Wybór TV 65-75'' - Samsung The Frame, a może coś innego?

alabuz

New member
Cześć,
właśnie dokonałem zakupu telewizora, ale mam coraz większe wątpliwości, więc proszę o poradę, bo dopiero we wtorek mam otrzymać od kuriera TV i mogę się jeszcze wycofać.

Chcę wymienić swoją wysłużoną 8-letnią 42'' plazmę Panasonica na coś nowszego i przede wszystkim większego. Idąc tropem im więcej tym lepiej wybrałem telewizor Samsung The Frame 75''. Podoba mi się przede wszystkim wygląd oraz One Connect, obraz na pewno nie jest petardą, natomiast teraz zacząłem mieć coraz więcej wątpliwości. Przede wszystkim zacząłem się zastanawiać czy rozmiar 75'' to jednak nie za dużo oraz czy nie postawić na coś z lepszym obrazem, ale mniejszego, np. Samsung QN95A 65''. Może jednak jakiś Sony, doradźcie proszę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 40m2 (salon z aneksem)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost lub lekko bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma Panasonic 42''
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? smart TV, 4K
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tv naziemna, internet
10. Jakie urządzenia? Ps3 i starszy model kina, tj. Philips Fidelio E5, docelowo PS5 i soundbar
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie, natomiast jak oglądam tenis to wynik jest cały czas w tym samym miejscu, więc raczej OLED odpada
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy - Netflix, sport - tenis, YouTube
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16. Preferencje co do marki? Nie mam
17. Preferencje co do wielkości? Min. 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? przejaskrawione kolory
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniu/wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7-8 tys. zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Około 6 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, 75 cali do 4m jest idealne, natomiast samy wybór modelu TV to juz inna sprawa, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy Ci na dizajnie :) ,czy na jakości obrazu .
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jak na 4 metry to 75" będzie "za mały". The Frame to dość dobry tv, jeden z najlepszych bez wygaszania strefowego.
 

alabuz

New member
Stylistyka jest dla mnie ważna, jakość obrazu oczywiście też, ale rozumiem, że The Frame nie odbiega bardzo od konkurencji, więc pewnie zostanę przy swoim wyborze. Teraz pozostaje kwestia czy warto wydać te parę stówek na kalibrację?

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej przecież masz już modele z pełnym wygaszaniem strefowym. Różnica na korzyść jakości jest duża a i design też w tej klasie nie ustępuje modelom The Frame.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raczej nie zmieniasz często telewizora. Więc lepiej będzie lekko dozbierać kasy albo poratować się ratami 0% i do tych 4 metrów ja jednak byłbym za 85 calami. Różnica jest szalona.
 

barburian

New member
Bez reklam

alabuz

New member
Jednak pozostałem przy swoim wyborze i zagościł u mnie w salonie The Frame 75.

Plusy: jakość obrazu, one connect, pilot, jakość wykonania, wymienne ramki, tryb sztuka.
Minusy: dźwięk, brak asystenta google.

Podsumowując: w tej klasie cenowej uważam tv za dobry wybór, który będzie ozdobą każdego salonu.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jednak pozostałem przy swoim wyborze i zagościł u mnie w salonie The Frame 75.

Plusy: jakość obrazu, one connect, pilot, jakość wykonania, wymienne ramki, tryb sztuka.
Minusy: dźwięk, brak asystenta google.

Podsumowując: w tej klasie cenowej uważam tv za dobry wybór, który będzie ozdobą każdego salonu.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
Najważniejsze,że jesteś zadowolony z zakupu.
Niezawodności działania i przyjemności z użytkowania.:bober:
 

alabuz

New member
Jest bixby, który jest gówniany i tylko po angielsku, natomiast asystenta google nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry