Tv 65 cali pomoc w wyborze

Gumatotti

New member
Witam,
Proszę o pomoc w znalezieniu telewizora do salonu.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 90% czasu na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna od wschodu i od południa, ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic As48650
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał?
- 4k, Smart TV, w miarę dobry dźwięk i obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tv naziemna, internet
10. Jakie urządzenia? Ps5
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy - Netflix, sport -pilka nożna, YouTube
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 1 godzina
16. Preferencje co do marki? Wydaje mi się że najlepiej LG
17. Preferencje co do wielkości? Min. 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Cichy dźwięk, słaby Smart TV
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniu/wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000, ale gdyby udało się niżej byłoby łatwiej małżonkę przekonać
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Około 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz :
- TCL 65C815
- LG 65 nano 863
- Philips 65PUS8535
- TCL 65C728
- Philips 65PUS8506
- Sony 65XH9505
 

Gumatotti

New member
Zaraz zerkne na te propozycje, ale ten Samsung o którym kolega wyżej wspominał robi wrażenie.

Muszę przyznać, że wcześniej zastanawiałem się nad LG 65nano8.. , ale jest kilka różnych model z innymi cyframi po 8. Czym one się różnią?
 

mpDante

Member
Bez reklam
W LG masz panel IPS (praktycznie bez czerni) i w porownaniu do Q80A w LG nie masz wygaszania strefowego (Samsung ma 50 stref, więc to bezkonkurencyjny sprzęt w twoim budżecie). Poza tym, tylko NANO863 ma 120Hz.
 

pino30

New member
Witam, podłączę się pod temat. Również szukam tv do salonu 65 cali (większy nie wejdzie)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 90% czasu na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna od zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY KDL-829B
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? -Dobry obraz dla HD, Smart TV, w miarę dobry dźwięk, 4k,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV kablowa UPC, internet WIFI
10. Jakie urządzenia? dysk zewnętrzny
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport,
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? rzadko ale może się to zmieni dzięki lepszej nawigacji
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie wykluczam choć nie gram
16. Preferencje co do marki? zadowolony jestem z sony KDL-829B ale słaby smart i trochę za mały
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby dźwięk i Smart TV
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniu/wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3800-4800
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? sony KDL-829B mam z czerwca 2014
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? rzadko ale może się to zmieni dzięki lepszej nawigacji


Ogólnie chcę tv na ok 7 lat aby jego technologia była na ten czas wystarczająca. Chcę też aby była możliwość korzystania z dostępnych platform streamingowych. Internet jak na razie z wifi choć może znajdę sposób jak dociągnąć przewód. Wiem, że obraz w KDL 829b jest dobry więc gorszego nie chcę. W technologiach wyświetlania już się nie łapię LED/OLED/FullLED - nie wiem co najmniej awaryjne. Zależy mi na niezbyt dużym poborze energii. Dużo oglądam z dysków zewnętrznych więc dobrze jakby otwierał bez problemów różne formatu obrazu i dźwięku. Moje typy:
SONY XR65X90J - jest w dobrych cenach teraz (choć dźwięk chyba słaby)
SONY KD65X85JAEP
LG 65A13LA 65
 

Gumatotti

New member
Sony jest ponad budżet.
Tcl nie jestem przekonany, nie znam firmy.
Philips mam źle doświadczenia z marką

Z poleconych na placu boju zostają LG i Samsung.
Przeczytałem, że ludzie narzekają na pilota w tym Samsungu. Jest coś na rzeczy?
 

pino30

New member
A jeżeli budżet będzie większy to jakie Sony lub inny? Byłem teraz w eurortvagd i koleś polecał mi oleda LG OLED65B13LA, a z ledów Sony XR65X90j choć powiedział że niekoniecznie obraz będzie lepszy w nim od tego co mam kdl829b. Mówił że model Kd65xh9595 byłby lepszy od x90j
 

Gumatotti

New member
Sony jest ponad budżet.
Tcl nie jestem przekonany, nie znam firmy.
Philips mam źle doświadczenia z marką

Z poleconych na placu boju zostają LG i Samsung.
Przeczytałem, że ludzie narzekają na pilota w tym Samsungu. Jest coś na rzeczy?
 

Quentin888

New member
z ciekawostek znalazłem qe65q70r za 3500 na allegro.
Ciekawe czy serio nieużywany, jeśli tak to bije wszystkich wymienionych.
Sam sie zastanawiam
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Sony jest ponad budżet.
Tcl nie jestem przekonany, nie znam firmy.
Philips mam źle doświadczenia z marką

Z poleconych na placu boju zostają LG i Samsung.
Przeczytałem, że ludzie narzekają na pilota w tym Samsungu. Jest coś na rzeczy?
O jakiego typu pilota od Samsunga chodzi i na co dokładnie ludzie narzekają ?
 

pino30

New member
jakie są różnice między modelami KD-65X85J; XR-65X90J; XR-65X93JAEP; KD-65XH9505? który z nich byłby lepszy? czy warto dołożyć do OLEDA LG?
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
X85J nie ma wygaszania strefowego, X90J i X93J to właściwie ten sam tv (X94J miał chyba wbudowany mikrofon). Najlepszy z twojej listy to XH95, który ma ok.60 stref wygaszania, X90J ma ich ok.25. Jest jeszcze XH9096 (HX9005), który ma chyba 32 strefy wygaszania. Nie napisałeś do którego oleda, ale biorąc pod uwagę tak postawione pytanie to dopłacić warto.
 

pino30

New member
Takie trzy mi się przewinęły po forum, pierwszego widziałem w sklepie nawet koleś z LG mi go polecał OLEDy:
LG OLED65B13LA
LG OLED65C11LB
LG OLED65BX3
Jest spoko choćby nawet ze względu na nawigację z pilota po smarcie.

Nie wiem czy to mity, ale piszą, że w oledach wypalają się pojedyncze pixele. Mam KDL50W829B już prawie 8 lat. I chciałbym coś na kolejne 8. Chcę zmienić na większy i z bluetooth bo mam problem z kablowym połączeniem do soundbara. Nie musi to być oled, ale nie chciałbym mieć gorszego obrazu od KDL50W829B. W XH95 android 9 nie wiem czy ma to jakieś znaczenie i tv swoje kosztuje
 

mpDante

Member
Bez reklam
Lepszy obraz to zbyt szerokie pojęcie, zależne główne od źródła sygnału. Obecnie wybierasz tv 4k, stary jest fullHD, więc niższej jakości obraz będzie lepiej wyglądał na starym. Przy obrazie w wysokiej rozdzielczości, każdy z wymienionych przez ciebie, będzie lepszy... chociaż zamiast X90J wolałbym XH9096 (9005). Osobiście nie przepadam za androidem w tv i najlepiej podoba mi się tizen u Samsunga. W średniej klasie masz jeszcze bardzo dobrego Samsunga Q80A, któremu bliżej do XH95.

Oledy głównie różnią się jasnością i procesorem, więc jeżeli różnica w cenie jest niewielka, to kup C11/12... CX to zeszłoroczny model i też jest ok. Ja kupiłem B13, bo duży rozmiar to duża różnica w cenie, a różnice są właściwie minimalne.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
...
Dużo oglądam z dysków zewnętrznych więc dobrze jakby otwierał bez problemów różne formatu obrazu i dźwięku....
No to już na starcie możesz skreślić LG. Z ponad 100 filmów, jakie mam na dysku, dźwięk poprawnie odtworzył może w co 10-tym. Testy robiłem na LG 55C1. Dla porównania moja stara przystawka ASUS O-play z najniższej półki (obecnie już jej nie używam), otwiera poprawnie każdy jeden.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Bo LG nie odtwarza DTS, tak samo jak Samsung... Ja się o tym dowiedziałem już po zakupie. Z drugiej strony, masa filmów teraz jest z DD5.1/Atmos. Skreślenie przez to tv jest bez sensu. Zwłaszcza gdy można za małą kasę dokupić np. Amazon Fire 4K Max.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
DTS jak DTS, dźwięku na 90% filmach nie ma w ogóle. Nawet zwykłego analogowego stereo. Czego bym nie przełączał w ustawieniach jest cały czas cisza, pomimo, że film leci w tle.
 
Do góry