Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

LCDJaki LCD, dla kogo, za ile ...

Wróć HDforum > Video > LCD > TV 48-50 cali do satelitarnej 1080i
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Dec 2021
16-12-2021, 00:38
Domyślnie TV 48-50 cali do satelitarnej 1080i

Powitał szanowne grono, poszukuję awaryjnie zamiennika (LG 49LF510V) dla rodziców, korzystają głównie tylko z telewizji satelitarnej nadawanej często maksymalnie w 1080i o niskim bitrate, bardzo rzadko z odtwarzacza DVD (również LG). Przetrząsnąłem kilkanaście sklepów i portali próbując coś znaleźć w granicach 50 cali i rozdzielczości FullHD do 2000 zł i niestety nic konkretnego nie znalazłem.

Jeśli już się coś trafiło to bliżej mi nieznane Manty i inne dziwne produkty o ogromnych ramkach i wątpliwej normie jakościowej. Na dziesiątki produktów dokopałem się do obiecującego Sony KDL50WF660 w kwocie 1700 zł niestety dostępny tylko stacjonarnie na drugim końcu kraju - a więc wróciłem do punktu wyjścia...

Najchętniej wziąłbym im w prezencie coś modnego od ręki np. Philips 55PUS7855 1900 zł jednak obawiam się że przy materiałach jakie oglądają przy tak dużym skalowaniu będą w stanie liczyć kwadraty na ekranie?
Odpowiedź z Cytatem
Maniek88907 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
16-12-2021, 04:01
Domyślnie

Philips 50PUS7906
TCL 50C725
Plus dodatkowo pakiet gratisów.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Junior Member

16-12-2021, 13:27
Domyślnie

Dziękuję za propozycję, jednak oba te modele to telewizory 4K, mają jakąś opcję zmiany rozdzielczości? może Pan pokrótce wyjaśnić jak to będzie funkcjonować i jaki efekt da przy sygnale materiału tak niskiej jakości?
Odpowiedź z Cytatem
Maniek88907 jest offline
reklama

Sklep audiovideo.com.pl

17-12-2021, 05:09
Domyślnie

One przecież z automatu przeskalują obraz.
A w klasie cenowej są najlepsze.
Modeli niższej rozdzielczości oprócz entry level - nikt nie produkuje.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Junior Member

20-12-2021, 17:16
Domyślnie

Dziękuję za informacje i sugestie, po rozmowach z rodzicami doszli do wniosku że skoro dostępne są tylko 4K i w tym przedziale cenowym można znacznie większy kupić to też na ich odpowiedzialność go im zamówiłem, padło na dużą promocję Philips 58PUS7855/12

Rzeczywiście obraz jest w miarę przeskalowany, po ustawieniu oryginalnego formatu odbioru obrazu nieco lepiej wyświetla, a proporcje zawsze są poprawne z lub bez pasów górnych/bocznych. Natomiast widzę gołym okiem sporą różnicę jak by to napisać hmm mocnego szarpania takiego wręcz przesadnego prze szarpania pomimo że ustawienie ostrości jest najniższe. Całe szczęście przy odejściu na 4 metry od telewizora większość tego efektu nie jest już aż tak widoczna i zanika, rodzice wydają się być zadowoleni, spodobało im się dodatkowe podświetlenie. Do ustawienia będę miał czerwony i biały, czerwony strasznie kontrastuje a białe elementy w scenerii potrafią dziwnie zaświetlić pobliską strefę. Z ciemną scenerią jest różnie, raz jest fajna czerń ładny nocny obraz, a raz dziwne fale jakby brakowało szerokiej palety barw matrycy i tu domyślam się że kluczową winę ponoś materiał który nie jest 4K.

Nie bardzo rozumiem polityki wciskania masowo 4K w kraju w którym jego połowa społeczeństwa ma dostęp do tv naziemnej lub satelitarnej często w imitacji jakości fullhd. Według mnie do telewizji satelitarnej i filmów nie w 4K telewizor się nie nadaje i nie wart nawet połowy ceny (lepiej szukać starych używek fullhd) i to nawet tak ogólnie chyba że to nie reguła i telewizory 4k potrafią dobrze taki materiał wyświetlić za wyższą kwotę zakupu. Niestety nie mam u rodziców możliwości włączenia fullhd z materiału bluraya czy innego wyższego materiału z komputera ale to co prezentuje z materiału satelitarnego jest dla mnie nie do zaakceptowania (względem LG 49LF510V przepaść na korzyści staruszka), nie ratuje sytuacji podświetlenie które rzeczywiście jest efektowne lecz w moim odczuciu przeszkadzają szerokie jasne ramki. Tutaj zdecydowanie trzeba telewizor bez ramek lub z minimalną ramką taką jaką wydaje się mieć przez Pana proponowany TCL 50C725. Na plus dźwięk, znacznie lepszy niż był w LG 49LF510V. Osobiście zrobiłbym zwrot, lecz rodzicom odpowiada

Niestety nie sposób uchwycić na zdjęciu poszarpania ponieważ pojawia się siatka, natomiast z dalszej odległości dobrze widać problem z czerwonym i białym.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
TV 48-50 cali do satelitarnej 1080i-img_20211220_130749.jpg   TV 48-50 cali do satelitarnej 1080i-img_20211220_130833.jpg  

Ostatnio edytowane przez Maniek88907 ; 26-12-2021 o 18:03
Odpowiedź z Cytatem
Maniek88907 jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

21-12-2021, 04:40
Domyślnie

To nie wymóg klienta ,a le wymóg czasu.
Modeli fullhd nikt w tej klasie już nie produkuje.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Banned

Meldunek: Jan 2009

21-12-2021, 08:07
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maniek88907 Zobacz post
...
Nie bardzo rozumiem polityki wciskania masowo 4K w kraju w którym jego połowa społeczeństwa ma dostęp do tv naziemnej lub satelitarnej często w imitacji jakości fullhd. Według mnie do telewizji satelitarnej i filmów nie w 4K telewizor się nie nadaje i nie wart nawet połowy ceny (lepiej szukać starych używek fullhd) i to nawet tak ogólnie chyba że to nie reguła i telewizory 4k potrafią dobrze taki materiał wyświetlić za wyższą kwotę zakupu. ..

Tak, TV z najwyższej półki cenowej potrafią z dobrego sygnału 1080i dać namiastkę 4K.
Po zakupie Samsunga Q90T 55" vs PDP 50ST60, byłem w szoku, że z mojej kablówki dawał lepszy przeskalowany obraz niż plazma grająca w natywnym 1080.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
TV 48-50 cali do satelitarnej 1080i-pdp_lcd4.jpg  
Odpowiedź z Cytatem
SDman jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania