TV 48-50 cali do satelitarnej 1080i

Maniek88907

New member
Powitał szanowne grono, poszukuję awaryjnie zamiennika (LG 49LF510V) dla rodziców, korzystają głównie tylko z telewizji satelitarnej nadawanej często maksymalnie w 1080i o niskim bitrate, bardzo rzadko z odtwarzacza DVD (również LG). Przetrząsnąłem kilkanaście sklepów i portali próbując coś znaleźć w granicach 50 cali i rozdzielczości FullHD do 2000 zł i niestety nic konkretnego nie znalazłem.

Jeśli już się coś trafiło to bliżej mi nieznane Manty i inne dziwne produkty o ogromnych ramkach i wątpliwej normie jakościowej. Na dziesiątki produktów dokopałem się do obiecującego Sony KDL50WF660 w kwocie 1700 zł niestety dostępny tylko stacjonarnie na drugim końcu kraju - a więc wróciłem do punktu wyjścia...

Najchętniej wziąłbym im w prezencie coś modnego od ręki np. Philips 55PUS7855 1900 zł jednak obawiam się że przy materiałach jakie oglądają przy tak dużym skalowaniu będą w stanie liczyć kwadraty na ekranie?
 

Maniek88907

New member
Dziękuję za propozycję, jednak oba te modele to telewizory 4K, mają jakąś opcję zmiany rozdzielczości? może Pan pokrótce wyjaśnić jak to będzie funkcjonować i jaki efekt da przy sygnale materiału tak niskiej jakości?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
One przecież z automatu przeskalują obraz.
A w klasie cenowej są najlepsze.
Modeli niższej rozdzielczości oprócz entry level - nikt nie produkuje.
 

Maniek88907

New member
Dziękuję za informacje i sugestie, po rozmowach z rodzicami doszli do wniosku że skoro dostępne są tylko 4K i w tym przedziale cenowym można znacznie większy kupić to też na ich odpowiedzialność go im zamówiłem, padło na dużą promocję Philips 58PUS7855/12

Rzeczywiście obraz jest w miarę przeskalowany, po ustawieniu oryginalnego formatu odbioru obrazu nieco lepiej wyświetla, a proporcje zawsze są poprawne z lub bez pasów górnych/bocznych. Natomiast widzę gołym okiem sporą różnicę jak by to napisać hmm mocnego szarpania takiego wręcz przesadnego prze szarpania pomimo że ustawienie ostrości jest najniższe. Całe szczęście przy odejściu na 4 metry od telewizora większość tego efektu nie jest już aż tak widoczna i zanika, rodzice wydają się być zadowoleni, spodobało im się dodatkowe podświetlenie. Do ustawienia będę miał czerwony i biały, czerwony strasznie kontrastuje a białe elementy w scenerii potrafią dziwnie zaświetlić pobliską strefę. Z ciemną scenerią jest różnie, raz jest fajna czerń ładny nocny obraz, a raz dziwne fale jakby brakowało szerokiej palety barw matrycy i tu domyślam się że kluczową winę ponoś materiał który nie jest 4K.

Nie bardzo rozumiem polityki wciskania masowo 4K w kraju w którym jego połowa społeczeństwa ma dostęp do tv naziemnej lub satelitarnej często w imitacji jakości fullhd. Według mnie do telewizji satelitarnej i filmów nie w 4K telewizor się nie nadaje i nie wart nawet połowy ceny (lepiej szukać starych używek fullhd) i to nawet tak ogólnie chyba że to nie reguła i telewizory 4k potrafią dobrze taki materiał wyświetlić za wyższą kwotę zakupu. Niestety nie mam u rodziców możliwości włączenia fullhd z materiału bluraya czy innego wyższego materiału z komputera ale to co prezentuje z materiału satelitarnego jest dla mnie nie do zaakceptowania (względem LG 49LF510V przepaść na korzyści staruszka), nie ratuje sytuacji podświetlenie które rzeczywiście jest efektowne lecz w moim odczuciu przeszkadzają szerokie jasne ramki. Tutaj zdecydowanie trzeba telewizor bez ramek lub z minimalną ramką taką jaką wydaje się mieć przez Pana proponowany TCL 50C725. Na plus dźwięk, znacznie lepszy niż był w LG 49LF510V. Osobiście zrobiłbym zwrot, lecz rodzicom odpowiada :shock:

Niestety nie sposób uchwycić na zdjęciu poszarpania ponieważ pojawia się siatka, natomiast z dalszej odległości dobrze widać problem z czerwonym i białym.
 

Attachments

  • IMG_20211220_130749.jpg
    IMG_20211220_130749.jpg
    830,1 KB · Wyś: 6
  • IMG_20211220_130833.jpg
    IMG_20211220_130833.jpg
    754 KB · Wyś: 5
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
...
Nie bardzo rozumiem polityki wciskania masowo 4K w kraju w którym jego połowa społeczeństwa ma dostęp do tv naziemnej lub satelitarnej często w imitacji jakości fullhd. Według mnie do telewizji satelitarnej i filmów nie w 4K telewizor się nie nadaje i nie wart nawet połowy ceny (lepiej szukać starych używek fullhd) i to nawet tak ogólnie chyba że to nie reguła i telewizory 4k potrafią dobrze taki materiał wyświetlić za wyższą kwotę zakupu. ..


Tak, TV z najwyższej półki cenowej potrafią z dobrego sygnału 1080i dać namiastkę 4K.
Po zakupie Samsunga Q90T 55" vs PDP 50ST60, byłem w szoku, że z mojej kablówki dawał lepszy przeskalowany obraz niż plazma grająca w natywnym 1080.
 

Attachments

  • PDP_LCD4.jpg
    PDP_LCD4.jpg
    30,7 KB · Wyś: 33

adrian66

Member
Bardzo dobra konkluzja Maniek88907!Ja tez bardzo często obserwuje u rodziny i znajomych te jak i inne wady obrazu,wynikające z kupna telewizora rzędu 60 cali,do telewizji naziemnej albo anteny sat. i oglądanie go z ok 3 m.Niestety obowiązujące trendy,jak i wmawianie zewsząd ludziom,ze tylko jak najwiekszy telewizor zapewni maksymalne wrażenia z oglądania,powodują ze obraz w takim tv ma mało wspólnego z rzeczywistością.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oprócz sygnału z DVB-T, rodzice mają dostęp do sygnału z sat?
Jeśli tak, to kup telewizor co umożliwi stworzenie listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej i dowolnie te kanały między siebie mieszać.
Takie coś potrafi Philips na Androidzie czyli od serii 8 PUS85X6
Seria 7 na Androidzie Lite nie stety tego nie potrafi według infolinii Philipsa.

W przyszłym roku w telewizji naziemnej przechodzimy na nowy standard nadawania, i wszystkie kanały przejdą do HD, a TVP zapowiada uruchomienie jednego kanału 4K
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież mało kto z tego korzysta.
Ja korzystam albo z Orange albo z Natflixa.
Innych nie potrzebuję.
 

SDman

Banned
Z całym szacunkiem, to że "TY" nie oznacza, że inni też.
Ostatnio oglądałem na Nfx film "Zjawa" bardzo dobra jakość oczywiście z panoramą.
Jednak tan sam film nadawany (nie pamiętam) na jakim kanale z mojej kablówki był w odbiorze o niebo lepszy. Jakość taka sama lub lepsza ale nie do przecenienia obraz 16:9 !
Tak jest z większością programów HD nie ustępują jakością treścią 4K ze strimingu.
Oczywiście warunek jest -dobra kablówka i jak wspominał @adrian66 nie przesadnie wielki format TV.
55" + TV premium z 2,5-3m i jest fantastyczny odbiór programów TV.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio oglądałem na Nfx film "Zjawa" bardzo dobra jakość oczywiście z panoramą.
Jednak tan sam film nadawany (nie pamiętam) na jakim kanale z mojej kablówki był w odbiorze o niebo lepszy. Jakość taka sama lub lepsza ale nie do przecenienia obraz 16:9 !

Rozciągnięty,czy obcięty ? ;)
 

SDman

Banned
Żałuję, że nie nagrałem go, było to bez znaczenia bo świetna jakość i wiesz... na 55" lepiej wygląda 16:9 niż panorama.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tak jest z większością programów HD nie ustępują jakością treścią 4K ze strimingu.
.

Chyba na twoim cudownym telewizorze.......
Już takie kocopały opowiadasz czasem ,że aż człowiek musi zareagować.
Ustawiłes sobie w końcu kolorystykę i zniwelowałeś ten siny zafarb na TV ? Jeśli jeszcze nie to może wez sie najpierw za to ,zamiast latać po forum od tematu do tematu ,udawać eksperta i snuć bajendy...
 

VitoCx

Member
Skalowanie to nie czary. Nie da się otrzymać tej samej jakości co daje natywne 4K, a co dopiero obraz lepszy, jak piszesz na przykładzie Zjawy. Człowieku daj już spokój z tymi farmazonami. Codziennie wyskakujesz z jeszcze większą głupotą.
Btw.
Cofnij się jeszcze metr od swojego tv to dopiero szczena ci opadnie.
 

SDman

Banned
Jakbyś był mądrzejszy to wiedziałbyś, że film "Zjawa" jest w HD na Nfx.
Ale ucz się, ucz, chodź za mną jak jak cień - nauki nigdy za wiele.
 

VitoCx

Member
Tak jest z większością programów HD nie ustępują jakością treścią 4K ze strimingu.
Oczywiście warunek jest -dobra kablówka
Tylko ty mogłeś napisać coś takiego.


Jakbyś był mądrzejszy to wiedziałbyś, że film "Zjawa" jest w HD na Nfx.
Ale ucz się, ucz, chodź za mną jak jak cień - nauki nigdy za wiele.
To lipa.. ja oglądałem w natywnym 4K na Blu-ray.
 

SDman

Banned
Oczywiście, że ja, posiadam świetnie skalujący TV i mam mega TV kablową
i oglądam 55" z 3m -chcesz zobaczyć różnicę 1080i vs 4K ? Daruj sobie, chociaż ty zapewne zobaczysz bo masz sokoli wzzrok, widzisz wróżąc z fusów tylko szkoda, że inny najważniejszy organ zawodzi.
 
Do góry