TV 48-50 cali do satelitarnej 1080i

VitoCx

Member
Tak wiemy. Twój LCD niszczy Oleda. Skalowany obraz HD na twoim tv niszczy treści 4K na platformach streamingowych. Twoja kablówka jest najlepsza na świecie. Ładnie sobie to wszystko wymyśliłeś.
 

Maniek88907

New member
To nie wymóg klienta ,a le wymóg czasu.
Modeli fullhd nikt w tej klasie już nie produkuje.
Szkoda że nie dotyczy dostawców telewizji satelitarnej, zresztą tak jak naszej naziemnej państwówki czy operatorów internetowych

Oprócz sygnału z DVB-T, rodzice mają dostęp do sygnału z sat?
Jeśli tak, to kup telewizor co umożliwi stworzenie listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej i dowolnie te kanały między siebie mieszać.
Takie coś potrafi Philips na Androidzie czyli od serii 8 PUS85X6
Seria 7 na Androidzie Lite nie stety tego nie potrafi według infolinii Philipsa.

W przyszłym roku w telewizji naziemnej przechodzimy na nowy standard nadawania, i wszystkie kanały przejdą do HD, a TVP zapowiada uruchomienie jednego kanału 4K
Właściwie to głównie korzystają z sat, naziemna jest lecz w pewnym okresie roku są problemy z sygnałem.

Bardzo dobra konkluzja Maniek88907!Ja tez bardzo często obserwuje u rodziny i znajomych te jak i inne wady obrazu,wynikające z kupna telewizora rzędu 60 cali,do telewizji naziemnej albo anteny sat. i oglądanie go z ok 3 m.Niestety obowiązujące trendy,jak i wmawianie zewsząd ludziom,ze tylko jak najwiekszy telewizor zapewni maksymalne wrażenia z oglądania,powodują ze obraz w takim tv ma mało wspólnego z rzeczywistością.
Zastanawia mnie dlaczego nikt nie wpadł na jakieś techniczne lub softwarowe rozwiązanie które dało by opcję wyboru wyświetlania obrazu w 1080p lub 4k, tzn. w jednym telewizorze mamy matrycę która może pracować na wymuszonym 4k jak i podstawowym fullhd bez strat i skalowania :idea:



Panowie ale trzymajmy się faktów... a fakty są takie że po tym co zobaczyłem aż sprawdziłem z ciekawości jakie paramenty (załącznik) zapewnia dostawca satelitarny w naszym kraju, okazuje się że dla fullhd mamy niecałe 3,5Mb/s bitrate dla obrazu 1920x1080! Dla przykładu filmy fullhd bluray średnio mają 30 Mb/s i zazwyczaj mniej przypada dla animacji bo przy nich można spotkać nawet 20 Mb/s. Filmy w 4k zwykle 60Mb/s w górę.

Do rzeczy: po powrocie z zakupów i telefonu od rodziców że obraz się popsuł i czy mogę podjechać sprawdzić, to co zobaczyłem... aż mnie zamurowało. Udało mi się dojechać do domu i podłączyć u siebie jeszcze zanim skończył się film na którym zobaczyłem nieprawdopodobne cuda. W załącznikach efekt.

Siedzę już drugą noc próbując skonfigurować ustawienia jednak, co bym nie zrobił telewizor wydaje się mieć okrojoną paletę barw i gigantyczne problemy z wyświetlaniem szarości, czerni niebieskawej, czerni szarej lub samej czerni jeśli przeforsujemy ustawienia (całkowita utrata detali i poziomu czerni i to akurat zrozumiałe). Wykonałem nawet aktualizację, bez większej poprawy. Oczywiście telewizor może nie wybitnie ale poprawnie wyświetla jasne sceny, jak i te nasycone kolorami. Co ciekawe przy scenach na których mamy 50/50 sytuację dzieje się to co w załączniku (scena z białym pojadem). Czyli połowa obrazu wygląda poprawnie, a druga połowa źle. Jestem w trakcie załatwiania z tego kanału filmu tym razem już w pełnoprawnej jakości fullhd a nie satelitarnej, zrobię porównanie i spróbuję skorygować obraz.

:shock:

cdn.
 

Attachments

  • parametry.jpg
    parametry.jpg
    47,3 KB · Wyś: 9
  • 1.jpg
    1.jpg
    313,3 KB · Wyś: 14
  • 2.jpg
    2.jpg
    294,2 KB · Wyś: 9
  • 3.jpg
    3.jpg
    227,7 KB · Wyś: 14

mpDante

Member
Bez reklam
Trzeba było kupić taniego TCL P615 i raczej nie miałbyś takich problemów... patrząc na to co Philips oferuje w tanich segmentach to ciężko o niższą jakość. Nawet Manta potrafi mieć lepszy obraz... Mamy na sklepie m.in. 65PUS7805 i to jeden z najgorszych TV jakie widziałem.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...

Do rzeczy: po powrocie z zakupów i telefonu od rodziców że obraz się popsuł i czy mogę podjechać sprawdzić, to co zobaczyłem... aż mnie zamurowało. Udało mi się dojechać do domu i podłączyć u siebie jeszcze zanim skończył się film na którym zobaczyłem nieprawdopodobne cuda. W załącznikach efekt.

Siedzę już drugą noc próbując skonfigurować ustawienia jednak, co bym nie zrobił telewizor wydaje się mieć okrojoną paletę barw i gigantyczne problemy z wyświetlaniem szarości, czerni niebieskawej, czerni szarej lub samej czerni jeśli przeforsujemy ustawienia (całkowita utrata detali i poziomu czerni i to akurat zrozumiałe). Wykonałem nawet aktualizację, bez większej poprawy. Oczywiście telewizor może nie wybitnie ale poprawnie wyświetla jasne sceny, jak i te nasycone kolorami. Co ciekawe przy scenach na których mamy 50/50 sytuację dzieje się to co w załączniku (scena z białym pojadem). Czyli połowa obrazu wygląda poprawnie, a druga połowa źle. Jestem w trakcie załatwiania z tego kanału filmu tym razem już w pełnoprawnej jakości fullhd a nie satelitarnej, zrobię porównanie i spróbuję skorygować obraz.

:shock:

cdn.

Zakładając, że nie narobiłeś jakiejś kaszany w ustawieniach obrazu samego TV czy dekodera, to na takie przesterowania kolorów, dużo było zgłoszeń tu na forum. Co ciekawe, w niektórych egzemplarzach występują a w innych (może z innej partii) już nie. Statystycznie co któryś kupujący miał taką kaszanę na ekranie i wrzucał tu zdjęcia.

Zastanawia mnie dlaczego nikt nie wpadł na jakieś techniczne lub softwarowe rozwiązanie które dało by opcję wyboru wyświetlania obrazu w 1080p lub 4k, tzn. w jednym telewizorze mamy matrycę która może pracować na wymuszonym 4k jak i podstawowym fullhd bez strat i skalowania :idea:

No jak nie wpadł jak wpadł. Właśnie tak działa skalowanie, które masz w każdym współczesnym TV.
Działa to nawet lepiej niż byś chciał bo nie jest to głupie mnożenie/dzielenie pikseli ale udział w tym biorą zaawansowane mechanizmy poprawiające jakość skalowania. W teorii, im lepszy/droższy TV, tym lepiej to działa. I tak, jak Ci SDman wyżej napisał, dobre skalowanie da Ci całkiem niezły obraz. Philips 58PUS7855 to już prawie 2 letni TV w dodatku z niskiej półki. Nie oczekuj od niego dobrego obrazu.
Przy okazji - nie rusza się proporcji ekranu (pisałeś wcześniej, że je zmieniałeś). Mają być natywne.
 
Ostatnia edycja:

Maniek88907

New member
Trzeba było kupić taniego TCL P615 i raczej nie miałbyś takich problemów... patrząc na to co Philips oferuje w tanich segmentach to ciężko o niższą jakość. Nawet Manta potrafi mieć lepszy obraz... Mamy na sklepie m.in. 65PUS7805 i to jeden z najgorszych TV jakie widziałem.
Manta? aż tak Philips upadł w niskim segmencie?


No jak nie wpadł jak wpadł. Właśnie tak działa skalowanie, które masz w każdym współczesnym TV.
Działa to nawet lepiej niż byś chciał bo nie jest to głupie mnożenie/dzielenie pikseli ale udział w tym biorą zaawansowane mechanizmy poprawiające jakość skalowania. W teorii, im lepszy/droższy TV, tym lepiej to działa. I tak, jak Ci SDman wyżej napisał, dobre skalowanie da Ci całkiem niezły obraz. Philips 58PUS7855 to już prawie 2 letni TV w dodatku z niskiej półki. Nie oczekuj od niego dobrego obrazu.
Przy okazji - nie rusza się proporcji ekranu (pisałeś wcześniej, że je zmieniałeś). Mają być natywne.
Raczej miałem na myśli bardziej proste rozwiązanie czyli po prostu ustawienia - tryb wyświetlania - 1080p i gotowe, matryca działa tak jak by była projektowana od początku do końca pod fullhd bez żadnych zaawansowanych mechanizmów skalowania i poprawiania rozdzielczości. Zmieniałem na 1:1 ze źródła obrazu bo było ustawienie dopasowanie do szerokości telewizora czy coś takiego, w każdym razie na niektórych kanałach potrafiło uciąć nawet logo stacji.


Telewizor dawno zwrócony, jako że bardzo długo się zastanawiałem co dalej, święta, sylwester, to tamto, oddałem rodzicom swój egzemplarz... czyli mają całkiem mało używany prawie nowy 7 letni LG 49LF510V. Związku z tym zmieniała się nieco sytuacja bo teraz sam zostałem bez dużego ekranu, o ile na co dzień siedzę na monitorze fullhd ips 144hz to jednak telewizor średnio co trzeci dzień bywał używany. Sytuacja wygląda tak że również mam dostęp tylko telewizji satelitarnej, a obecne miedziane łącze nie pozwoli na oglądanie materiałów online 4k i funkcjonowanie czegokolwiek więcej bez opóźnień. Głównie oglądam filmy bluray fullhd i czasem pogram na dużym ekranie jednak nie planuję oddawać samochodu i dopłacać do modernizacji peceta by udźwignąć przy 4K na rozsądnych ustawieniach graficznych jakiś tytuł.

Ostatecznie sprawdziłbym jeszcze proponowanego przez kiki TCL 50C725, gdyby było w porządku odzyskałbym swojego staruszka i każdy byłby zadowolony. Stworzyłem sobie również listę ostatnich modeli LG fullhd, znalazłem kilka ciekawych pozycji które rzekomo pracują w aż 120 hz, jednak nie jestem pewny czy takie odświeżanie jest tylko dla trybu 3D czy może ogólnie?

Czy któryś z użytkowników ma taki telewizor na sprzedaż? chętnie odkupię, póki co na portalach nie znalazłem konkretów... a jeden obiecujący w świetnym stanie 55 calowy z możliwością wysyłki w fabrycznym kartonie przepadł tak szybko jak się pojawił :-(


2015
55LF653V 1100 PMI IPS Direct 120 Hz
50LF653V 1100 PMI IPS Direct 120 Hz
55LF652V 900 PMI IPS Direct 120 Hz
50LF652V 900 PMI IPS Direct 120 Hz
55LF650V 900 PMI IPS Direct 120 Hz
50LF650V 900 PMI IPS Direct 120 Hz


Ostatecznie jeszcze mam w obserwowanych takie modele direct led ips:

2015
55LF630V 800 PMI IPS Direct 60 Hz
49LF630V 800 PMI IPS Direct 60 Hz
49LF620V 300 PMI IPS Direct 60 Hz

2016
49LH604V 900 PMI IPS Direct 60 Hz
49LH590V 450 PMI IPS Direct 60 Hz
49LH570V 450 PMI IPS Direct 60 Hz

2017
49LJ624V 1000 PMI IPS Direct 60 Hz
49LJ614V 1000 PMI IPS Direct 60 Hz
49LJ594V 1000 PMI IPS Direct 60 Hz
 
Do góry