65" - kusi OLED, rozsądek podpowiada LED - jaki?

adamkrak1

New member
Cześć,

Dawno temu miałem plazmę (Samsung 51d6900). Śliczny obraz wieczorem, ale w dzień ledwie co było widać.
Po jakimś czasie kupiłem LCD Samsung 55MU7042 - działa do dziś, obraz jasny, w dzień bez kłopotów da się oglądać.

Ale szukam drugiego TV - pojawił się XBOX-X, potrzebuje 120Hz, więcej cali (65"). Pomieszczenie dalej to samo - dużo okien, słońce wpada z boku, popołudniu od frontu. A nie zawsze chce mi się zasuwać zasłony.


I co ja mam kupić? Bardzo kusi mnie OLED. Już miałem kupić LG 65C11, ale.....
Wypaleń się nie boję. Jeżeli do nich dojdzie, to za jakiś czas. Najbardziej obawiam się, że ekran będzie za ciemny oraz odbić i będzie to dokuczać każdego dnia.

Dlatego patrzę w stronę LED/QLED...
* Samsung - odpada, brak DolbyVision
* Sony - tylko który?
* LG Nano - bardzo rozbieżne opinie słyszałem, ale mogą być z pogranicza mitów
* TCL - model 825... ja już mam soundbar
* Panasonic, Philips, inne - nie mam pojecie czy i co warto

Co kupować?
Budżet to 5000...6500zł

Pozdrawiam,

A:blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie dylemat.
Do Twoich potrzeb celowałbym w min i Leda:
- 65C825

Z LCD :
- Philips 65PSU 8546
- LG 65 nano 913
- Sony 65X90J

Ale najlepszą jakość da CiI Oled i o obecną jasność i wypalanie nie musisz się już martwić.
 

marlon80

Member
Cześć,
Ale szukam drugiego TV - pojawił się XBOX-X, potrzebuje 120Hz, więcej cali (65"). Pomieszczenie dalej to samo - dużo okien, słońce wpada z boku, popołudniu od frontu. A nie zawsze chce mi się zasuwać zasłony.


I co ja mam kupić? Bardzo kusi mnie OLED. Już miałem kupić LG 65C11, ale.....
Wypaleń się nie boję. Jeżeli do nich dojdzie, to za jakiś czas. Najbardziej obawiam się, że ekran będzie za ciemny oraz odbić i będzie to dokuczać każdego dnia.

Dlatego patrzę w stronę LED/QLED...
* Samsung - odpada, brak DolbyVision
* Sony - tylko który?
* LG Nano - bardzo rozbieżne opinie słyszałem, ale mogą być z pogranicza mitów
* TCL - model 825... ja już mam soundbar
* Panasonic, Philips, inne - nie mam pojecie czy i co warto

Co kupować?
Budżet to 5000...6500zł

Pozdrawiam,

A:blagam:

Ten sam problem miałem ze słońcem, odbiciami itp

I prawdę mówiąc poza Samsungiem 65QN91 który jest poza budżetem nic mi nie pasowało.
Każdy z wadami. Panasonica już nie bierz pod uwagę bo przestał produkować TV.
Też celowałem w minileda zamiast zwykłego leda

Wybrałem TCL, nie zauważam jego większości wad o których pisze masa ludzi.
Jedna mi przeszkadza to te strefy podświetleń, microdimming. Niestety ta funkcja owszem działa ale przez małą ilość stref działa kulawo.
W ciągu dnia nie przeszkadza to wcale, ciut gorzej jest wieczorami a najgorzej jak ogląda się filmy w całkowitej ciemności.

I nie kupuję tych gadek o oledach że się obecne nie wypalą bo za mało czasu upłynęło na tak odważne twierdzenia.
CX już ludzie zgłaszają z wypaleniami.
 

leech10

New member
Wybrałem TCL, nie zauważam jego większości wad o których pisze masa ludzi.
Jedna mi przeszkadza to te strefy podświetleń, microdimming. Niestety ta funkcja owszem działa ale przez małą ilość stref działa kulawo.
W ciągu dnia nie przeszkadza to wcale, ciut gorzej jest wieczorami a najgorzej jak ogląda się filmy w całkowitej ciemności.

Hej

Ja mam Sony i fakt, widać te strefy. Jak ekran jest czarny i np. Logo HBO jest otoczone jaśniejszym plackiem. Jakkolwiek beż local dimmingu obraz w nocy jest dla mnie nieakceptowalny, nie ma czerni. Musisz to przemyśleć. Jak dla mnie LCD local dimming to must have. Ale kogoś może drażnić w jaki sposób to działa.

Pozdrawiam
Piotrek
 

Gorbi

Member
Hej



Ja mam Sony i fakt, widać te strefy. Jak ekran jest czarny i np. Logo HBO jest otoczone jaśniejszym plackiem. Jakkolwiek beż local dimmingu obraz w nocy jest dla mnie nieakceptowalny, nie ma czerni. Musisz to przemyśleć. Jak dla mnie LCD local dimming to must have. Ale kogoś może drażnić w jaki sposób to działa.



Pozdrawiam

Piotrek
Mam ten sam TV co Marlon80 i strefy wygaszania to jest to.
Na pewno im bardziej prostopadle do TV siedzimy tym poblask jest mniej widoczny.To samo dotyczy wysokości na jakiej jest TV.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Local dimming nie jest koniecznością, wystarczy matryca z odpowiednim kontrastem, ale takich TV jest bardzo mało. Niewielka ilość stref nie pomoże jak masz marny kontrast.

BTW: Nadal dostępny jest TCL 65x10... chyba tylko Neonet go jeszcze ma w ofercie. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz. Jestem w stanie bardzo szybko porównać modele i pokazać na co warto zwracać uwagę.
 
Do góry