75" do 5-6tyś - TCL?

damszw89

New member
Jestem w trakcie urządzania nowego domu i przyszedł czas na wybór nowego TV do salonu.
Z racji odległości planowanego siedzenia od TV w okolicach 6m wybór padł na wielkość 75".
Obecny TCL 55" C7006 pójdzie do sypialni, natomiast chcę kupić coś co nie będzie wyraźnie gorsze od obecnego TCL - szukam jakości zbliżonej do obecnego - niczego mi w nim nie brakuje. Minus tylko bardzo długie uruchamianie systemu (nawet z włączonym szybkim uruchamianiem).
W związku z tym, że jestem zadowolony z obecnego TCL chętnie kupię TV również tej marki, natomiast jeśli jest coś wyraźnie lepszego w tej cenie to zmienię markę.
Wstępnie biorę pod uwagę dwa modele TCL 75P615 oraz 75C725. Czy P615 będzie dużo gorszy od C725 i w czym?

Chciałbym wydać na nowy TV do 5tyś, ewentualnie jeśli jakość miałaby być nieporównywalnie lepsza to jestem w stanie dołożyć do 6tyś.





1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: ~5,5-6m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju: po południu pokój mocno nasłoneczniony, ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor: TCL 55" C7006
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: Netflix, android
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: NC+,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: zewnętrzne audio
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: ~4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: Youtube, Netflix, Kodi
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: wieczory
17. Preferencje co do wielkości: 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: długie uruchamianie, powolne działanie
19. Preferencje co do marki: TCL
20. Czy telewizor ma mieć 3D: nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: ~5000-6000zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu: zdecydowanie tak.
 

agricola

New member
TCL jest bardzo tani, niemniej żebyś miał jakąś alternatywę rzucę jeszcze Philipsa 75PUS8506 - jest o 500 zł droższy niż twoje założenie. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski masz inne ceny plus pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł i będziesz mieścił się w swoim przedziale cenowym :
- TCL 75C725 - ten masz Qled z kropkami kwantowymi, lepszy procesor, szybsza obróbka, lepsze skalowanie za 5699 z
- Philips 75PUS8505 za 5599 zł
- TCL 75 C728 za za 6499 zł
- LG 75 nano 793 za 4850 zł
- Philips 75PUS8506 za 6099 zł
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

damszw89

New member
Dzięki za informację, z wyżej wymienionych zostaje chyba TCL 75C725. A jak ma się do niego zeszłoroczny Sony 75XH9096 lub tegoroczny odpowiednik?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli już masz dokładać to do TCL 75C815 - najlepszy LCD w Europie w klasie cena do jakości za rok 2020.
Masz naprawdę dużą odległość- więc możesz jeszcze sięgać po 82UP8003
 
Do góry