Telewizor do 4 tysięcy, jak najlepsza jakość obrazu

grucha98

New member
Witam szukam telewizora maksymalnie do 4 tysięcy(chyba że byłaby przepaść to do 4,5k ale niechętnie)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~35m2 salon połączony z kuchnią i korytarzem, więc ciężko stwierdzić dokładnie
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie delikatnie po skosie kąt 30-45 stopni do filmów i innych rzeczy, pod konsolę idealnie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Niestety słońce będzie padać na telewizor, ale będę ratował się roletami ,a głównie będzie używany wieczorami
7. Co chcemy aby telewizor posiadał? Zależy mi na 60hz (nie 50), obraz ostry, kolory nasycone, preferuje jakość obrazu nad inne funkcje, ponieważ pod tv będzie podpięty komputer, konsola i wzmacniacz audio z kolumnami, dlatego skupiam się na obrazie
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Pc/ps4 w przyszłości ps5, i dekoder ale tylko Fullhd
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4h
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Zdarza się
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Praktycznie wszystko filmy, seriale, jakieś rzeczy z YouTube
12. Czy zamierzasz surfować po internecie? Tak ale to za pomocą komputera podpiętego pod Tv
13. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50% używania telewizora to będą gry, dlatego zależy mi na tych 60hz
14. Preferencje co do marki? Brak
15. Preferencje co do wielkości? 60-75 jeśli pójdzie pogodzić rozmiar z resztą wymagań to chętnie większy
16. Co Cię denerwuje w telewizorach? Rozmyty obraz, niska ostrość, słabo nasycone kolory, mało portów, słabo działające aplikacje
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorem
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Planuje wydać 4k ale mogę dołożyć jeśli będzie warto ale nie więcej niż 4,5k
19. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Około 6 lat
20. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Kilka raazy w tygodniu YouTube, ale to przez Pc 😉

Jeśli jeszcze jakieś szczegóły się liczą to proszę pytać, co do marki to otwarta głowa :)

Z góry dziękuję za pomoc
 

SDman

Banned
Ostatnio były promocje na OLED PHILIPS 55OLED705/12 musisz być świadomy, że to OLED i może nie wytrzymać 6 lat. Obraz będzie najlepszy z tanich OLED`ów.
Z LCD najbliżej ceny zeszłoroczny Sony XH9505 jest chyba jeszcze w Mexp za 4300 55"
Sorki ale 60-75" to do jakości obrazu trzeba sporo dołożyć.
 

grucha98

New member
Ostatnio były promocje na OLED PHILIPS 55OLED705/12 musisz być świadomy, że to OLED i może nie wytrzymać 6 lat. Obraz będzie najlepszy z tanich OLED`ów.
Z LCD najbliżej ceny zeszłoroczny Sony XH9505 jest chyba jeszcze w Mexp za 4300 55"
Sorki ale 60-75" to do jakości obrazu trzeba sporo dołożyć.

Jasne rozumiem chodziło mi o jakość w tym przedziale cenowym, dzięki wielkie za radę obczaję sobie te modele, które podałeś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej łapiesz się na bardzo dobre modele :
- LG 65Nan0 863
- TCL 65C725
- Philips 70PUS8535
- TCL 65C825
I do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .

- Philips 65PUS7906
 

jasssu

New member
OLEDy są już dużo lepsze pod względem wypalania się obrazu w odróżnieniu od dawniejszych modeli, myślę, że warto polować na ten 705.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
OLEDy są już dużo lepsze pod względem wypalania się obrazu w odróżnieniu od dawniejszych modeli, myślę, że warto polować na ten 705.

Dużo lepsze? Oj, żebyś się nie zdziwił. Obecne panele mają większą jasność co drastycznie zwiększa ryzyko (a właściwie pewność) wypaleń. Sam TV ma pewne mechanizmy, które manipulują obrazem, co ma zmniejszyć nieuchronny proces wypalania. Uwzględniając oba czynniki myślę, że średnia zużycia współczesnych paneli jest podobna co tych sprzed kilku lat a jak ktoś wyświetla dużo statycznych obrazów przy dużej jasności to nawet większa niż kiedyś.
Przy okazji, OLED 705 Philipsa to najniższy zeszłoroczny (a więc stary już) model TV.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz złe informację.
Bo Oled 705 został wyprodukowany w tym roku i to nie dawno.
Numer może mulić ale taką decyzję taniego oleda przyjął Philips.
To model bieżąco produkowany.
Zresztą świetny , co potwierdzają opinie tych co kupili.
 

DJcOOkieee

New member
Potwierdzam!

Kapitalny obraz i bardzo dobrze (płynnie i szybko) działający AndroidTV.
Mi nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne i jestem bardzo zadowolony.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Masz złe informację.
Bo Oled 705 został wyprodukowany w tym roku i to nie dawno.
Numer może mulić ale taką decyzję taniego oleda przyjął Philips.
...

To faktycznie dziwne mają nazewnictwo, bo modele Philipsa z "5" na końcu to modele na 2020 rok. Bieżące serie są z "6" na końcu, jak np. OLED 706: https://www.philips.pl/c-p/65OLED706_12/oled-7-series-telewizor-oled-4k-uhd-android.
To czym się różni OLED 705 od 706 jak nie rokiem modelowym?
Chyba, że został zaprojektowany na 2020r. ale z jakichś powodów (np. brak matryc) pojawił się dopiero teraz. Potwierdza to m.in. jego specyfikacja sprzętowa, typowa dla niskiej półki ubiegłego roku. Model OLED 706 ma już nowsze bebechy (nowszy Android TV, Bluetooth 5, HDMI 2.1 i parę innych).
Tu porównanie: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/feaf1ac872

Tak, czy siak, nawet jak OLED 705 fizycznie pojawił się w sklepach w tym roku, to zdecydowanie należy go traktować jako odpowiednik modeli zeszłorocznych.
 
Ostatnia edycja:

grucha98

New member
Daliście mi tym do myślenia, nie wiem sam czy powinienem bać się tego OLEDa, czy wziąć Leda po prostu, patrząc w perspektywie długoterminowej OLED przegra, a co myślicie o modelach wymienionych przez Kikiego tj:
- LG 65Nan0 863
- TCL 65C725
- Philips 70PUS8535
- TCL 65C825

Już nawet zwiększając ten budżet w stronę 4,5k z racji, że rzadko zmieniam TV. Czy mimo wszystko brać OLEDa?
Już miałem tego Philipsa w koszyku ale mówię spytam jeszcze ekspertów
Wypalone pixele znam głównie z telefonu, ale tam jednak dużo rzeczy jest statycznych miejsce godziny, poziomu baterii etc jak ten efekt razi w przypadku TV? Czy może nie jest tak drażniący?
 

grucha98

New member
Chciałem wstępnie do 4k ale stwierdziłem, że dołożę to 5 stów do 4,5k maksymalnie. Skoro zmieniam TV talk rzadko i są jakieś większe dylematy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dozbieraj jeszcze 500 zł i masz zakup na długie lata mini Leda TC 65C825 - najlepszy w Europie w klasie cena do jakości.

Jeśli kwota nie przekraczalna to 65C728 lub LG 65Nano 863.
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

SDman

Banned
Chciałem wstępnie do 4k ale stwierdziłem, że dołożę to 5 stów do 4,5k maksymalnie. Skoro zmieniam TV talk rzadko i są jakieś większe dylematy.
Określenie "rzadko" nie jest jednoznaczne dla jednego to co 4-5 dla drugiego 8-10 lat. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy to OLED`a powinieneś skreślić.
 

jasssu

New member
Bez przesady, że 705 to stary TV, jak kiki napisał. Zresztą czy LG wprowadził nowe panele od tego roku? Chętnie się dowiem. 705 nie ma rekordowej jasności 1000 nitów jak telewizory z półki Premium, więc akurat w przypadku tego konkretnego modelu to argument chybiony.
 
Do góry