50-50'' do skromnego salonu

kamol99

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2,3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu, czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? TV powieszony na ścianie, okno około metr po lewej stronie.
7. Jaki masz obecnie telewizor? -
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Dobry obraz.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI
10 Jakie urządzenia? Dekoder z Vectry oraz PlayStation/Xbox.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Granie w jedną grę myślę można tutaj zaliczyć.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, YouTube oraz losowe filmy co się trafią na dekoderze.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Philips, bo Ambilight, ale nie będę się upierał
17. Preferencje co do wielkości? 50-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami, ale w świetle dnia też się zdarzy.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko, chciałbym urządzenie na lata.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie.


Początkowo myślałem nad Philips 50PUS8535/12, ale trochę zniechęca mnie te niskie odświeżanie. W nowszych rewizjach z tego roku niestety tego aspektu nie poprawili. Więc przychylam się w kierunku LG 55NANO863NA (lub 55NANO863PA jeśli warto dopłacić do nowszego modelu). No i na koniec zostaje SONY KE-55XH9077, który też wydaje się ciekawą opcją. Co myślicie nad tymi modelami? Wydaje mi się, że ten Philips najbardziej stąd odstaje i chyba warto go skreślić na samym początku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Philips 58PUS8535
- LG 55Nano 903
- TCL 55C815
A za niewielką dopłatą masz Mini Led 55C825 !

Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

agricola

New member
Najlepiej jakbyś miał możliwość sprawdzenia obrazu na tym Philipsie - w moim przekonaniu zdecydowanie nie powinieneś się rozczarować, szczególnie przy tak relatywnie niewielkiej przekątnej.
 

kamol99

New member
Mini Led za niewielką dopłatą? Z tego co widzę, to chodzi po około ~5k złotych, a reszta z tych modeli to okolice 3k.

Co do Philipsa to 58'' to chyba trochę za dużo i myślę, że 55'' to takie maksimum, stąd też na liście umieściłem 50PUS8535. Chyba ten LG 903 wydaje się najlepszym rozwiązaniem :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mini led dla niebieskich masz w specjalnej ofercie i to z pakietem dodatkowo !
LG masz też w programie dla niebieskich.
To model z kropkami kwantowymi, podświetleniem strefowym.
 

kamol99

New member
Jaka jest główna różnica między LG nano903, a nano863? Z tego co widzę to podobny przedział cenowy, a w różnych tematach raz jest ten pierwszy model polecany, a raz ten drugi ;) Staram się dostrzec różnice i jedyny konkret to 863 ma nowszą rewizję 863pa z WebOS 6.0.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nano 903 ma dwa razy więcej stref full Array, wyższe algorytmy, lepszy znacznie dźwięk , większa wydajność.
 

kamol99

New member
A czy są jakieś sensowne propozycje w rozmiarze 50''? Druga połówka upiera się, że 55 to jednak za dużo i szukam czegoś mniejszego ;)
 

wysio

Member
Bez reklam
Też się zastanawiałem, w końcu wziąłem OLED Philips 55 cali 705 za 4 tyś w promocji i jestem bardzo zadowolony. Obraz niesamowity, system działa zadziwiająco sprawnie... W sumie kiki mnie naprowadził, bo myślałem zupełnie nad czym innym. A OLED do filmów rewelacja.
 

kamol99

New member
A ten oled Philipsa sprawdziłby się do tych zastosowań co wymienilem? Brak HDMI2.1 daloby się przeżyć, pytanie jak z obrazem podczas dnia.
 

wysio

Member
Bez reklam
Podczas dnia też jest dobrze. Widziałem, że w euro cena spadła do 3800 zł. Nawet bym się nie zastanawiał. Jedynie co, to nie wiem jak spisuje się w grach. Ja nie gram. Mam stacjonarny z monitorem i tylko ten zestaw używam do gier.
 
Ostatnia edycja:

Rafa753951

New member
Ja polecam LG 55NANO917.

Po 2 dniach użytkowania mogę napisać, że tv robi bardzo dobre wrażenie.
Kąty widzenia świetne, podobnie jak czerń wieczorami.
System jest przejrzysty, można dostosować pod siebie i szybko działa.
Jakość obrazu filmów w wysokiej rozdzielczości jak i w SD też niczego sobie.
 
Do góry