Zagwostka z wyborem tv

Kedaar

Member
Witam wszystkich,

Przyznam szczerze, że trochę głupio mi pytać o tą kwestię, zawsze sam wybierałem tego typu rzeczy posiłkując się internetem, aczkolwiek wybór jest tak ogromny, a moja niepewność w ostatnim czasie wzrosła, że postanowiłem poradzić się ekspertów. Koniec biadolenia, pora przejść do konkretów:

Telewizor będzie wisiał na ścianie, odległość do kanapy ok 3,5 metra. Okna na wschód, z reguły oglądam telewizor na wprost. Nie gram w ogóle w gry (jeśli znajdzie się cudem czas to wykorzystuje stacjonarkę), nie posiadam żadnej konsoli więc HDMI 2.1 nie jest specjalnie priorytetem, aczkolwiek fajnie mieć przyszłościowe wejście, tylko czy poza konsolami na coś się przyda kiedyś? Większość dnia telewizor pokazuje kanały z dekodera jednak wieczorami dobry film lub serial jest jak najbardziej mile widziany. Uwielbiam również sport wszelakiej maści, niedługo Euro, chwilę po nim IO. Obecnie posiadam 9-letni telewizor Sony W70C 50Hz i sport ogląda się na nim przyjemnie. Czy 100Hz zrobi w tej kwestii naprawdę dużą różnicę? A może jest to dla mnie akceptowalne, gdyż nie znam na codzień 100Hz? Przypominam, że konsoli nie będę do niego podpinał (stacjonarkę już zdecydowanie bardziej), może za parę lat, ale dla takiego laika, niezależnie od wyboru, gry i tak pewnie będą wow. Przedstawię telewizory, które mam obecnie na oku:

1. Sony KE-75XH9096
2. Sony KD-75X81J
3. TCL 65C825
4. HISENSE 65U8QF
5. HISENSE 75A7100F
6. Sony KE-75XH8096

Jak widać, ceny potrafią się różnić nawet o kilka tysięcy. Od kilku miesięcy moim faworytem jest telewizor z pierwszej pozycji, ogólnie jakoś zawsze uważałem Sony za najlepszą firmę jeśli chodzi o telewizory, ale tu nasuwa się moje pytanie, czy aż taki bajerancki telewizor jest mi potrzebny skoro głównie lecą kanały z dekodera, wieczorami film/serial i sport? 2 pozycję wybrałem głównie, że to telewizor z tego roku (no i Sony), a to zawsze na plusik. TCL za mini LED chociaż szkoda, że nie ma wersji 75 cali. Hisense zainteresowałem się odkąd zobaczyłem na forum reklamę, a później przeczytałem tutaj recenzję. Widziałem jednak na żywo tą 65-kę i średnio mi się podoba grubsza ramka z dołu, no i martwi mnie również wsparcie, ale z drugiej strony, z tego co się orientuję, ma więcej stref wygaszania niż znacznie droższy Sony. Drugi Hisense 75 cali ma 50Hz i cały czas się bije z myślami czy takie odświeżanie w zupełności by mi nie wystarczyło. Po co dopłacać skoro w pełni nie wykorzysta się potencjału danego telewizora, prawda? Tego najbardziej się obawiam. Przez krótką chwilę miałem też na oku OLEDy, aczkolwiek 75 cali na obecne czasy są jeszcze za drogie. No i ponoć jak leci np jeden kanał często, a u mnie potrafi przez kilka godzin, to może się wypalić w miejscu chociażby logo kanału, ale ktoś to chyba dementował. Nie mam pewności.

Z góry dziękuję za przeczytanie tego mini wypracowania, jak i w szczególności za pomoc w wyborze telewizora. Fajnie by było jakby kolejny wytrzymał równie długo co obecny i gdyby nie 40 cali to może bym go nawet nie zmieniał.

Pozdrawiam serdecznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich wybrałbym TCLa 65 miniled C825.
To najwyższa półka.
Masz teraz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum z pakietem dodatkowo.
 

Kedaar

Member
9096 mam i wiem co mówię

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

A jak długo masz ten telewizor? W jakiej odległości oglądasz na nim? I co głównie oglądasz?

Z Twoich wybrałbym TCLa 65 miniled C825.
To najwyższa półka.
Masz teraz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum z pakietem dodatkowo.

Widziałem wcześniej jak proponowaliście pewnej osobie wybór większego telewizora zamiast teoretycznie lepszego, ale mniejszego bo jednak rozmiar zawsze zrobi różnice na korzyść. W tej kwestii myślisz, że jednak warto wybrać o 10 cali mniejszy w sytuacji kiedy telewizor będzie wisiał 3,5m ode mnie? Zastanowiłbym się bardziej nad Twoją ofertą jednak myślę, aby telewizor wziąć w raty żeby nie wydawać od razu takiej kwoty.

Pozdrawiam serdecznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie.
Duża jest różnica na korzyść MiniLeda.
Masz do tego raty zero.
 

Kedaar

Member
Wiem, że wybór należy do mnie, ale dostałem dwie propozycje, za które dziękuje, aczkolwiek nie poparte chociaż jednym zdaniem dlaczego taki wybór, a nie inny.
 
Ostatnia edycja:

Kedaar

Member
Wybór należy do Ciebie.
Duża jest różnica na korzyść MiniLeda.
Masz do tego raty zero.

Mini LED świetna rzecz, to prawda. Aczkolwiek Hisense ma Quantum Dot i FALDa jednocześnie, nie warto się tym telewizorem zainteresować? Zważywszy na stosunek jakości do ceny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Taki wybór - bo Mini Led ma lepsze podświetlenie.
Taki wybór bo obecnie w tej klasie jedyny model mini Led to TCL - Twórca technologii. ( Tak jak LG Twórcą Oledów) .Teraz wszystkie inne firmy kopiują pomysł Firmy TCL bez wyjątku i w tym roku wprowadzają też mini ledy - jako wyższa forma LCD.
Taki wybór - bo w klasie to najlepszy obraz.
Taki wybór bo TCL to Qled - czyli Quantum DOT.
Taki wybór bo Głośniki Onkyo z wbudowanym subwooferem.
Taki wybór bo TCL ma najwięcej stref !
Taki wybór bo TCL ma najwięcej w klasie cenowej diód świecących.
Taki wybór - w klasie cena do jakości lepszego nie kupisz !
Taki wybór bo najlepsze multimedia, sterowanie głosem z telewizora.
Taki wybór bo najlepsze wyposażenie internetowe ( wysokiej jakości kamera)

Chyba , że masz na dopłatę to Oled TV.
Oczywiście wkrótce pojawią się pierwsze miniLedy innych firm ale będą droższe o 40-60%
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się że ten tcl jest zapewne lepszy niż Sony czy Hisense ale to jednak zupełnie inna półka cenowa

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Kedaar

Member
Problem w tym, że coraz bardziej zacząłem myśleć o telewizorze 75 cali. Ani TCL, ani Hisense swoich najlepszych wersji nie mają w takim rozmiarze. Poza tym, czytałem ostatnio, że Hisense 65U8QF potrafi wyłączyć matryce w trakcie wyświetlania bardzo ciemnej sceny. Ta informacja mnie mocno zmartwiła, no i trochę wyjaśniła tak niską cenę za bajery jakie ma. Czy w najbliższym czasie TCL bądź Hisense wprowadzą na polski rynek coś konkretnego z 75-tek? Pomijam w pytaniu Sony, gdyż na ten rok widziałem już telewizor KD-75X81J i dodatkowo też go biorę pod uwagę.
 

Kedaar

Member
No tak, ale model TCLa, który podałeś nie ma technologii mini LED, tak jak ma to miejsce w modelu 65C825. Odnosiłem się właśnie do tego, że ta firma, tak samo jak Hisense, swoich najlepszych telewizorów nie mają w rozmiarach 75 nad czym ubolewam i mam nielada problem odnośnie wyboru. W oko wpadł mi jeszcze jeden Sony z tego roku: KD-75X85J. Gdyby TCL C825 był dostępny w Polsce w rozmiarze 75 cali (za granicą w ogóle takowy jest?) to obstawiam, że byłby moim faworytem.
 

Kedaar

Member
No i tutaj jest pies pogrzebany i jestem w punkcie wyjścia.

Na obecną chwilę na oku mam:
- Sony KD-75X85J
- Sony KE-75XH9096
- Sony KE-75XH8096
- Sony KD-75X81J
- TCL 75C815
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie 100 Hz są ok.
Największe możliwości daje TCL 75C815 .
Masz w specjalnym pakiecie.
 

Kedaar

Member
TCL daje największe możliwości, tzn jakie? I nie dajesz szans telewizorom 50Hz? Podobno póki nie postawi się telewizora 50 vs 100 to nie zobaczy się aż takiej różnicy. Przypominam, że nie będę podłączał konsoli. Głównie kanały z dekodera, film/serial, sport. Naprawdę warto dopłacać do interesu 2000 zł (w przypadku wyboru 100Hz Sony) lub aż 3000 zł (w przypadku wyboru TCL) względem 50-ki?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie, nie warto. Ja miałem Philipsa 8535 i gdyby nie to że był problem z plamami, artefaktami na ciemnych tłach (problemy z tym konkretnym modelem Philipsa) to w ogóle nie widzę różnicy z xh9096. Mam na myśli tutaj takie oglądanie tv typu film czy sport (nie było żadnego smużenia piłki). Oczywiście jeśli ktoś chce pod konsole np. ps5 to matryca 100 Hz czy HDMI 2.1 itd bedzie lepszym rozwiązaniem ale do zwykłego oglądania telewizji uważam że 2-3tys dopłaty jest bez sensu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Kedaar

Member
No to Sony KE-75XH8096 w takiej sytuacji będzie najlepszym wyborem. No chyba, że ktoś ma jakąś lepszą propozycję odnośnie telewizora 50Hz?
 
Do góry