Zagwostka z wyborem tv

strazakpiotr

New member
Na obecną chwilę na oku mam:
- Samsung Neo QLED QE65QN85AAT
- TCL 65C825

Oba modele mają połączenie Quantum Dot i Mini LED. To wyższa półka cenowa od Sony XH80, jego też w dalszym ciągu biorę pod uwagę pomimo, że się trochę zraziłem. Może profesjonalna kalibracja w tym modelu dała by zadowalające efekty?
A dlaczego nie Sony 65xh90????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie Mini led TCL C825 zagra najlepiej i to różnice są znaczące.
Masz teraz w programie dla niebieskich członków forum - gdzie sam wybierasz ceny. Oczywiście dodatkowo pakiet gratisów.
Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.
 

Kedaar

Member
Wiem, wiem. Wspominałeś o tym wielokrotnie. To poproszę o wiadomość priv tutaj ze szczegółami - zapoznam się. Podałeś już wcześniej całkiem sporo zalet odnośnie TCL C825, a jakie są jego największe wady? Dodatkowa kwestia: czemu starszy model TCL X10 tak mocno trzyma cenę i jest ona wyższa od nowszego modelu C825? Czy X10 jest znacznie bardziej udaną wersją?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czemu - bo jest starszy.
Technologia się spłaca szybko- więc nowe model są tańsze.
Ofertę wysyłam Ci na PW.
 

Kedaar

Member
Zmieniłem zdanie odnośnie wielkości telewizora. Mocno przesadziłem z 75 cali. W wielu miejscach na forach itp 3,5m odległości od kanapy spokojnie wystarczy, nawet z nawiązką, a jednak - według mnie - powinno być więcej. Tak więc skupiam się teraz na 55 calach.

Na obecną chwilę na oku mam:

- Samsung Neo QLED QE55QN91AAT
- TCL 55C825 Mini LED
- Samsung Neo QLED QE55QN95AAT (chociaż jak na ten rozmiar to jest trochę drogi i nie wiem za co tak naprawdę się dopłaca bo jest niemal identyczny jak QE55QN91AAT)

Macie jakieś inne ciekawe propozycje? Lub ktoś ma któryś z powyższych i poleca? Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś - To najlepszy w klasie cenowej powinien być 55Miniled TCLa. Jeśli masz więcej kasy to powinieneś sięgać po Oleda.
A ile masz max kasy ?
 

Kedaar

Member
Najlepiej było by do 5k, ale to będzie zakup na wiele lat - a przynajmniej mam taką nadzieję - więc 1-2k, jeśli będzie warto, można było by dorzucić. Z OLEDem może być problem, gdyż często potrafi lecieć u mnie np kanał informacyjny przez kilka godzin (problem z wypalaniem matrycy przez brak różnorodnego obrazu?), do tego dochodzi jasny salon. Widzę, że Sony ma serie Xr, czy jest naprawdę taka innowacyjna i dobra? Ale to już zupełnie inna półka cenowa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam podobnie i mam Oleda.
Mam 3 okna wielkie od podłogi do sufitu.
Nie ma żadnych problemów ze światłem.
Jednym słowem - rewelacja !
I mieścisz się w podanej klasie cenowej.
Oled wygra z każdym LCD, z LCD Sony również

LG 55C12
Philips 55Oled 805
Philips 55Oled 855
Za dopłatą 55Oled865
 

Kedaar

Member
Rozumiem tylko tutaj od razu nasuwa się pytanie, co najczęściej oglądasz? Filmy w 4k, Netflix w 4k? Czy wszystko po trochu? Bo przy OLEDzie martwią mnie głosy odnośnie wypalania matryc przy wyświetlanym często takim samym obrazie. A jednak przez większość dnia lecą kanały z dekodera. Dopiero na wieczór - jeśli znajdzie się czas - odpalam jakiś film lub np sport.

Nie mam zaufania do firmy Philips jeśli chodzi o telewizory, poza tym nie przekonuje mnie ta ich "poświata".
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
3,5 metra odległości, 65 cali jak znalazł. A i 75 wcale nie jest za dużo. Mówię Ci to z własnego doświadczenia!

W miarę możliwości kup jak największy TV. Później będziesz żałował.
 

Kedaar

Member
Miałem możliwość wstawienia 75 cali na dwa dni, podpiąłem dekoder i płynność ruchu była bardzo słaba. Filmu akcji nie dało się oglądać, a w ustawieniach robiłem co mogłem. HDR świecił tak uciążliwie i mocno, że miałem wrażenie, że przelatująca sonda nade mną zobaczy to światło z kosmosu. Czyżby taki efekt był spowodowany brakiem dekodera 4k? Wiem, że logicznym jest posiadanie takowego przy telewizorze 4k, ale tak słabego obrazu się nie spodziewałem. Dlatego mam wrażenie, że te "tabele odległości" są zupełnie nie dla mnie i pisze to również z doświadczenia (2-dniowego).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak, ale to, że testowałeś jakiś kiepski model raczej nie definiuje odległości. Jeszcze jak do tego był słaby sygnał...Oczywiście nic na siłę, pasuje Ci 55 cali to taki kup.
 

Kedaar

Member
Żeby nie było.. jestem wdzięczny za wszystkie sugestie i porady. Każdą biorę pod uwagę i rozważam, taka burza mózgów jest dobra, aby finalnie wybrać jak najlepszy model :)

A jaki np według Ciebie jest "kiepski model" odnośnie 75 cali? Czy niezależnie od wyboru kanały przez dekoder będą pozostawiały wiele do życzenia, a obecne najnowsze telewizory są głównie pod filmy w 4k i sport? I czy zmiana dekodera na 4k dałby odczuwalną różnice czy to jedynie marketing?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Loewe to modele klasy premium.
To zupełnie inna bajka.
To jak Ferrari w autach, ma świetne wyposażenie.
Pytanie jako model wybierasz ?
 

Kedaar

Member
Najbardziej kusi Bild 3.55 chociaż jak za taki rozmiar cena, jak wspominałem wcześniej, jest naprawdę wysoka więc jeśli miałbym przekroczyć swój założony budżet na telewizor o sporą kwotę to muszę mieć pewność, że to najlepszy wybór i że w pełni wykorzystam możliwości takowego telewizora.
 

Kedaar

Member
Ostateczny wybór, po wielu miesiącach, dzisiaj maksymalnie jutro wybieram telewizor. Trochę się zeszło. I tutaj ostatnie już w tym temacie pytanie do Was, który tv najlepszy z trójki poniżej:

1. TCL 65C825
2. Sony XR-55A80J
3. LG 65QNED913PA

Potrafię oglądać dużo kanałów informacyjnych lub z logiem kanału (dekoder UPC) i boję się trochę o jedynego OLEDa z trójki więc najprawdopodobniej walka będzie głównie pomiędzy TCLem, a LG, aczkolwiek w przypadku tego ostatniego jest bardzo mało informacji i nawet doradcy LG nie byli w stanie mi powiedzieć ile ma stref wygaszania itp. Podejrzane..

Z góry dziękuję za szybki odzew.

Pozdrawiam Was serdecznie
 
Do góry