Zagwostka z wyborem tv

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mocno zastanawiałem się nad xh8096. Już miałem go zamawiać, ale w tym czasie gdy ja kupowałem akurat była promocja na xh9096 w ME i udało mi się go kupić za 3200 z hakiem a 8096 kosztował około 3000 tak więc nie było tematu... Ale ja kupowałem 55 nie mam pojęcia czy będzie różnica przy 75 calach czy nie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja mówię o 55 calach i marcu 2021. Obecnie nie śledzę tematu bo i po co...


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest różnica ceny ale jest wart dopłaty.
To model z matrycą 100Hz i podświetleniem strefowym.
 

Kedaar

Member
Ja mówię o 55 calach i marcu 2021. Obecnie nie śledzę tematu bo i po co...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Domyślam się, dlatego przedstawiłem jaka jest obecnie różnica w cenie w przypadku 75 cali.

Jest różnica ceny ale jest wart dopłaty.
To model z matrycą 100Hz i podświetleniem strefowym.

Tylko czy FALD w przypadku tego modelu nie jest jedynie zabiegiem marketingowym? Bo tych stref jest bodajże 30 parę i raczej na 75 calach to marny wynik skoro taki Hisense za prawie 3000 zł mniej i przy 65 calach ma ich grubo ponad 100.
 

Kedaar

Member
Czyli nie ma co ukrywać, że Sony w XH9096 nie zaszalal z ilością stref. W szczególności, że mówimy o 75 calach. W tym modelu właśnie to mnie najbardziej martwiło i zatrzymało mój wybór.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
30 stref jest chyba w 55". Podejrzewam, że 75" będzie miał ich proporcjonalnie więcej. Pamiętaj też, że mówimy o modelu zeszłorocznym, gdzie już sam fakt istnienie aktywnych stref podświetlenia za matrycą występował jedynie w najwyższych modelach. Obecne modele na 2021 rok, mają dużo więcej stref (zwłaszcza mini led) ale też dużo wyższą cenę. Chcesz tanio super obraz a to rzadko idzie ze sobą w parze.
 
Ostatnia edycja:

Kedaar

Member
Czytałem, że właśnie większe rozmiary mają tyle samo stref - 30 z hakiem. Każdy chciałby tanio super obraz, ja chciałbym jedynie telewizor, który będzie najlepszy do mojego codziennego użytkowania bez zbędnego przepłacania za bajery, z których nie będę korzystał. Mini LED - super sprawa, ale Kiki pisał, że 75 cali (a taki rozmiar mnie najbardziej interesuje) będzie dopiero na koniec roku, a skoro 65' kosztuje teraz 8k to obstawiam, że 75 będzie stała ok 11-12k.

Czy ktoś się orientuje odnośnie modelu Sony KE-75XH8096 i jego matrycy? Jest to IPS czy VA?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Sony matryca IPS.
Bierz Olead 65" , nie musisz iść wówczas na żaden kompromis.
Kasy wystarczy.
 

Kedaar

Member
Trochę mnie zmartwiłeś. Przy 75 calach nie będę potrzebował dobrego obrazu pod kątem bo i tak się będzie na wprost oglądało. A mówisz ogólnie o firmie Sony i matrycach IPS w ich telewizorach czy odnosisz się stricte do modelu, który ostatnio podałem? Bo przyznam szczerze, że przy takim rozmiarze matryca VA była by zdecydowanie lepsza. Ktoś ma jakieś propozycje 75 cali z taką właśnie matrycą?

Jak pisałem wcześniej, u mnie jeden kanał (np informacyjny) potrafi lecieć przez kilka godzin - nie sądzę, aby OLED był na takie zwykłe oglądanie odpowiedni. Poza tym, mam wrażenie, że jeszcze trochę potrzeba dopracowania tej technologii, aczkolwek kusił mnie ostatnio EVO od LG.
 
Ostatnia edycja:

Kedaar

Member
Trochę dziwne. W sklepie patrzyłem mocno pod kątem na Sony KE-75XH8096 i w ogóle telewizor nie tracił na jakości obrazu. Mam wrażenie, że ten model posiada faktycznie matrycę IPS. To jak w końcu jest? Za granicą 75 cali powyżej ma VA, a w Polsce mimo to wrzucają IPSa?
 

Kedaar

Member
Jeśli w ogóle na sklepie można w pełni sprawdzić możliwości telewizora. Miałem parę plików na pendrive żeby odtworzyć i obraz wyglądał świetnie, taka wielkość robi różnicę, ale.. no właśnie jest jedno, istotne ale. Mam wrażenie, że ruchy postaci nie są tak płynne jak sobie to wyobrażałem, coś mi przeszkadza. Zabrałem znajomych, aby również to przetestowali i takowego problemu jaki ja mam - nie odczuwają. Może moje oko jest takie wrażliwe? Może taki obraz jest uznawany za poprawny tylko ja mając telewizor 40 cali nie dostrzegałem tego wcześniej? Liczyłem na zdecydowanie większe wow. I jestem znowu w punkcie wyjścia. Chyba jednak zdecyduje się na 65 cali tylko wybiorę inny model. Najważniejsze pytanie to jaki..
 

Kedaar

Member
Jeśli w ogóle na sklepie można w pełni sprawdzić możliwości telewizora. Miałem parę plików na pendrive żeby odtworzyć i obraz wyglądał świetnie, taka wielkość robi różnicę, ale.. no właśnie jest jedno, istotne ale. Mam wrażenie, że ruchy postaci nie są tak płynne jak sobie to wyobrażałem, coś mi przeszkadza. Zabrałem znajomych, aby również to przetestowali i takowego problemu jaki ja mam - nie odczuwają. Może moje oko jest takie wrażliwe? Może taki obraz jest uznawany za poprawny tylko ja mając telewizor 40 cali nie dostrzegałem tego wcześniej? Liczyłem na zdecydowanie większe wow. I jestem znowu w punkcie wyjścia. Chyba jednak zdecyduje się na 65 cali tylko wybiorę inny model. Najważniejsze pytanie to jaki..

Na obecną chwilę na oku mam:
- Samsung Neo QLED QE65QN85AAT
- TCL 65C825

Oba modele mają połączenie Quantum Dot i Mini LED. To wyższa półka cenowa od Sony XH80, jego też w dalszym ciągu biorę pod uwagę pomimo, że się trochę zraziłem. Może profesjonalna kalibracja w tym modelu dała by zadowalające efekty?
 
Do góry