65-75 cali PS5, UPC & Netflix

mes..

New member
Witam,

Dotychczas posiadałem Samsunga q80r 55 cali - z TV byłem bardzo zadowolony - szybki, responsywny, jednak stało się nieuniknione - z biegiem czasu stał się zbyt mały i tak oto staje kolejny raz przed wyborem TV.

odległość od ekranu zawieszonego na ścianie do kanapy to 2.8m - 3m, szerokość szafki pod TV - 180cm.

Jestem niemal zdecydowany na 65cali, ale chciałbym unikąć rozczarowania, tak jak to było w przypadku 55cali. Czy ktoś z Was ogląda 75 z takiej odległości w dość małym salonie?

Na media jest promocja i można wyrwać Sony xh9096 w 75 calach za 6600zł, w tych samych pieniadzach 75q80t - jednak ten nie jest już dostępny (tylko ekspozycja).

Jeżeli chodzi o 65 cali to rozwazałem 65q90t (odpowiednik mojego q80r) za 6300 pln


Macie jakieś inne, ciekawe propozycje w tej kasie?

Pozdrawiam

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli 65" ok to łapiesz się już na Oled 65 LG BX.
Zagra lepiej niż każdy LCD.
Jaką masz odległość od ekranu ?
Ile masz max kasy ?
 

mes..

New member
2.8m-3m - w neonet jest promka na 65 oled cx (poniżej 7 tys), warto? czy lepiej q90t w podobnych pieniadzach?

przypomnę - UPC, PS5, Youtube, Netflix
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled zawsze wygra z LCD.
Masz specjalne ceny dla niebieskich na nowe modele.
Za nie wielką dopłatą dla niebieskich.
 

SDman

Banned
Każdy OLED ma lepszą czerń co z racji braku podświetlenia jest oczywiste.
8 294 400 stref na chwilę obecną jest nie możliwe dla LCD.
Błędem jednak jest myślenie, że tylko ten parametr stanowi o jakości obrazu z różnych sygnałów wejściowych w "Telewizorze".
Bardzo ważne są inne parametry, które również mają wpływ na obraz:
- gradacja szarości (szczegóły w ciemnych scenach, niebo, tonacja ludzkiej skóry)
- szczegóły obrazów ruchomych (boisko piłkarskie, zawodnicy w ruchu, piłka)
- jakość obrazu statycznego (plansze, zdjęcia)
- skalowanie (sygnały gorszej jakości niż natywne)
- możliwość wysterowania palety barw bez kalibracji profesjonalnej
- brak odbić pomieszczenia (dla wielu z racji okien w pokoju bardzo istotne)
- dobre kąty widzenia
- jakość streamingu (często pomijany w testach). Przykład: 58pus8535 Netflix -obraz gorszy niż ten sam materiał puszczany
z konsoli PS3 przez Hdmi ! Oczywiście na tym samym TV.
- zaimplementowany system (jego przejrzystość, szybkość i stabilność)

Nie wspominam o parametrach da graczy i jakości dźwięku z samego TV.

Nie jestem przeciwnikiem OLED ale zwyczajnie trzeba mieć kasę (wypalenia po gwarancji), najtańszy OLED nie koniecznie każdego zadowoli.

Używanie argumentu każdy OLED wygra z każdym LCD, jest niezbyt trafne.
OLED - OLED`owi nie jest równy, tak samo jak potrzeby i warunki oglądania każdy z Nas ma inne.
Jeżeli ktoś dużo ogląda kanały TV (np. sportowe) do tego w dzień i ma nasłoneczniony pokój, to na prawdę sądzisz, że taki najtańszy OLED np. LG BX będzie lepszy od Samsunga Q90T czy Sony XH 9505 ?
Jeśli wygra na planszach stworzonych pod tą technologię w ciemnym pomieszczeniu to i tak przegra w codziennym użytkowaniu.
Teraz już wiem, że energetycznie OLED również przegrywa z z topowym LCD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Byłem na różnych pokazach przed pandemią w Europie.
Zawsze wygrywał Ole nawet jak był połowę tańszy.
 
Do góry