Telewizor do PC i telewizji

piotrek88

New member
Na początek odpowiadam na zestaw pytań.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu ? Na wprost albo lekki kąt
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na stojaku szklanym
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tylko rano słońce z tyłu telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 32' ponad 10 letni Samsung LE32B350
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? bluetooth jak występują takie, nagrywanie po HDMi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? PC i dekoder polsatu Full HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder tv, komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 3 - 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? różne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak poprzez komputer
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - tak, w gry z PC
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50 ' lub 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? psujący się pilot
19. Preferencje co do marki ? obojętnie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 zł - max 2300 zł

Witam.
Planuję zakup telewizora, z obecnego telewizora jeśli chodzi o kolory i obraz w filmach to jest ok, ale już do PC sienie nadaje, brak ostrości (rozdzielczość tylko HD) i trochę mały jest, jak korzystam z niego jako komputera to nic nie widzę czasami w niektórych grach czy aplikacjach, a telewizor wykorzystuję jako monitor od kilku miesięcy i stąd mój przyspieszony pomysł na wymianę. Ten Samsung co mam teraz LE32B350 trochę ma słabe głośniki i mało wyjść HDMI bp tylko dwa, im więcej tym lepiej.
Ważne aby telewizor miał małe opóźnienia w grach, nie wiem jaki ma mój Samsung obecny nie udało mi się znaleźć ani jaki ma rodzaj matrycy ale ogólnie w miarę dobrze w tych grach działa. Ale jak będzie większy to problem może się wyolbrzymić z opóźnieniami ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO takich potrzeb :
- Philips 58PUS7555 za 1999 zł
- Philips 58PUS7805 za 2250 zł
- Hitachi 55HZT66 za 2299 zł
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

piotrek88

New member
A model LG 55nano793NE za 2200 zł jak się ma w zestawieniu z tymi Philipsami ? Dokonałem dziś pomiarów i wejdzie mi max 55 cali do mojego stojaka. W zależności od ramki mam ok 0,5 - 1cm zapasu.
 

piotrek88

New member
Sąsiad ma Samsunga QLED 65 cali i kąty widzenia są dobre jak dla mnie, znalazłem informacje że QLED od Samsunga jest na VA matrycach?. Mój stary Samsung 32 calowy ma kąty widzenia faktycznie słabe. Rozważam jeszcze takie modele:

49NANO813 - 1999 zł
49NANO803 - 2029 zł (1820 zł lombard?)

A czy 55NANO803 - (2490 zł) jest tak samo na IPS jak 55NANO793 - (2258 zł)

Samsungi jakie znalazłem na allegro:
QE50Q60TAUXXH 2260zł (lombard?)
QE55Q67TAU - 2417zł (lombard?)
QE50Q67T - 2370 zł
QE50Q60TAU - 2449 zł
QE55Q60TAU - 2599 zł
QE55Q64TAU - 2699zł

Nie mogę znaleźć informacji odnośnie matryc jakie stosuje LG w tych modelach NANO8xx czy są IPS czy VA i czy dalej różnie w zależności od rozmiaru ? Nie rozumiem dlaczego te informacje są tak gdzieś schowane, na stronie LG też nie jest podane poza paroma modelami.

Jeślii nie ma aż tak dużej różnicy w tej czerni to mógłbym wziąć LG 55nano793 ? Dużej różnicy mam namyśli LG IPS i LG VA i QLED Samsunga.
Z drugiej strony mam obawę aby czerń i czas reakcji w grach nie był gorszy jak w moim starym samsungu 32 calowym z 2011 roku z matrycą TN ? Czy ta obawa jest nieuzasadniona ?

A Philipsy są na jakich matrycach ?

Bo np LG 55nano793 jest IPS a jak dobrze znalazłem informację 50nano793 na VA, tylko o ile przy tym modelui 55nano793 jest informacja w specyfikacji że to IPS a na 50 calowym odpowiedniku już nie ma żadnej informacji.
 

piotrek88

New member
To żeby już sobie całkiem skomplikować wybór to zapytam o kwestię odświeżania.

Czy różnica między 60 a 120 Hz będzie widoczna:
1. W grze ale przy Full HD i 60 klatkach ?
2. W telewizji satelitarnej HD ?
3. W przeglądaniu (przewijaniu) stron w Internecie przy użyciu PC ?

Ogólnie rzec biorąc czy w każdej sytuacji i każdej rozdzielczości czy to filmie czy PC kwestia płynności obrazu będzie zauważalnie lepsza przy 120Hz ?

Patrzyłem na odświeżanie ale znowu producenci podają jakieś kosmiczne wartości 1600 Hz, 500 Hz, 1300Hz.

Ale pewnie mój budżet to już tego nie uniesie, i tak go napinam już do 2400 zł

Nie mniej jednak jeśli różnica czerni miała by być duża między VA a IPS to sam nie wiem, muszę zobaczyć w sklepie gdzieś te telewizory aby były obok siebie VA i IPS bo tak nie wiem czy nadal interesować się tym LG na IPS czy nie ?
 

piotrek88

New member
W tej cenie i tak nie znajdziesz nic na VA i z 100Hz matrycą, jedynie ten LG z IPS, o którym piszesz, ale on ma skopany system wygaszania i raczej bym odradzał zakup. Różnice między VA a IPS znajdziesz w Google, jest masa zdjęć i filmików porównawczych, jak już raz coś obejrzysz na matrycy VA, to nie będziesz chciał wracać do IPS.

A do grania też VA będzie lepszy ? Mam na myśli czas reakcji.
LG na IPS 55NANO793 który miałem brać to też 50/60 Hz, on ma skopane wygaszanie ? Co to oznacza ?
Telewizor mam brać na allegro ze względu na możliwość 3 rat 0 % 2250 wyjdzie 3x 750 zł, a 2500 by wyszło 3X 833 zł. Więc jeśli miał by być lepszy inny model do 2500 to bym może skusił się na ten lepszy. Byłem w sklepie ale tam nic nie widać na tych telewizorach, trzeba byłoby mieć jakiś swój materiał. 55 cali jakoś duży trochę mi się wydaje... Jeszcze się waham, 50 i 55 cali. Filmiki na youtube IPS vs VA oglądałem ale na moim monitorze 20calowym TN nie widzę różnicy za bardzo.
VA ma ponoć lepszy kontrast oprócz czerni.

Ale chyba zostanę przy tych 60Hz, za dużo trzeba dopłacić do tych 120 Hz i jeszcze żeby matryca była dobra.
Tak więc do 2500 zł model który ma na mniej wad to jaki ? LG odrzucić i wrócić do Samasunga ? a te Samsungi nie QLED to IPS czy VA ?
Jednak na tych nie Qledowych ten obraz trochę taki mniej żywy zauważyłem w sklepie. Ta matryca z lepszą czernią tyle mi ciąży z tyłu głowy ze względu na fakt iż zazwyczaj telewizor oglądam w nocy. Prawie w ogóle w dzień chyba że mecz albo skoki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 55" i do tych celów - LG Nano 863 za 2899 zł Z pakietem.
 

piotrek88

New member
Widziałem dziś w sklepie QLED QE65Q67TAU i LG NANO 813 i powiem tak.
Bardziej mi obraz się podobał na LG i co do czerni to w dzień nie zauważyłem żadnej różnicy.

A ten model 813 i ten 793 mają tę samą matrycę ? 55 calowe
 

piotrek88

New member
Powstała jeszcze jedna dla mnie istotna rzecz. Mianowicie, byłem u sąsiada na 3 letnim Qledzie 65 calowym i bardzo fajną funkcję odkryłem mianowicie przekazywanie obrazu z mojego telefonu Samsung Galaxy S8 na ten telewizor. Youtube z telefonu jak i moje osobiste nagrania video bezprzewodowo chyba przez wi-fi direct chodzą mega dobrze płynnie bez zacięć. Jutro może uda mi się odczytać jaki on ma dokładnie model tego Qleda ale mówi że 60 Hz na pewno. Choć był dość drogi chyba 4500 zł kosztował 3 lata temu w sklepie.

A np u tego samego sąsiada mają telewizor Samsung 4K zwykły UE nie qled 4letni model i na tym telewizorze też to działa ale jest tragicznie, nie ma tej płynności. Zacina się obraz. Ten sam telefon Galaxy S8 to samo połączenie bezprzewodowe.

Teraz pytanie czy tak samo dobrze by to chodziło na tym LG Nano serii 79 ?
Czy w tym wypadku chyba znowu bliżej mi do Samsunga, bo LG nie mam jak sprawdzić chyba że ktoś z forum to testował ?

Tylko pytanie czy model QE55Q64TAU czy o 100 zł tańszy 60TAU ?
Różnią się tylko pilotem ? Ale to jest ten sam pilot tylko w plastikowej obudowie?
Nie wiem czy to dobrze czy źle że nie zamówiłem od razu tego LG gdyż teraz ciągle a to jestem zdecydowany na LG a to za chwilę na Samsunga :)

Powstała jeszcze jedna dla mnie istotna rzecz. Mianowicie, byłem u sąsiada na 3 letnim Qledzie 65 calowym i bardzo fajną funkcję odkryłem mianowicie przekazywanie obrazu z mojego telefonu Samsung Galaxy S8 na ten telewizor. Youtube z telefonu jak i moje osobiste nagrania video bezprzewodowo chyba przez wi-fi direct chodzą mega dobrze płynnie bez zacięć. Jutro może uda mi się odczytać jaki on ma dokładnie model tego Qleda ale mówi że 60 Hz na pewno. Choć był dość drogi chyba 4500 zł kosztował 3 lata temu w sklepie.

A np u tego samego sąsiada mają telewizor Samsung 4K zwykły UE nie qled 4letni model i na tym telewizorze też to działa ale jest tragicznie, nie ma tej płynności. Zacina się obraz. Ten sam telefon Galaxy S8 to samo połączenie bezprzewodowe.

Teraz pytanie czy tak samo dobrze by to chodziło na tym LG Nano serii 79 ?
Czy w tym wypadku chyba znowu bliżej mi do Samsunga, bo LG nie mam jak sprawdzić chyba że ktoś z forum to testował ?

Tylko pytanie czy model QE55Q64TAU czy o 100 zł tańszy 60TAU ?
Różnią się tylko pilotem ? Ale to jest ten sam pilot tylko w plastikowej obudowie?
Bez klawiszy od 1 do 9 ? Nie mogę znaleźć modelu tego pilota
model Q60 posiada pilot TM1950C, a model Q64 ma pilot TM1990C.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej chwili każdy telewizor smart pozwala na dzielenie się obrazami ze smartfona.
Co jest najważniejsze dla Ciebie - multimedia ?
 

piotrek88

New member
Jeszcze raz byłem u sąsiada i jego telewizor to QE65Q67RATXXH

Czy on nie ma czasem matrycy 120 Hz ?

Czytam specyfikacje i wychodzi że ma 120Hz ?, co całkowicie zmienia sytuację, to by znaczyło że dlatego obraz chodzi tak płynnie przy przekazywaniu z telefonu. Gdyż telefon ma 120 Hz i TV też musi mieć 120 Hz aby te płynność zachować ?

Gdyby tak było to chyba zwiększam budżet do 3000 zł i chwilę wstrzymuje się z zakupem. Szukam 120 Hz.
LG 55NANO863NA chyba ma 120 Hz ? I kosztuje 3000 zł.
Tak pytam bo producenci różnie mieszają z tymi odświeżeniami typu Trumotion i inne jakieś 300/700 Hz interpolacje nie wiadomo przez co klient zostaje wprowadzony w błąd.

Pytanie czy QE65Q67RATXXH jest (był) 120 Hz czy 60 Hz czy wychodziły takie i takie ?
 

piotrek88

New member
https://www.youtube.com/watch?v=0NCSGYhEgX8

w 8:40 czasu filmu widać na LG niebieską poświatę za podążającym obiektem, niestety nie wiele rozumiem z tego filmu ze względu na język ale widać na LG że z czernią to tak średnio sobie radzi.

https://www.youtube.com/watch?v=XUrKdnBVe38
Albo tutaj 4 min 44 sek coś potem robi że ten efekt się minimalizuje, ale czy po prostu nie ściemnia podświetlenia ?

W Samsungu trochę bierze na czerwono niektóre sceny, jakby za bardzo dynamiczne te kolory, LG ma bardziej stonowane. Może kwestia regulacji.

Ogólnie obraz na Samsungu tym Q70 i Q60 bardzo podobny.

To teraz tak się zapędziłem że nic z tego nie wiem, może jeszcze dołożę sobie mniejszą przekątną mianowicie 50 cali, mam na myśli LG 50 calowy VA
https://www.youtube.com/watch?v=c_nvJFbQ-Yw

Tylko ciekawe dlaczego LG zrezygnowało całkowicie z matryc VA ? Może był jakieś problematyczne w tych 50 calówkach.

Mam teraz coraz bardziej mętlik w głowie, a miał być tak prosty wybór :)
QLED Samsung 60 Hz VA czy Nano LG 120 Hz IPS ?
No ale na filmiku te poświaty niebieskie na czarnych tłach niepokoją.
Samsung znowu jakby nazbyt żywy ten obraz.

Kolory lepsze na IPS, czerń VA.
Jeszcze kolegi telewizor okazał się 120 Hz, z drugiej strony pośpieszyłem się i chyba telefon S8 nie ma 120 Hz odświeżania chyba tylko 60 Hz to nie powinno mieć wpływu na obraz wyświetlany na TV a może procesor w telewizorze ?

Bo ten Samsung teraz 120 Hz to za drogi 3400 zł to za dużo, za chwilę dojdziemy do 4200 zł i OLEDa o którym ktoś tam pisał że, jak się ogląda mecz piłkarski to piłka jest wyświetlana jak stroboskop ?
I jest zawiedziony. Dziwne...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled - stroboskop ?
Jak ma kij zamiast anteny to wszystko możliwe.
Czyli masz na dopłatę ?
I na czym Ci faktycznie najbardziej zależy ?
 

piotrek88

New member
Dziękuję wszystkim za pomoc zamówiłem w dniu dzisiejszym za 1999 zł LG 55NANO816

Zamówiłem do sklepu Media ekspert w promocji słuchawki LG za 0 zł.

Ma dojść we środę, napisze czy spełnił oczekiwania :)

Mam tylko nadzieje że czerń będzie dobra. Jedynie o to się martwię.
 

piotrek88

New member
Witam. Podsumowując po krótkim użytkowaniu.
Co do rozmiaru telewizora - do komputera i dobrej jakości materiałów wydaje się nawet za mały.
Ale już do oglądania słabej jakości materiałów jest za duży, gdyż obraz wygląda paskudnie a to mnie drażni, ale telewizji oglądam mało co więc to nie problem.

Wiec rozmiar uznajemy za ok.
Pilot magic - super, tutaj Samsung dużo traci jak dla mnie.
Zużycie energii bomba, w nocy cały czas mam ok 42-48 W nie spodziewałem się takiego niskiego zużycia energii.
Trochę długo ładują się ustawienia, powinny odrazu się wyświetlać a tu trzeba czekać 2 do 3 sek. Nie wiem jak to jest w Samsungu muszę sprawdzić u kolegi.
Oglądanie meczu piłki nożnej można uznać za ok. Ale siatkówki już nie bardzo, brakuje 120Hz, smuży na potęgę, na małym tv 32 cale to tak się nie rzucało w oczy a tu jest źle, aż pewnie siatkarze przez to przegrali z Francją :) Nie wiem ile by tu pomogła matryca 120Hz jeśli materiał nie jest nadawany podejrzewam w 30 kl/ s ? więc już 60 kl/s myślę że by zrobiło robotę choć mogę się mylić ?
Wreszcie czerń - jest dobra i nie dobra. Zależy... teraz jak piszę na forum to paski po bokach są super czarne, ale przy gwiezdnych wojnach to gdzieś ta czerń jest słaba, ale raczej bym brał OLED niż Samsunga. W OLEDach jest 120Hz ? Ciekawe jak zużycie energiiw OLED chyba więcej jak 45Watt przy 55 calach ? Interesuje mnie zużycie energii w nocy bo w dzień tv raczej nie oglądam jedynie sport skoki narciarskie. I siatkówkę i piłkę nożną jak gra reprezentacja.

Ogólnie dobry zakup.
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie porady
 
Do góry