55/65 Led czy Oled salon

SDman

Banned
Zmagania LCD (WCG) vs OLED można odnieść do "wojny".
Mam na myśli tylko i wyłącznie jakość obrazu.
Jeżeli LCD przegrywa kilka bitew, to w innych wygrywa.
O wygranej całej "wojny" zdecyduje końcowy -świadomy odbiorca.

Technologicznie to jasne, że następcą PDP powinien być OLED, jednak topowe LCD mogą zaskoczyć, pokazać przewagę nad technologią plazmową (skalowanie do 4K, obsługa HDR, szeroka paleta barw WCG ).
 

SDman

Banned
Dziwne trochę, że nagle LCD TCL C825 stał się "alternatywą dla Oleda", a może pogromcą?!
Całkiem niedawno pisałeś - cytuję:
"Żaden LCD nie ma szans jeśli chcesz na pierwszym miejscu mieć super obraz"
"Samsung przegrywa z Oledem 29:1"

Od siebie dodam tylko, że w wątku gdzie tak strasznie Samsung QLED dostawał łomot 29:1 od każdego OLED`a to LG nano serii 9xx spokojnie był rywalem dla OLED`a ?!
Po rocznych testach i poszukiwaniach mając w domu Samsunga Q90T mogę z całą pewnością
stwierdzić, że LG nano nie ma przy nim najmniejszych szans -obraz, dźwięk, design, wykonanie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Być może nie bardzo zrozumiałeś treść - którą sam cytujesz.
1. Mini Led - jest wyższym stadium podświetlenia LCD.
2. Cytujesz coś co nie się ma jak pięść do nosa. Porównanie Qled LCD bez podświetlenia Mini Led - ma się jak rower do Kawasaki w prędkości.
3.Mini -Led zapewne już też przetestowałeś i wypowiadasz się autorytatywnie.
4. Qled Samsunga do Oleda - to już zacytowałeś wyniki z Anglii i Niemiec, gdzie przegrał na czach widzów sromotnie.
5. Mini Led w klasie cenowej będzie świetna alternatywą do Oled TV, przy innyh warunkach.
 

SDman

Banned
Zrozumiałem doskonale
Ad.1 owszem jest wyższym pod jednym warunkiem jeśli ilość użytych stref znacząco wzrasta vs LED
Czy Twoim zdaniem 128 stref to znaczny wzrost ? Otóż - nie.
Jak już wcześniej pisałem użycie lepszego panelu LCD (lepszej powłoki antyrefleksyjnej i dopracowane algorytmy) dadzą znacznie lepsze efekty niż ilość (marna) stref mini-LED.

Ad.2 przemilczę -zostawię
Ad.3 jw.
Ad.4 jak przegrał topowy QLED Samsunga (240 stref i świetna powłoka) to strach pomyśleć ile :1 przegra TCL C825 ?
Ad.5 osobiście uważam, że może być tak jak są od lat topowe LCD (WCG) alternatywą dla OLED`ów

Na koniec trochę historii, zapewne wiesz co to było podświetlenie CCFL , nie można było z góry zakładać, że monitor z podświetleniem LED będzie na pewno lepszy od modelu z CCFL (dla wielu był gorszy w początkach LED).
Odnosi się to również do mini-LED.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ilość stref najwyższa w Oledach - jak zawsze.
I nic się nie zmieniło. Mini - led to bardzo dobra alternatywa.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zrozumiałem doskonale
Ad.1 owszem jest wyższym pod jednym warunkiem jeśli ilość użytych stref znacząco wzrasta vs LED
Czy Twoim zdaniem 128 stref to znaczny wzrost ? Otóż - nie.

Tylko, że już nawet taki mały 55" Samsung QN91A ma ok. 700 stref podświetlenia a to już daje odczuwalną różnicę.
 

SDman

Banned
Tak oczywiście bo mini-LED jest przyszłością ale pisząc 128 stref miałem na myśli "gloryfikowanego" TCL`a C825.
Wiemy jednak, że za działanie tych stref odpowiadają ludzie czyli tony kodu, który może dawać ale nie musi lepsze efekty.
https://www.youtube.com/watch?v=k4p3MBg4prA&t=152s
Sony i Samsung LED z topowych serii 9 będą się jeszcze bronić długo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL - gloryfikacja...wow.
TOo jest test tego modelu.
TCL jako pierwsza i jedyna firma na świecie miała je w produkcji i sprzedaży już rok temu. I teraz jako pierwsza wprowadziła kolejny tegoroczny model na półki.
Inne firmy dopiero wprowadzą.
Dlatego w zeszłym roku był test i w tym roku również, aby ludzie mogli się zaznajomić z technologią.
Najśmieszniejsze jest to , że najwięcej do powiedzenia mają zawsze Ci kótrzy go nie widzieli na oczy.
 

SDman

Banned
Dyskryminując Samsunga jak to przegrywa z OLED`em 29:1 to samo mógłbym napisać o Tobie, że raczej na oczy go nie widziałeś Q90R, Q90T.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To też śmieszne i to całkiem.
O jakie dyskryminacji ktoś pisze !
Przecież to są informacje z największych portali na świecie, które zrobiły porównania w ślepych testach, gdzie Qled sromotnie przegrał z Oledem.
Na to jest pełna dokumentacja firmowa łącznie z kalibratorami największymi w Europie.
Więc pretensje kieruj swoje do portali AVforum i ich kalibratorów oficjalnych , zaprzysiężonych ISF.
Co ja wiedziałem - to ja wiem.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html
Radzę przeczytać i zrozumieć !
 

SDman

Banned
Śmiesznie się wypowiadasz jaki QLED ?
QLED to nazwa techniczna lub inaczej marketingowy bełkot !
To zwyczajne LCD takie samo jak TCL C825 i co to nagle ma być pogromca OLED~? czy lepszym od Samsunga serii 9 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL to mini -led - jeśli rozumiesz co,t jest nowa technologia.
Test zawiera wszystkie informacje o jakości.
Qled Samsunga przegra tak jak na filmie załączonym 29:1 i Oledem.
I nic na to nie poradzisz.
 

SDman

Banned
Czy mini-LED to to samo co micro-LED?
Wyjaśnię Ci bo masz z tym ogromny problem, a nie wypada go mieć.
Micro-LED to diody zastępujące piksele czyli można go porównać do OLED`a. Nie jest organiczny czyli trwalszy i o wiele jaśniejszy.
To może być przyszłość, na chwilę obecną bardzo droga technologia.

Mini-LED
to zwyczajny (mniejszy) LED podświetlający matrycę LCD czyli mini-LED=LCD
Papka marketingowa ruszyła (znamy to z przeszłości jak to diody LED zastępowały świetlówki CCFL) w rezultacie w pierwszych latach wręcz popsuły obraz na LCD (siny, zaróżowiony brr, fuj).
CCFL dawał ciepły -plazmowy obraz, przykład: Philips 9664.
Dla mnie oczywiste jest, że może micro-LED być mocno nadużywane "jaka to rewolucja" i ma prawo być ale musi spełniać jakieś warunki czyli aby mieć przewagę jednoznaczną nad podświetleniem LED niech zaczyna się od powiedzmy co najmniej 500 stref.
Marne 128 stref w przypadku TCL C825 może nie czynić cudów w reprodukcji obrazu bo na ten składa się jeszcze wiele innych czynników.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem OGROMNĄ różnicę między mini, a micro LED
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mini led - gra lepiej niż każdy inny LCD - bo ma więcej zdecydowanie punktów świetlnych i dzięki temu ma więcej zdecydowanie stref zarządzania.
Dzięki temu właśnie jest lepsza czerń, głębia obrazu, kąty boczne.

Micro led - to na razie pieśń przyszłości może za 5 lat, może za 10 lat - o ile w ogóle dla klientów indywidyalnych z uwagi na bardzo wysokie ceny !
 

SDman

Banned
Wysokie modele LCD takie jak Samsung Q90R, Q90T, Sony XH9505 nie mają się czego wstydzić i do walki 1:1 mogą stanąć
z każdym LCD mini-LED.
Jako przykład posłużę się wstępnymi testami Q90T, gdzie na początku został zjechany, że ma mniej stref niż
model z 2019 Q90R (120vs240).
Jednak jak zabrali się do testów porównawczych prawdziwi specjaliści doszli do wniosku, że w całości odbioru różnych obrazów model z mniejszą ilością stref wygrywa. Ma poprawioną płynność ruchu i algorytmy zarządzające podświetleniem. Do tego dołożone diody "dual-led" powodują wręcz lepszą paletę barw w zakresie WCG.

Tak więc podświetlenie to nie wszystko, a mini-LED to tylko podświetlenie, a to że ma wpływ na kąty to... no comment.
https://www.youtube.com/watch?v=k4p3MBg4prA&t=298s
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgadzam się że nie mają .
Kąty są bardzo dobre w stosunku do telewizorów LCD !
 
Do góry