Jaki TV 82-85 cali czy 75 cali żeby nie przepłacać

Garry2012

New member
Chcę teraz w marcu kupić TV. Najlepiej 85 cali, ewentualnie 82 cale, w najgorszym wypadku 75 cali. Telewizory rzadko zmieniam więc będzie na wiele lat. Ale z drugiej strony nie chcę inwestować olbrzymich pieniędzy. Odległość siedzenia to ok. 4-5 m zależy jak ustawię kanapę. Salon ma 80 m2.


Wstawię telewizor do nowego domu, do tej pory korzystałem z mniejszych tv w mieszkaniu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? salon 80 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4-5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Zazwyczaj 2 czasami 4 + dzieci
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od strony południowo-zachodniej, ale mam elektryczne żaluzje
7. Jaki masz obecnie telewizor? Plazma Panasonic 8-letnia 50 cali za 3 tysiaki, ale w mieszkaniu nie w domu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Telewizja, filmy z Kodi/zatoki, nie oglądam Netflixa, nie gram na konsoli, filmy odpalam z PC czasami obraz gier odpalany na TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Niewiadomo może mobilne UPC, może satelita
10. Jakie urządzenia ? PC podłączany kablem GDMI
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Średnio kilka godzin
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale i filmy z Kodi/Zatoki, telewizję
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Czasami, obraz gry z PC
16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, Xiaomi
17. Preferencje co do wielkości? 85, ewentualnie 82, w ostateczności 75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie, wolne przełączanie kanałów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zarówno w dzień jak i wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Najlepiej 7000-8000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Bardzo rzadko, póki nie padną
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Obecnie rzadko, ale nie wiem czy to się nie zmieni

Mam kilka propozycji na oku ale nie chcę sugerować.



5 listopada była promocja na Sony 85XH9096 i kosztował 9000 zł i nic lepszego nie widziałem do tej pory. Obecnie chodzi po około 11 000 zł a tyle nie dam.


Z góry dziękuję!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb sięgałbym po 75" :
- Philips 75PUS8505 za 6499 zł z pełnym pakietem
( Kalibracja profesjnalna , wtyczki, sprawdzenie, aktualizacja, dostawa naszym transportem, montaż , uchwyt , zestaw Hue gratis)
Ambilight daje wrażenie , ze telewizor jak gra jest wizualnie większy o 5-10" niż jest w rzeczywistości.
I poczekasz 3 lata na Oled 83" - a zaoszczędzona kasa na siebie zapracuje.

Masz też
- Sony 75Xh90 za 7299 zł
- Samsung 75Q875 za 6500 zł
- TCL 75C815 za 6999 zł

Z modeli większych
- LG 86UN85003 za 7699 zł
- LG 82UN85003 za 6499 zł
Z pełnym pakietem plus słuchawki gratis za 400 zł.
( Kalibracja profesjonalna , sprawdzenie, aktualizacja, dostawa naszym transportem, montaż , uchwyt , słuchawki FN - 4)
 
Ostatnia edycja:

Garry2012

New member
To chciałbym chyba jednak Sony 85XH9096 tylko skąd go wytrzasnąć w listopadowej cenie 9000 zł?

Czy macie go w ofercie?

Czy jest szansa, że będzie teraz w lutym/marcu na wyprzedaży? Myślałem, że teraz jak wchodzą nowe modele to będą lepsze promocje i ceny niż w listopadzie czy w grudniu przed Świętami?
 

Garry2012

New member
PS. jeszcze jedno pytanie- czy warto czekać na 15 marca na przedsprzedaż Xiaomi Mi TV Q1 75 cali za 4999 zł? Poprzednie modele xiaomi były średnie, ale mocno się chwalą, że tv dorówna lub przegoni nawet Q80...
 

Petru23

Banned
daj sobie spokój z xiaomi. Oni niech robią budżetowe TV i mobilne gadżety.
Czy warto czekać na promocję to nikt Ci tego nie powie. Ja mam teraz u siebie xh90 i xh95, paciłem odpowiednio 3800 oraz 4400zł. Ceny dobre ale xh90 bywa i pop 3400. Czy żałuję danej ceny? Nie. Bo trafiłem mega egzemplarz i wiem, ze drugi raz raczej mi się nie uda. A to mój drugi egz tego modeli i są wyraźnie inne.
Znajdziesz w akceptowalnej cenie to bierz. Te promocyjne są podejrzane. Mój xh95 z promki przegrywa z xh90 a gapię się w oba już trzeci albo czwarty dzień.

Zobacz 74". 7400 w expert
https://www.mediaexpert.pl/telewizo...5xh9096baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1

Przu UPC czy satelicie nie szalej z rozmiarem. Ja do 4m mam 55", więcej nie potrzebuję. Mam UPC.
Miej świadomość, że kalkulatory dla rozmiarów są dla treści 4k a nie natywnej rozdzielczości telewizora. Na UPC czy satelicie 4k zobaczysz jak świnia niebo, dobre 1080 to też rarytasik. Tak to 1080 interpolowane z 720 lub samo 720. Nie mówiąc o starszych programach SD. Na netflix czy innych VOD materiały 4k to też mniejszość.
Sprawdziłem 12 TV właśnie pod UPC, łącznie z najlepszymi modelami LCD na rynku, czyli właśnie xh95 i hx940.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb najlepszy jest największy czyli LG 86 UN85003 .
Masz z pełnym pakietem .
Świetny model, zbiera extra oceny.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Też tak myślę, salon ma 100 m2, więc tv powinien być 85 cali tylko skąd go wytrzasnąć w lepszej cenie? Był za 9000 zł a teraz jest za 11 000 zł.


Sony 85XH9096

Nie jest istotna wielkość pomieszczenia, tylko odległość do TV a tu podałeś 4-5m. Do takiej odległości nie brałbym większego rozmiaru jak 75". Nawet te 75" z naszą, nawet najlepszą telewizją HD będzie wyglądało słabo (dla 85" bardzo słabo). Wszystko poniżej 4K będzie wywoływało kwas na ustach i nieodparte wrażenie, że obraz jest podłej jakości. Dopiero materiały 4K o niskiej kompresji dadzą zadowolenie.
Tak więc, 82" i więcej odradzam.
Na Twoim miejscu bym kupił 65XH90xx lub lepszy (i droższy) 65XH9505 a jak już bardzo chcesz większy, to ich odpowiedniki 75".
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
kola ma rację - 75 cali nawet na 5 metrów to absolutnie wystarczająca jakość. I relatywnie niewielka pula telewizorów do wyboru o przekątnej 82 cali czy coś powyżej 80 cali.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kiki, do 4 metrów? Naprawdę? Jak na tym telewizję oglądać? Przecież to będzie jakaś tragedia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę ???
Znam wielu którzy mają ekran 2,5 metra z odległości 3,5 - 4 m.
 
Ostatnia edycja:

Garry2012

New member
Salon jest olbrzymi bo ma około 80 m2. Narożnik mogę dowolnie odsuwać i przesuwać. Domyślnie będzie stał ok. 4-5 m od ekranu, ale mogę go przysunąć na 3,5 m od ekranu lub odsunąć do 5,5-6 m od ekranu.

Będę też mieć projektor Optoma z ekranem Avtec 130 cali ale to wyłącznie na nocne kinowe seanse.

Ten LG 86 cali to gdzieś czytałem, że ma gorsze parametry od tego samego modelu 82 cale?

Sony KD-75XH9096 wyjdzie jakieś 7400 zł a LG 86 UN85003 jakieś 7900 zł. Czy LG to o wiele gorszy TV od Sony? Dopłacając ok. 500 zł mam 11 cali więcej.

Nie gram na konsoli tylko na PC. Nie oglądam Netflixa tylko KODI/Zatoka- większość materiałów 720/1080. Niestety zdarza się też 480. Chciałbym wszystko w 4K i 8K, ale widzicie jakie są czasy i źródła...
 

Garry2012

New member
Sąsiad ma Sony KD-75XH9096 i nie jest to jakiś olbrzym. Brałbym Sony KD-85XH9096, ale szkoda mi 11 000 zł jeżeli mogę zapłacić 7400 zł za Sony KD-75XH9096 lub prawie tyle samo za LG.

Telewizory zmieniam aż padną. Wątpię, że TV zdejmę i sprzedam za kilka lat. Pewnie będzie wisiał na ścianie 10-15 lat póki nie padnie....
 

Garry2012

New member
LG 86 cali jest na IPS a 82 cali na VA więc jeżeli nie Sony to uderzałbym raczej w 82 cali LG.

Ślinię się na Sony KD-85XH9096. Rok temu w wakacje był po 9800 zł, w listopadzie poniżej 9000 zł a teraz lata po 11 000 zł, więc masakra...
 

barburian

New member
Bez reklam
Nie przesadzaj z tymi cenami że masakra ,2-3 lata temu za 65 cali XE90 płaciłem 11 tyś , a za 75XE94 prawie 17 tyś , więc obecne ceny są miodzio
 

Petru23

Banned
Nie, nie są miodzio. Są masakrycznie wysokie. Nie każdy zarabia cztery zera, że tv za 11k jest dla niego w przystępnej cenie ;)
 

Garry2012

New member
Brać LG 82 cale za 6 tysiaków na VA, LG 86 cali za ponad 7 tysiaków na IPS czy 75 cali Sony czy czekać aż stanieje 85 cali Sony?

Trudny wybór. Myślałem, że będzie więcej przecen i promocji w lutym/marcu z uwagi na wchodzące nowe modele na 2021 r.
 
Do góry