Jaki TV 82-85 cali czy 75 cali żeby nie przepłacać

Garry2012

New member
Odległość kanapy od TV jest ruchoma. Ode mnie zależy czy to będzie 6 metrów czy 4 metry, bo salon ma 80 metrów i środek salonu gdzie będzie stać narożnik jest pusty.
 

Petru23

Banned
Idź do media expert czy innego euro i obadaj sobie interesujący Cie rozmiar. Poproś o pilota, przełącz na TVP info, bo nadają chyba w 1080 i zobaczysz jak będzie wyglądała telewizja, o której wspominałeś jako źródło. Na kodi czy innych będziesz miał materiały 720 i 1080, często też 720 interpolowane z SD.
Stan sobie 4-5m od tv, wyłącz wryb dynamiczny/Żywy obrazu i przełącz na standardowy/neutralny oraz później kinowy/własny, zwiększ jasność i przełącz odcień bieli z ciepłego2/expert 2 na ciepły lub neutralny (tryby kinowe są zażółcone z zazady, ale ważne aby ustawić co najmniej neutralna barwę światła a najlpiej +1 od niej.) Wtedy mniej więcej zobaczysz jak tv będzie świecił poza trybem sklepowym. Na kolory nie zwracaj tak uwagi jak na jakość obrazu pod kątem skalowania raz, że do rozmiary ekranu dwa do rozdzielczości. Bo 55, 65 czy 85" ma ich tyle samo, z tym że są one większe.

Mówię to po to, bo te rozmiary którymi tu rzucają a przede wszystkim powyżej 80" są dla TREŚCI 4k a nie rozdzielczości matrycy telewizora. Jestem przekonany, że z tych 4m to w większości będziesz pixele oglądał niż obraz na 80" i więcej.
Jeśli ma 55" z 4,5m jest to widoczne to na 85 będzie masakra. Do tego wszelakie artefakty, które będą widoczne czy klatkowanie obrazu.

Poza tym po plazmie zawiedziesz się jakością obrazu jaki będziesz miał, w szczególności z telewizji. Demo czy filmy 4k nedzia bardzo ok, ale tylko one.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz teraz LG 82UN85003 w rewelacyjnej cenie.
Takich cen na 82" jeszcze nigdy nie było i to z pakietem dla niebieskich dodatkowo i słuchawki za 400 zł gratis.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Kiki, do 4 metrów? Naprawdę? Jak na tym telewizję oglądać? Przecież to będzie jakaś tragedia.

Ja z 3,5 m. ogladam na 92", co prawda z projektora, ale da sie. Wiem, ze projektor nie ma takiej jasnosci jak TV, ale mozna :). Projektor FHD, materialy tez i zzadnych pikseli nie widze :)
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
LG 86 cali jest na IPS a 82 cali na VA więc jeżeli nie Sony to uderzałbym raczej w 82 cali LG.

Ślinię się na Sony KD-85XH9096. Rok temu w wakacje był po 9800 zł, w listopadzie poniżej 9000 zł a teraz lata po 11 000 zł, więc masakra...


Praktycznie kazdego roku nataniej mozna kupic TV wlasnie w listopadzie. Sprzedawcy po prostu wyprzedaja z magazynow modele z aktualnego roku, bo niebawem beda wchodzic nowe modele
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gary2012 - Masz wszystko w pakiecie dla niebieskich członków forum z uchwytem gratis.
Napisz na PW dostaniesz Info.
 
Do góry