tv 65cal 4000 - 4500 do salonu z aneksem

lukasztm

New member
Szanowni,



Proszę o pomoc w wyborze TV do nowego mieszkania :) - poniżej opis wg harmonogramu. Interesuje mnie 65 cali - coś może od Samsunga? Panasonic? Philiphs? wstępny rekonesans wyłonił typ:

SAMSUNG QLED QE65Q77TAT SAMSUNG QLED QE65Q80T Philips 65PUS8535/12


ale chętnie poznam wasze typy oraz opinie o powyższym modelu. Napiszę szczerze. Obecnie mam Panasonic tx42g30e (notabene dzięki użytkownikom tego forum!) i od tego czasu zatrzymałem się na technologii stosowanych w tv a wiem, że sporo rzeczy się zmieniło. Z góry dziękuję za każdy wpis i pomoc./sugestie! :)


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 26m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 6-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne tak) na wprost ale salon jest otwarty i również z jadalni będzie oglądane
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? / będzie postawiony na komodzie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - okna wychodzą na południe oraz zachód -tv będzie na ścianie północnej, światło słoneczne na tv będzie padać od strony południowej/
7. Jaki masz obecnie telewizor ? : Panasonic tx42g30e -ale obecny zakup jest przeznaczony do nowego mieszkania
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? : tv będzie wykorzystywany do oglądania telewizji satelitarnej + VOD także opcja smar/andorid tv konieczna + w przyszłości będzie podłączona konsola PS5 :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? telewizja satelitarna /IPTV
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? soundbaar, w przyszłości możliwe, że PS5 oraz dekoder satelitarny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? +/- 5h w weekendy może trochę dłużej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania na ten temat :( ale idę w kierunku matu abym w słoneczne dni mógł oglądać tv a nie swoje odbicie/
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wg kolejności: filmy, seriale, telewizja informacyjna, sport - skoki/piłka/tenis/ siatkówka
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak/ aplikacje do VOD: netflix ,hbo, ipla, itp..
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? / w przyszłości PS5 -rozrywkowo przy piątkowych wieczorach o ile będzie chwila czasu. 1-2h przy piwku ze znajomymi :)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - głównie popołudnie/wieczór - w weekend może być od rana ;)
17. Preferencje co do wielkości? 65 Cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - pixeloza z bliskiej odległości (ale oczywiście nie zawsze może to być wina matrycy ale również przesyłanego sygnału
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, Panasonic, Philips,
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - 3d to tylko marketingowy chwyt nikt z tego nie korzysta bo brak treści :) nie potrzebne 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-4500 (chce zostawić coś jeszcze na soudnbaar)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
W tym rozmiarze to 65xh80 sony, jak trafisz xh90 w jakiej promocji to też warto.
LG nano90/91 też nie będzie zły.

Samsungi i Philipsy odradzam.

Sam skończyłem poszukiwania następcy 42x20 panasa, sprawdziłem z 10 TV. Podałem Ci najlepsze co możesz kupić, zachowując komfort ogladania pod kątem, kolorystykę, plastykę. Tez mam salon z aneksem, oglądam pod kątem dzien/noc.
Sprawdziłem Panasonic gx810, hx580, hx940, Samsungi q74t i q77t, sony xh80, xh85, xh90 2szt, nano903.
Zostawiłem drugi egz xh90. Sygnał to upc i Netflix.
 
Ostatnia edycja:

lukasztm

New member
W tym rozmiarze to 65xh80 sony, jak trafisz xh90 w jakiej promocji to też warto.
LG nano90/91 też nie będzie zły.

Samsungi i Philipsy odradzam.

Sam skończyłem poszukiwania następcy 42x20 panasa, sprawdziłem z 10 TV. Podałem Ci najlepsze co możesz kupić, zachowując komfort ogladania pod kątem, kolorystykę, plastykę. Tez mam salon z aneksem, oglądam pod kątem dzien/noc.
Sprawdziłem Panasonic gx810, hx580, hx940, Samsungi q74t i q77t, sony xh80, xh85, xh90 2szt, nano903.
Zostawiłem drugi egz xh90. Sygnał to upc i Netflix.

dziękuje za odzew :) - czy poniży model jest odpowiedni :roll: ?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd65xh9096baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1?gclid=CjwKCAiAg8OBBhA8EiwAlKw3kukQplU5SCHC3KtYhg5QdlHV2-8-_SUQAiefKTfBOzTQuba571m14hoCKgoQAvD_BwE
 

Petru23

Banned
Jak najbardziej, ale wydaje mi się, że możesz go taniej kupić. I czy będzie to xh9005, xh9077 czy xh9096 nie ma znaczenia, bo różnią się stopkami i kolorem. 96 ma regulowany rozstaw.
Ja miałem dwa xh9005

Edit
Ale za 5500 to już chyba oleda kupisz...
 
Ostatnia edycja:

lukasztm

New member
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Oleda kasy nie wystarczy.
Najtańszy Oled BX masz za 6499 zł
W klasie do 4500 zł masz tylko 65" Lcd.
Ten Philips co napisałeś 65PUS8535 - będzie extra.
Masz go za 3699 zł z pakietem dla niebieskich.
 
Do góry