65' do ok 5000zł

Hej,
niedługo przeprowadzka i będę musiał kupić nowy TV (luty/marzec).
Obecnie użytkowałem niską serię LG LG 55” 55UK6750 + pilot MagicRemote (czy jakoś tak).
Mój budżet to ok 5000zł (+/- 500zł).
Z aplikacji używam Netflixa, HBO GO, Apple TV (bardziej dodatek bo dawali za free ;) ), Youtube, Spotify oraz Chili jako wypożyczalnię filmów. Mam też lokalnie NASa więc fajnie by było móc z niego oglądać zdjęcia.
Dodatkowo jestem abonentem Canalu+ (satelita + vod). Niestety obecnie na LG nie mają apki.
Sportu nie oglądam, ale mam podpiętą konsolę XBOX One X - czasami w jakąś Forze Horizon pogram.

Telewizor będzie działał pewnie po kilka godzin dziennie (bardziej żeby coś grało) i wieczorem do seansów filmowych (przy wyłączonym świetle). Bardzo zależy mi na płynności działania i jakości obrazu. Głośniki mają mniejsze znaczenie bo pewnie dokupię soundbara.

Z LG jestem ogólnie zadowolony. Działał poprawnie - choć jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Za to LG miał mega wygodny pilot.

Jest coś godnego polecenia w tej kwocie? Bardzo zależy mi, żeby nie było przepaleń/ciemnych miejsc gdy ogląda się TV po ciemku (obecna zmora) oraz żeby ruch był płynny (odpadają 50Hz matryce).
 
1. Odległość od ekranu? ok 3,5-4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Obok okno tarasowe - nasłonecznienie średnie.
3. Jak duży jest pokój: 21 + aneks 8 m2
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? LG 55UK6750
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, programy motoryzacyjne, F1
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: TV leci 12h. Oglądamy głównie wieczorem filmy.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? -
10. Matryca błyszcząca czy matowa? -
11. Preferowana wielkość telewizora? 65
12. Preferowana marka? LG, Samsung, Sony, Philips
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Przepaleń w nocy, nierównomiernego podświetlenia, kiepskiego pilota, zamulania systemu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Xbox One X, karta CI (Canal+) - może zmienię ją na tuner, soundbar
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 10 % konsola, 50% HBO GO, Netflix, 40% TV sat.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Filmy wieczorem na wprost, w ciągu dnia różnie.
17. Czy ważne jest wifi ? Must have
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Apilkacje - jak najbardziej. Im więcej opcji tym lepiej.
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Netflix, HBO GO, Apple TV (ale nie musi być), Chili, Youtube, Spotify,
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie
23. ma mieć slot na karty SD ?nie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? konsola hdmi, soundbar (optyczne lub BT),
26. Jaki masz sygnał: HD i 4k
27. ile programów HD? -
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: 4k
30.Dvb-t: nie DVB-C: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobry obraz
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor? - 6-12
33.Sugerowana cena ? do 5000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie brałbym LG 65nano 863 lub 913..
Do porównania
Philips 65 pus 9435
Sony 65xh 90
Tcl 65 X815
Jak będziesz niebieski masz Specjalną cenę i dodatkowo pakiet gratisów.
 
Dzięki za odpowiedź.
Philips chyba ma 50Hz matrycę więc odpada. Gdyby nie to, to pewnie wybrałbym go w pierwszej kolejności. Podoba mi się, że ma Ambient oraz Android - sporo opcji.
TCL widzę, że praktycznie jest niedostępny. Dziwi mnie to, że ma WIFI tylko na 2.4GHz.
Najbliżej mi chyba do LG i Sony. W Sony kusu mnie system a w LG to, że go znam i wiem, że ma dobry system i wygodny pilot.
 

Petru23

Banned
Sony będzie jaśniejsze od LG i w budżecie masz X1 procesor od serii 80. Ale do zaciemnionych seansów ips sie srednio nadaje jeśli oczekujesz smoły na ekranie.
50hz się nie przejmuj. Miałem dwa egz q7xT 120hz Samsunga, mam teraz xh80 sony. Piłka lepiej na Sony. W normalnym oglądaniu różnicy nie ma jeśli chodzi o ruch. Poza tym ta matryca 120hz w lg ma osiągi szybkich 60hz, tym bardziej nie warto dopłacać do 120hz w lg86
Ogolnie to miałem niby najlepiej świecące tv w tej klasie - (q74/7t, gx810) i sony zaskoczył pozytywnie.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd-65xh8077

Imo o ile poprawiono już soft to 65xh9005
 
Ostatnia edycja:
Poczytałem trochę i martwią mnie te opinie o restartach w Sony. LG ma mniej opcji ale takich atrakcji nigdy nie miałem. Jak będzie w nocy z obrazem w LG nano 913? Obecnie w UK6750 z local dimming była tragedia. A przy wyłączonym czarny to grafit...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG Nano 913 masz ze strefowym podświetleniem , bez obaw.
Gra bardzo dobrze szczególnie po kalibracji.
 

SDman

Banned
Każdemu kto ma "zacięcie" polecam to osobiście sprawdzić (trochę obecnie trudno).
Oczywiste również jest jak kupisz nano, a obok nie będzie drugiego TV, stwierdzisz, że jest dobrze.
To zwyczajny efekt braku możliwości porównania.
 

Petru23

Banned
Samsung i sony jeśli chodzi o skalowanie słabej jakości sygnału.
A żeby sprawdzić wystarczy w sklepie zmienić sygnał na tv i się przekonać.
 

wyrzyk

Member
Witam, mam dokładnie takie same założenia jak autor tematu i teraz pytanie czy LG 65nano913 czy Samsung q65q80t ? Pisalem zapytane do p.kiki ale mam jakiś problem z prywatnymi wiadomościami i nie wiem czy dochodzą.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wyrzyk

Member
Powiem tak ja już zwariowałem i każdy proponuje co innego :) Kiki LG, kilka osób zaproponowało właśnie Q80 a jeszcze inni Sony. Jednak za duży wybór to też niedobrze, a chciałbym wybrać w miarę rozsądnie. po 17.01 trzeba będzie się przejechać po sklepach i zobaczyć na żywo. Najwyżej kupie paździerza ... ale to całe szczęście już nie będę tego świadom :) Cenowo w sklepie jest to samo, wiec tutaj różnica pewnie tylko w niuansach. U kikiego sprawdzenie, kalibracja itp ale jednak wysyłka kurierem a wiadomo jak kurierzy podchodzą do przesyłek :(. Chciałbym poprostu kupić bez problemów i tyle.
 
Ostatnia edycja:

dochtor

Member
Ja kupuję wszystko zdalnie. Kurierzy bez problemów czekaj, aż sprawdzę paczkę. Kilka TV też tak kupiłem. Nie namawiam, ale zakupy przez internet mają swoje zalety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie zawsze najważniejsze - do Twoich potrzeb !
Wszystkie są dobre w klasie. Najbliżej Twoich potrzeb tak jak podałem.
 
Do góry