43 cale hdmi

Nitoris

New member
Szukam telewizora 43 cale który docelowo ma być połączony z PS5. Chciałbym żeby dobrze służył również przy oglądaniu netflixa, youtuba i twitcha oraz do oglądania sportu. Z racji tego że telewizor musi być ustawiony przy szafkach, nie zmieści mi się fizycznie nic większego od 43 cali. Do tej pory z hdmi 2.1 znalazłem tylko LG 43NANO793NE.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1/2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - tylko na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stojący
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony, północny zachód
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary 32 calowy LG, który jest na wykończeniu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI 2.1, niski input lag, dobry obraz przy sporcie, sprawnie działające opcje smart jak netflix.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Tylko PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8-14h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Wolałbym matrycę matową, półmatową ale rozważę również błyszczące
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, esport, seriale, filmy.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Zdecydowanie tak, przynajmniej do czasu kupna PS5 a z dostępnością może być różnie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, konsola. Podejrzewam że 40-60% czasu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Dzień 70% Wieczór 30%
17. Preferencje co do wielkości? 43 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Spowolnienie przy sporcie
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie jest mi potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500-3000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej nie
 

Nitoris

New member
Czyli 2.1 nie zadziała na telewizorach 43 calowych? A coś w tych cenach z 43 cali z dobrą jakością obrazu i niskim imput lagiem?
 

Petru23

Banned
Założenie 2.1 to głównie przesył właśnie 4k/120hz.tv musi obsługiwać 120hz.
Ale producenci wykorzystują bełkot marketingowy i niewiedzę konsumentów ;)

43x7056, 43xh80
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I prawidłowo , ten LG 43 Nano793 - spełnia wszystkie Twoje potrzeby.
Masz w specjalnej ofercie z pakietem.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Jaką ma matrycę IPS czy VA?
W zasadzie planowałem kupić 49nano863, ale do pokoju gdzie ma stać znacznie lepiej pasowałby rozmiar 43. Nie bardzo widzę co tracę wybierając mniejszy model, poza 100Hz. Tv nie do gier, ale tylko do tv kablowej, Netflixa, itp. Ważne w miarę dobre kąty widzenia, więc wolę raczej IPS mimo słabszej czerni.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma matrycę IPS.
Do tych potrzeb nie potrzebujesz 100 Hz.
Jeszcze raz - ile masz max klasy i jaka wielkość ?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Cena jest drugorzędna. Wielkość od 43 do max 49 cali (idealnie byłoby coś pośrodku, ale nie ma). Nie do gier, ale sport już tak. Oglądany raczej przy świetle. Ważne, aby miał przyzwoite kąty widzenia i dobry, aktualizowany smart (ma to na pewno LG).
Czy LG 43nano76 ma jeszcze jakieś braki poza 100Hz w stosunku do 49nano86?
W jakimś teście czytałem, że te matryce nano 50 i 100Hz w przypadku sportu grają prawie identycznie. Obie nie akceptowalne.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ktoś naopowiadał Ci głupot.
Sprawdź na własne oczy !
Każdy telewizor z matrycą 120 Hz na podwójne odświeżanie.
Ja sięgałbym do tych potrzeb po 49Nano 863.
 
Do góry