LCD vs OLED - przyszłość czy teraźniejszość

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest dokładnie 2,8 m :) , oledy zaczynają się od 55 cali w normalnej kasie , za mniejsze 7000 PLN nie dam w życiu. Ale 49-50 calowe LCD z wyższej półki to koszt 4500 zł
U mnie tez będzie na ścianie ale pomiędzy szafką stojąca rtv a wiszącymi
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapewne myślisz o Toshiba ? Kurde osiołkowi w żłoby dano...... Ja już sam nie wiem , ciśnienia nie ma na teraz, na już. zostało z miesiąc na zakupy świąteczne , ale czy nie pozamykają fabryk, sklepów ? Nigdy nie mam dłużej niż 2-3 godziny jednego kanału TV włączonego, informacyjnych także nie oglądam ,na konsoli tez max 5-6 godzin w tygodniu , filmy z napisami.

Pytanie czy jednak nie iść w oled + ubezpieczenie na 5 lat
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
W piątek sobie obejrzałem w Sony Centre model 55xh9005 i powiem szczerze obraz był naprawdę fajny , widać różnicę w czerni , a ze obok stał oled AG8 to miałem porównanie w tym samym materiale. Różnica w cenie lcd - oled : 3999-5199 zł . Trochę psuje całą sprawę grubość LCD , gdzieś musieli upchnąć to podświetlenie , ale mógłby być trochę cieńszy. U mnie TV będzie wisiał na ścianie na której są też drzwi wejściowe do pokoju więc ktoś wchodzą od razu zauważy tą "wadę" :)
 

Petru23

Banned
W piątek sobie obejrzałem w Sony Centre model 55xh9005 i powiem szczerze obraz był naprawdę fajny , widać różnicę w czerni , a ze obok stał oled AG8 to miałem porównanie w tym samym materiale. Różnica w cenie lcd - oled : 3999-5199 zł . Trochę psuje całą sprawę grubość LCD , gdzieś musieli upchnąć to podświetlenie , ale mógłby być trochę cieńszy. U mnie TV będzie wisiał na ścianie na której są też drzwi wejściowe do pokoju więc ktoś wchodzą od razu zauważy tą "wadę" :)

Ja mam tak że stara, gruba plazma i uchwytem nie-slim. Postawiłem obok słupek (regał) a na nim kwiatka, który zasłania tv.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wracam do tematu, po miesiącu ze spostrzeżeniami. Po obejrzeniu testów, odpowiedzi na forach , z LCD tak naprawdę jest tylko jeden model , który może dorównać Oled - to oczywiście seria Sony KD-XH9505, reszta posiada wady , które ewidentnie dyskwalifikują pod moje wymagania.

Z Oledów na razie tylko 2 modele biorę pod uwagę Sony A8 i LG CX. Model BX z uwagi na słabszą jakościowo matrycę odpada w przedbiegach.

Wczoraj dosyć długo testowałem oba modele z własnym materiałem i szczerze nie zauważyłem różnic, cenowo to samo około 5400 PLN. Zabezpieczenie matryc , tzn okresowe "oczyszczanie" w obydwu jest podobne i myślę , ze przy moim trybie używania , nie powinno być z nimi problemu.

Zauważyłem , jedna , dosć mocną wadę - odbicia. W LG dosłownie nie mogłem się skupić na treści na ekranie , jak była ciemna scena to od razu wzrok przykuwał moje odbicie , dosłownie jak lustro !. W Sony wydaje mi się ze było trochę mniej ale TV też wisiał wyżej na ścianie. Czy to w każdym Oled jest tak słaba powłoka antyrefleksyjna , czy kwestia przyzwyczajenia.

Mieszkanie mam dość ciemne , okno z prawej strony metr od lewej krawędzi telewizora. Na niektórych filmach widziałem dokładnie takie samo ustawienie , i odbicie okna nawet w tych filmach ewidentnie zwracało uwagę.

W LCD - są to delikatne zarysy oglądającego , w Oled normalnie żona mogłaby pełny makijaż zrobić :(
 

SDman

Banned
Fajne spostrzeżenia, mam podobne, każdy OLED ma taką samą matrycę czyli trzeba się pogodzić z "czarnym lustrem" w domu. Mnie to skutecznie odepchnęło od zakupu OLED`a podstawowego czyli LG B9 na początku roku.
Potem doszły jeszcze inne aspekty w B9 , które nakazywały pójść półkę cenową wyżej.
Ale odbicia i wypalenia, hmm -do dziś mam mieszane odczucia co brać.
Obecnie Sony HX i Samsung Q90T mają najlepszą powłokę antyrefleksyjną ale i tak sporo gorszą niż modele Samsunga z zeszłego roku od modelu Q80R.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślałem że to ja jestem przewrażliwiony :). Szkoda bo już byłem na Oled zdecydowany , bo ta duża jasność w LCD, mi nie podchodzi. Większość oglądam wieczorem lub w nocy , i rozświetli cały pokój , jak żona będzie spać :)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wieczorem w akcie desperacji zacząłem przeglądać opinie i testy Samsungów Q80 iQ90 bo podobno mają najlepszy antyrefleks na rynku , ale braki w DA i DV, trochę mnie zniechęcają. W ogóle to jakiś nonsens , że wypuszczają soundbary z Dolby Atmos , a TV nie mają.
 

SDman

Banned
Ten brak DV w Samsungu mnie osobiście powstrzymał od zakupu ale zeszłorocznego modelu Q80R, który był dostępny tak do końca maja br.
Teraz chyba jednak żałuję, antyrefleks był jeszcze lepszy niż w obecnych.
To był szok jak się nie widziałeś na wprost, dawało to w dzień mega komfort oglądania:
https://www.youtube.com/watch?v=Jaub5QkIk2o&t=34s
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i w tym materiale to widać :). A jak już zrobili oddalenie to widziałem już tylko tych dwóch ludków i kamerę na statywie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam oleda Philipsa 865.
Mam trzy wielkie okna od podłogi do sufitu obok telewizora .
I nawet największe światło mu mniej dokucza niż na wcześniej wiszących tu telewizorach LCD. Rewelacyjna jakość, znakomita powłoka.
A dzień obraz genialny !
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam oleda Philipsa 865.
Mam trzy wielkie okna od podłogi do sufitu obok telewizora .
I nawet największe światło mu mniej dokucza niż na wcześniej wiszących tu telewizorach LCD. Rewelacyjna jakość, znakomita powłoka.
A dzień obraz genialny !

Kiki , tu nie chodzi o dzień , tylko wieczór i noc. Wtedy bardziej widoczne jest odbicie siebie samego na środku ekranu :)
 
Do góry