Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

bartmeces

Member
ale już o tym pisałem. Mam wyłączone redukcje ew na średnie. Ustawiam w zależności od potrzeb.
Nie zmienia to faktu, że i tak jest lepiej niż w LG, gdzie twarzy nie wyostrzysz tak, jak na sony. Nie tylko twarze, ale cały obraz. O dziwo tło w LG potrafi być ostrzejsze.


Jak TV może też bym kupił taki sam ale 65


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
@up
to musimy ustalić o który pytasz. Mniemam, że ten co miałem razem z nano90. Także, ten egz oddałem, bo LG wypadł lepiej a i migotało mi coś w nim. Zamówiłem jednak kolejny egz xh9005 i ten pozamiatał nano90 we wszystkim prawie. Miał zostać, ale złapałem promocję na xh95 i oddałem świetny egz xh9005. Niestety, xh95 okazał się wadliwy to zamówiłem xh9096. I znów zonk, bo ten nie miał takiej ostrości jak zwrócony xh9005.
Finalnie wczoraj pojechałem do MM po zwrócony wcześniej egz xh9005 i jest, wisi i cieszy niesamowicie oko, bo trafiła mi się świetna sztuka.

A i wykluczając wadę kolorystyki, to xh95 nie radzi sobie tak dobrze ze słabym sygnałem, do tego przez powłokę zwiększającą kąty gubi się ostrość. I refleksy tęczowe potrafią jednak denerwować.

I jeszcze jedno. Już wolę, jak odbija mi sie biały stół w ekranie i jestem tego swiadomy. W xh95 tych odbić prawie nie było, ale była jednak biała jakby poświata, która powodowała dziwny efekt jakby rozjaśnienia. Nie widac odbić ale jest jaśniej w ich miejscu. O wiele bardziej to drażni niż np widoczny stół. Podświadomie cos drażni, nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy to wada TV czy cos się odbija.
I kwestia kolorów. Siedząc przy krawędzi np lewej to przy prawej kolory już uciekają, co daje mega dziwny efekt. Niby są, ale inne i również ma to dziwny wpływ na odbiór.

Ogólnie to hx940 lepszy od xh95.

Ja zamykam już temat TV, w końcu trafiłem na to, czego szukałem. Mam pełne zadowolenie głównie dzięki ostrości i wyrazistości tła w tym jednym konkretnym egz xh9005.

niestety, aby trafić porządny egz nie ma znaczenia jaki to model czy marka. Trzeba mieć farta.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Kawał roboty -brawo tak powinien każdy robić może nauczyłoby to producentów lepszej kontroli jakości i powtarzalności produktów.

Ale nie o tym, napisz proszę jak odczucia po PDP tak od siebie.
 

Petru23

Banned
I tu też jestem zdziwiony. Sam trąbiłem, że lcd plazmy nie zastąpi. I gdyby nie ten egz xh9005 dalej bym tak twierdził. Siedziałem wczoraj i cieszyłem michę, jednak ostrość to chyba najważniejszy aspekt. Mnie ten egz zastępuje plazme i nie mogę się do niczego przyczepić.

I teraz ciekawa sytuacja, bo jak ktoś zapyta czy polecam xh90 to co mam odpowiedzieć? Że tak, ale mój egz? ;)

Ten oandemiczny rok był masakryczny pod kątem jakości sprzętu. Setki tv przewaliłem po hotelach czy urzędach i wady miały pojedyncze egz (może poza partia Samsunga) a tu się okazuje, że dziś to pojedyncze egz nie mają wad
 

SDman

Banned
Wczoraj pobawiłem się SONY 49XH9505, fantastyczny sprzęt, przy cenie poniżej 4 tys. najlepszy poniżej 50"
BX najlepiej jakby był za 3 tys. ale będę szczery był już za 3,5 tys. i w takiej cenie na testy do domu bym go zabrał, powyżej 4 tys. to za dużo.
 

Petru23

Banned
No ceny się dobre zrobiły. Ale ja nie żałuję, że mój egz kosztował 3750 ;) jest tego warty

Ciekawe kto trafi na moje egz w tych promocjach :D
 
Do góry