Co wybrać - Pilne

nowy56

New member
Jaki TV wybrać? TV w 99% przypadkach będzie to VOD + BR + dwie gry na rok na PS4/PS5. Na tapecie mam OLEDa jak i LCD. Nie jestem pewny co do OLEDa jedni piszą że się nie wypalają. Inni że się wypalają. Chcę aby TV te 5 lat pograło. Co do wielkości to chciał bym mieć maks. 50 cali ale mogę się skusić na 55. Co do pomieszczenia to zasłaniam okna i mam ciemno więc tym proszę się nie sugerować. Dzięki za pomoc.

- LG OLED55CX3LA
- Philips 55PUS9435/12
- Sony KD-55XH9096
- Sony KD-49XH8096
- Philips 50PUS8535/12
- Philips 50PUS7855/12
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled niestety nie daje żadnych szans telewizorom lcd, tym bardzieJ, że teraz jest specjalna oferta w programie dla niebieskich członków forum gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.

Z lcd ten Philips gra świetnie.
 

nowy56

New member
Oled niestety nie daje żadnych szans telewizorom lcd, tym bardzieJ, że teraz jest specjalna oferta w programie dla niebieskich członków forum gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.

Z lcd ten Philips gra świetnie.

na min 5 lat co byś wybrał OLEDA czy tego LCD?
 

Petru23

Banned
Masz kasę na 100hz to biesz Sony xh9. Masz jeszcze QE55Q64R w media za 2777zl.
Ogladjaac ostatnio masę tv zauważyłem jedno. Sony już od xh80 ma rewelacyjne kąty widzenia. Nieporównywalne z innymi lcd w tej cenie. Wczoraj pojechałem kupić wspomnianego samsunga ale zrezygnowałem ze względu na katy. Mając plazmę wszystko dla mnie jest niedostateczne. Ale jak zobaczyłem tego Sony xh8 to mi szczena opadła. Jak w mojej plazmie.
 

SDman

Banned
No wiadomo Sony xh8 są na IPS, a ten rodzaj matrycy był zawsze najbardziej "plazmopodobny" jeśli chodzi o paletę barw.
Ale kontrast i słaba czerń -każdy musi w domu sam ocenić czy na jego nastawach będzie zadowolony.
Mój poprzedni Philips 9664 przed plazmą ST60 był na IPS i porównywany 1:1
z plazmą świetnie się bronił ale to było jeszcze podświetlenie CCFL i robiło robotę.
 

Petru23

Banned
Ja dałem sobie spokój z TV po kilkudniowej intensywnej weryfikacji obrazu wobec potrzeb moich. Doszedłem do wniosku, że zamiast wydawać min 4000zl aby się nie uwsteczniac wydam 600-800 zł na 50 calową plazmę G lub V/VT fhd. Są na allegro/olx z przelotem 10-12tys godzin, czyli nic dla nich (żywotność do 100tys h).
A jak 4k wejdzie jako standard do operatorów tv to wtedy przyjdzie czas na zmianę.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Oled niestety nie daje żadnych szans telewizorom lcd, tym bardzieJ, że teraz jest specjalna oferta w programie dla niebieskich członków forum gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.

To proponuję przeczytać test na sąsiednim forum Sony KD85ZG9, w niczym nie ustępuje najlepszemu Oledowi, także w czerni. A parametrami HDR na poziomie 4000 nitów - zabija wszystkie TV włącznie z Oledami!
 
Ostatnia edycja:

szajtiis

Member
Właśnie 10 minut temu kurier zabrał mojego OLEDa niestety ale się zarzyło "wypalić" choć jestem fanem OLED to teraz już entuzjazm zmalał. Jak mi go nie uznają z gwarancji (gwarancja dodatkowa) to kupie inny ty 65 cali ale czy to będzie OLED to sam jeszcze nie wiem.

No to mam dylemat. Chyba łyknę Sony KD-49XH8096. Co do OLEDa, to tak samo mówiono o Plazmie - wypala się itp. Nic się nie stało.
 
Do góry