Tylko i wyłącznie 43"

psor2

New member
Pokój ma ok. 18m2. Ściana wschodnia z szerokimi drzwiami balkonowymi i TV stoi bliżej tej ściany, a naprzeciwko TV ściana na południe z oknem, więc pokój jasny. Oglądamy z ok. 3 m, bardzo często z ukosa, więc kąty widzenia bardzo ważne.
Wiem, że będziecie proponować większy, ale nie ... tylko 43"

TV głównie do oglądania programów z kablówki, a oprócz tego z głównych Netflix i Player, YT.

Który spośród wymienionych byście polecali:
sony 43xh8505 (chyba jedyny 100 Hz)
samsung qe43q60t (64t)
philips 43pus8535/12

Czy może niedostępny na chwilę obecną panasonic 43hx940, a może poczekać jak stanieje wszystkomający philips 43PUS9235/12, czy lecieć po taniości i np. LG 43UN81003 lub hisense 43a7500f.
Dobrze, jakby miał jednak już te wynalazki DV i DA.

Mały rozmiar, a problem jednak wielki. ;)
Edit: zapomniałem dodać - na chwilę obecną mogę wydać max 2800 zł.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
.. panasonic 43hx940, a może poczekać jak stanieje wszystkomający philips 43PUS9235/12...na chwilę obecną mogę wydać max 2800 zł.
Te modele raczej tak nisko nie zejdą :niewiem:- może za rok poekspozycyjne.
Na chwilę obecną model SONY KD-43XH8505 to świetny model i drogi trzeba dołożyć na 3100 czyli

MM 3400-300 karta podarunkowa.
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
To seria 9 u Philipsa też ma przekątną 43 cale? W zasadzie chyba jedyny producent, który oferuje skromne przekątne z tak bogatym wyposażeniem.
 

Petru23

Banned
Pokój ma ok. 18m2. Ściana wschodnia z szerokimi drzwiami balkonowymi i TV stoi bliżej tej ściany, a naprzeciwko TV ściana na południe z oknem, więc pokój jasny. Oglądamy z ok. 3 m, bardzo często z ukosa, więc kąty widzenia bardzo ważne.
Wiem, że będziecie proponować większy, ale nie ... tylko 43"

TV głównie do oglądania programów z kablówki, a oprócz tego z głównych Netflix i Player, YT.

Który spośród wymienionych byście polecali:
sony 43xh8505 (chyba jedyny 100 Hz)
samsung qe43q60t (64t)
philips 43pus8535/12

Czy może niedostępny na chwilę obecną panasonic 43hx940, a może poczekać jak stanieje wszystkomający philips 43PUS9235/12, czy lecieć po taniości i np. LG 43UN81003 lub hisense 43a7500f.
Dobrze, jakby miał jednak już te wynalazki DV i DA.

Mały rozmiar, a problem jednak wielki. ;)
Edit: zapomniałem dodać - na chwilę obecną mogę wydać max 2800 zł.

Mam bardzo podobne warunki, czyli niespelna 20m2 ale z aneksem na jednej ścianie i oknami z balkonem od południa na drugiej. TV wisi mając okna z lewej. Mam 42" z ramkami, czyli rozmiar dzisiejszych 50-55" i uwierz, mało. Jak kanapa widoczna w odbiciu TV (odległość do niej ok 4m) stoi na wysokości solu (niecałe 2m) to jest ok, ale im dalej tym gorzej. Mimo rozdz HD oczy się męczą bardzo. Nie przeczytasz liter, nie zobaczysz szczegółów typu co kto trzyma w ręce, czy co się pojawiło za aktorem. Ja TV oglądam stojąc na wysokości stołu albo siedząc przy nim, ustawienie aktualne mam wymuszone. Tak samo córka. Wzrok ok (ja okulary)
Większy TV źle wyglądać nie będzie. A i nie dość, że 43" jest trochę pomijane przez producentów to szybko stwierdzisz, że jednak 50" trzeba było brać.
Nie wiem jak wygląda miejsce, w którym tv będzie stal/wisiał ale może warto raz jeszcze się zastanowić?

https://drive.google.com/file/d/11Fo9FBb5nNwswL6wbRwbBJtdOkOpfQ5p/view?usp=drivesdk

Jeśli nie, to Brałbym Sony wskazane wcześniej.
 

psor2

New member
Właśnie większy nie wejdzie, 43" są na styk, żeby się TV zmieścił na stoliku.
Rozważałem 43pus8535, ale po tylu opiniach (negatywnych co do obrazu) zrezygnowałem. Czekałem na 43pus9235, ale jak EURO wyskoczyło z ceną 4500 to nic innego nie pozostało jak postawienie na stoliku 43XH8505.
No i stoi i cieszy oko. :)
 

Petru23

Banned
Czyli już jest? Milion pytań mam :)
Jak kąty, jakość obrazu, barwy, ruch? Jak jasnosc i skalowanie materiału? Jak matryca zachowuje się przy refleksach z okien? :)
 

psor2

New member
Czyli już jest? Milion pytań mam :)
Jak kąty, jakość obrazu, barwy, ruch? Jak jasnosc i skalowanie materiału? Jak matryca zachowuje się przy refleksach z okien? :)
Jakość obrazu oraz kąty widzenia są bardzo dobre.
Nie lubimy bardzo jaskrawych, żywych kolorów, co walą po oczach, dlatego tryby "żywy" i "standardowy" nie są używane, tylko "kino" i swój własny.
Użyłem tych ustawień https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800h/settings , na razie bez balansu bieli, i jest bardzo ok.
Jak słońce świeci do pokoju przez południowe okno, to ewentualnie można zmienić tryb na "standardowy".
Telewizję (HD), jak i filmiki z netu (zarówno HD i 4K) ogląda się bardzo przyjemnie. Nic nie klatkuje, nie rwie ruchu, ruch jest płynny. Od oglądania nie męczą się oczy, gdzie przy samsungach zawsze mnie bolą.
 

Petru23

Banned
Jakość obrazu oraz kąty widzenia są bardzo dobre.
Nie lubimy bardzo jaskrawych, żywych kolorów, co walą po oczach, dlatego tryby "żywy" i "standardowy" nie są używane, tylko "kino" i swój własny.
Użyłem tych ustawień https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800h/settings , na razie bez balansu bieli, i jest bardzo ok.
Jak słońce świeci do pokoju przez południowe okno, to ewentualnie można zmienić tryb na "standardowy".
Telewizję (HD), jak i filmiki z netu (zarówno HD i 4K) ogląda się bardzo przyjemnie. Nic nie klatkuje, nie rwie ruchu, ruch jest płynny. Od oglądania nie męczą się oczy, gdzie przy samsungach zawsze mnie bolą.

Super. Daj znać jak po ciemku to cudo świeci. Jak rów omiernosc podświetlenia itp.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Oglądamy z ok. 3 m, bardzo często z ukosa, więc kąty widzenia bardzo ważne.
Wiem, że będziecie proponować większy, ale nie ... tylko 43"

TV głównie do oglądania programów z kablówki, a oprócz tego z głównych Netflix i Player, YT.

I materiały w jakości 4K z kablówki, Netflixa, Playera i Youtube chcesz oglądać z odległości 3 metrów na TV ledwo 43-calowym ? Jesteś niereformowalny. :D
 

psor2

New member
I materiały w jakości 4K z kablówki, Netflixa, Playera i Youtube chcesz oglądać z odległości 3 metrów na TV ledwo 43-calowym ? Jesteś niereformowalny. :D
Reformowalny, niereformowalny. Kwestia bardzo subiektywna.

Każdemu można zarzucić, ze wziął za mały telewizor. :) A z drugiej strony nie każdy ma miejsce, żeby postawić takiego kolosa, jak 58, czy 65 cali.

Mi w obecnym układzie wchodzi tylko 43" i pasi.
 
Do góry