SONY 55XG9505 czy LG OLEDBX6LB

Koko060791

New member
Witam.

Po długich poszukiwaniach nowego TV zastanawiam się na któryś z tych modeli SONY 55XG9505 lub LG OLEDBX6LB. Sony polecany przez bardzo dużo osób. Natomiast o LG nie znalazłem żadnych opinii. Miałem okazje testować Samsunga 55Q85R i nie przypadł mi do gustu. Mieszkam w UK i chcę wydać max 1000. Sony kosztujw wlasnie tyle. LG 1299, ale doliczajac extra rzeczy i cash back wyjdzie okolo 1150 więc jestem skłonny dorzucić 150 jeśli warto.
Dodam że tv będzie w nasłonecznionym salonie. Na Tv będzie oglądane dużo sportu, przede wszystkim mecze piłki nożnej
, filmy na Netflix oraz tv kablowa. Wymagam również aby smart chodził bardzo dobrze bo często go uzywam :)
Doradzi ktoś? Będę bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie warto dopłacić do Oleda BX.
Pod każdym względem jest lepszy od LCD Sony .
pod każdym. Seria 10 jest dużo jaśniejsza od ubiegłorocznej.
Więc da radę.

Brałbym LG Oled.
 

SDman

Banned
..zastanawiam się na któryś z tych modeli SONY 55XG9505 lub LG OLEDBX6LB. Sony polecany przez bardzo dużo osób. Natomiast o LG nie znalazłem żadnych opinii. Miałem okazje testować Samsunga 55Q85R i nie przypadł mi do gustu...

Samsung Q85R jest sporo lepszy od Sony 55XG95 -lepsze kąty widzenia, rewelacyjna powłoka antyrefleksyjna. Pewnie porównywałeś bez kalibracji mogło to być mylące.
Zasadność kupowania LG BX na chwilę obecną jest słaba.
Uważam, że w podobnej cenie jest LG CX i to on jest lepszym wyborem. Posiada procesor obrazu Alpha 9 co oznacza, że znacznie lepiej radzi sobie ze skalowaniem materiałów gorszej jakości.
Ma też poprawianą płynność obrazu w stosunku do zeszłorocznego LG C9.
Jeśli znasz wady technologi OLED i je akceptujesz brałbym CX.
 
Do góry