Marka TV HISENSE

robertokot25

New member
Witam, ktoś ma/posiada tv tej marki? chodzi mi o te model z 2020 z matryca FALD i strefowym wygaszaniem, na papierze wygląda to ok - cenowo bardzo ok ale czy to nie jest jakiś marketing - jesli ktoś posiada to poroszę o wrażenia.
 

Michu30

New member
Te telewizory zapowiadają się ciekawie sam obecnie na nie zwróciłem uwagę na RTINGS kilka modeli Hisense ma całkiem dobre noty w testach. Jestem ciekaw jak trwałe są to telewizory. Cena za tv HISENSE LED 55U8QF to 3899 zł w Media Expert nie jest to dużo w porównaniu do tego co jest w specyfikacji. Jestem ciekaw testów tego tv bo zwrócił on moją uwagę najbardziej a sam stoję przed kupnem nowego TV.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
w Media Exper jest też 50hz Hisense u7B oglądałem i lepszego telewizora do 2200zł nie ma..posiada szeroki gamut kolorów,solidnie zrobiony także do tej ceny trudno o coś lepszego
 

Michu30

New member
w Media Exper jest też 50hz Hisense u7B oglądałem i lepszego telewizora do 2200zł nie ma..posiada szeroki gamut kolorów,solidnie zrobiony także do tej ceny trudno o coś lepszego
A jak z wykonaniem telewizora? Chodzi mi o obudowę i użyte materiały. Mnie najbardziej interesował by telewizor ten najdroższy 55 cali. Jestem ciekaw jakby to do konsoli się nadawało.
 

robertokot25

New member
Szkoda że tego 55U8QF nigdzie nie można zbaczyć na ekspozycji w Media expert w łódzkim, bo na papierze parametry dużo lepsze (matryca FALD z dużą ilością stref wygaszania, 120Hz, jasność do 1000 nitów, Dolby vision, nagłośnienie JBL) niż TCL - tylko ciekawe ile w tym prawdy i czy soft dobrze działa.
 
Ostatnia edycja:

qwertix

Member
Pisałem do Mediaexpert kiedy będzie dostępna wersja 65" ale nie mają pojęcia. Telewizory prezentują się bardzo ciekawie, miałem chrapkę na Tcl X10 ale jeśli ten U8QF w 65" będzie dobrze wyceniony to go zamówię. System ponoć dopracowany tylko gorzej z dostępnością aplikacji np. brak HBO go
 

Michu30

New member
Telewizory hisense na europejski rynek mają 8 bitową matrycę trochę lipa bo to jest dzielenie klientów na lepszych i gorszych w USA telewizory tej marki mają matryce już 10 bitowe zapewne model h9g nie będzie dostępny w Europie.
 

zysiek77

New member
Numeracja modeli w stanach i europie jest przesunięta o 1.
W avforums piszą że sprawa wygląda następująco:
series 7 entry level EU = 8 in the US
series 8 mid-range EU = 9 in the US
high-end series 9 EU = 10 in the US

Nie wiem czy w PL w ogóle będzie seria 9.
W załączniku info o modelach jakie znalazłem też na tym forum.
 

Attachments

  • Hisense_series_2020.jpg
    Hisense_series_2020.jpg
    20,5 KB · Wyś: 116

zysiek77

New member
Z ciekawości wziąłem do testów Hisense 43a7500f. Opiszę pierwsze wrażenia bo może się komuś przydadzą.

Telewizorek zapowiada się bardzo ciekawie. Ma wszystko to co założyłem przed zakupem:
- matrycę VA w 43 calach
- dobrą czerń,
- dobry kontrast
- brak cloudingu,
- jasność co najmniej 350nitów,
- w miarę szybki i responsywny system,
- youtube działający stabilnie w 4k 60p
- netflix
- IPTV,
- local dimming,
- dolby vision dla netflixa głównie,
- upłynniacz co działa dla 23,98,24,25,30fps i robi 50/60fps,
- szeroką paletę barw.
- schludny wygląd (nie dający znać że sprzęt jest dość tani)


Co ciekawe ma funkcję polepszania kąta widzenia dla VA. Dziwię się że o tym nie piszą w materiałach. Po włączeniu obraz minimalnie ciemnieje ale zarazem mniej blaknie pod większym kątem patrzenia.

Generalnie jak ktoś ma podobne wymagania to polecam.

Z błędów/wad jakie znalazłem to na razie w najnowszym sofcie 0703:
- krzaczki dla polskich znaków w youtube gdy wyszukiwałem głosowo poprzez aplikację pilota na androidzie - problem można zignorować bo nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu
- upłynniacz w youtube: dla filmów 24fps przy włączonym maksymalnym upłynnianiu czasami przestaje upłynniać na 1 sekundę - będę to zgłaszał to producenta choć mi to nie przeszkadza bo ja zawsze upłynniacz włączam na minimum. Warto wspomnieć że upłynniacz w TV, Netflix, IPTV działa prawidłowo.
- bardzo mało aplikacji w sklepie, ale widziałem że rosjanie już hackują i wgrywają apki z webosa (widać kernel w Hisense VIDAA jest ten sam co LG webOS). Mi się udało wgrać dodatkową aplikację do IPTV (dwie już ma w standardzie)
- minimalny vertical banding na środku ekranu widoczny tylko w nocy przy równomiernej szarości na około 20% jasności - dla mnie to nie problem bo normalnie tego nie widać, a inne tv które testowałem miały to dużo bardziej widoczne i w dodatku przy wyższych jasnościach (soft tego nie naprawi ale ja mogę z tym żyć).

Jeśli serie u7qf(dodany HDR+, FALD, kropki kwantowe) i u8qf (dodane 120hz, sound JBL) są co najmniej tej samej jakości to dla wielbicieli matryc VA pojawia się fajna nowa opcja.

W razie pytań dawajcie śmiało.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

bukaj33

New member
Cześć, zastanawiam się nad tym telewizorem.
Moje wymagania to max 43cale, VA, mały input lag.
80% youtube/netflix, 20% xbox.

Cały czas mało można przeczytać o tym modelu.
Masz może jakieś dodatkowe spostrzeżenia po 2miesiącach używania?
Czy w międzyczasie pojawiły się jakieś problemy?
 

bukaj33

New member
Max 2000pln, ale najlepiej chciałbym wydać mniej.
Telewizor ma posłużyć jako przejściowy który po przeprowadzce za rok wrzucę do drugiego pokoju. Teraz większy mi się nie zmieści (max 50 cali by jeszcze weszło, ale tylko i wyłącznie jak dodatkowo wymienię uchwyt).
 

bukaj33

New member
Z tego co czytałem to TU8502 są na PLS a nie VA. To już nie wiem czy nie byłbym bardziej skłonny do 43TU7102 jeśli chodzi o Samsungi.
 
Do góry