Marka TV HISENSE

Borys1234

New member

Wczoraj kupiłem Telewizor HISENSE 55U7HQ 55" ULED 4K VIDAA Dolby Atmos 120Hz Full Array HDMI 2.1 i mam pewien problem a mianowicie po każdej zmianie kanału muszę ręcznie wyłączać napisy. Brak ustawień żeby można było je na stałe wyłączyć. Może mi ktos poradzi w tym temacie. Pozdrawiam

 

Borys1234

New member
Z ciekawości wziąłem do testów Hisense 43a7500f. Opiszę pierwsze wrażenia bo może się komuś przydadzą.

Telewizorek zapowiada się bardzo ciekawie. Ma wszystko to co założyłem przed zakupem:
  • matrycę VA w 43 calach
  • dobrą czerń,
  • dobry kontrast
  • brak cloudingu,
  • jasność co najmniej 350nitów,
  • w miarę szybki i responsywny system,
  • youtube działający stabilnie w 4k 60p
  • netflix
  • IPTV,
  • local dimming,
  • dolby vision dla netflixa głównie,
  • upłynniacz co działa dla 23,98,24,25,30fps i robi 50/60fps,
  • szeroką paletę barw.
  • schludny wygląd (nie dający znać że sprzęt jest dość tani)


Co ciekawe ma funkcję polepszania kąta widzenia dla VA. Dziwię się że o tym nie piszą w materiałach. Po włączeniu obraz minimalnie ciemnieje ale zarazem mniej blaknie pod większym kątem patrzenia.

Generalnie jak ktoś ma podobne wymagania to polecam.

Z błędów/wad jakie znalazłem to na razie w najnowszym sofcie 0703:
  • krzaczki dla polskich znaków w youtube gdy wyszukiwałem głosowo poprzez aplikację pilota na androidzie - problem można zignorować bo nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu
  • upłynniacz w youtube: dla filmów 24fps przy włączonym maksymalnym upłynnianiu czasami przestaje upłynniać na 1 sekundę - będę to zgłaszał to producenta choć mi to nie przeszkadza bo ja zawsze upłynniacz włączam na minimum. Warto wspomnieć że upłynniacz w TV, Netflix, IPTV działa prawidłowo.
  • bardzo mało aplikacji w sklepie, ale widziałem że rosjanie już hackują i wgrywają apki z webosa (widać kernel w Hisense VIDAA jest ten sam co LG webOS). Mi się udało wgrać dodatkową aplikację do IPTV (dwie już ma w standardzie)
  • minimalny vertical banding na środku ekranu widoczny tylko w nocy przy równomiernej szarości na około 20% jasności - dla mnie to nie problem bo normalnie tego nie widać, a inne tv które testowałem miały to dużo bardziej widoczne i w dodatku przy wyższych jasnościach (soft tego nie naprawi ale ja mogę z tym żyć).

Jeśli serie u7qf(dodany HDR+, FALD, kropki kwantowe) i u8qf (dodane 120hz, sound JBL) są co najmniej tej samej jakości to dla wielbicieli matryc VA pojawia się fajna nowa opcja.

W razie pytań dawajcie śmiało.

pozdro

Wczoraj kupiłem Telewizor HISENSE 55U7HQ 55" ULED 4K VIDAA Dolby Atmos 120Hz Full Array HDMI 2.1 i mam pewien problem a mianowicie po każdej zmianie kanału muszę ręcznie wyłączać napisy. Brak ustawień żeby można było je na stałe wyłączyć. Może mi ktos poradzi w tym temacie. Pozdrawiam

 

Borys1234

New member
włączam np. Polsat i są napisy, z opcji pilota ję wyłączam następnie włączam inny kanał i znowu są napisy, trzeba je znowu wyłączać i tak jest za każdym razem. chodzi mi o to żeby wykluczyć je a nie na okrągło je wyłączać
 
Do góry