Poszukuję TV 55-59'' w budżecie 2500 - 3000 zł.

Kravys

New member
Cześć, przeprowadzam się i poszukuję nowego, większego telewizora w budżecie do 3000 zł. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym się zmieścić w 2500 zł.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? z reguły na wprost telewizora, czasami pod kątem około 40 stopni siedząc przy jadalnianym stole
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? docelowo ma wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna są od zachodu. Podczas zachodu słońce będzie padać na prawą krawędź. Nie wprost na obraz.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś starszy Samsung 28''
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz, żywe kolory i dobrą czerń, ładny i czytelny interfejs, androida lub jakiś porządny wewnętrzny smart tv. Marzył mi się też ambilight (ale wiem, że ogranicza mnie to tylko do phillipsa - więc jestem w stanie zrezygnować jeżeli inny telewizor będzie wyjątkowo lepszy pod innym względem)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? podłączony dekoder z Orange przez HDMI. Zewnętrzne głośniki ze wzmacniaczem i SMSL przez mini jacka
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? programy informacyjne, filmy, mecze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Póki co, nie planuję
16. Preferencje co do marki? Tak jak już wspomniałem - Phillips, ze względu na ambilight. Jestem jednak otwarty
17. Preferencje co do wielkości? 55-59''. Większy, pewnie byłby już za duży.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepskiej jakości obraz, dźwięk (jednak tu będzie zewnętrzne nagłośnienie), brzydki i nieintuicyjny interfejs.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? więcej wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co 8 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak: YouTube, Netflix, HBO GO, Spotify, Player

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wszystkie sugestie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz niwe modele Philipsa 58PUS8535 I masz w specjalnym programie dla niebieskich członków forum, gdzie sam wybierasz ceny.
 

Kravys

New member
Hej, byłem nawet wczoraj w innej sprawie w MediaMarkt i wspominali o tym philipsie, że go dostali ale jeszcze nie jest wystawiony. Tylko ten telewizor który wskazałeś, niestety przekracza mój budżet o jakieś 500 -700 zł. Poza tym wiadomo coś o nim więcej? Czy jest dobry obraz? W internecie nie ma jeszcze za wielu opinii.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Telewizorem z najlepszym obrazem do 3 tys. zł będzie PANASONIC 58GX830. Patrząc pod Twoim kątem ma tylko jedna wadę czyli kąty widzenia gdyż posiada matrycę VA.. Musiałbyś zamontować go na odchylanym uchwycie.

Jeśli nie PANAS to LG 55SM8600. MA matrycę IPS i dobre kąty widzenia.

Jeśli chcesz AMBILIGHT to masz 55PUS7304 z matrycą IPS lub 58PUS7304 z matrycą VA jak w PANASIE.
 

Kravys

New member
Masz niwe modele Philipsa 58PUS8535 I masz w specjalnym programie dla niebieskich członków forum, gdzie sam wybierasz ceny.

Tylko ten telewizor który wskazałeś, niestety przekracza mój budżet o jakieś 500 -700 zł. Poza tym wiadomo o nim coś więcej? Czy jest dobry obraz? W internecie nie ma jeszcze za wielu opinii.
 

Kravys

New member

Ale ja odniosłem się, że nie ma wielu opinii o tym nowym Philipsie 58PUS8535. Tego Panasonica widziałem nawet w sklepie i obraz faktycznie robi wrażenie. Także dziękuję bardzo i na pewno będę miał obie Twoje propozycje na uwadze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz przecież 58PUS8535 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program. Jest za niewielką dopłatą, w klasie cenowej. I masz jeszcze z pakietem dodatkowo. Świetny model., bardzo ładnie wygląda- jutro będę go sprawdzał. Zapraszam od jutra na pokaz.
 
Do góry