Przesiadka z 43 na 65 cali. Co wybrać?

Meler

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost.I 30-40 % na bok
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Obijetnie
6. Jak słońce świeci w pokoju? Po prawej stronie jest okno od wschodu.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 43pft5503
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobra jasność, czerń, wydajność
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Czasem Xbox One S lub laptop - reszta internet
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5-7
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, YouTube, stream
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Czesto
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Rzadkk
16. Preferencje co do marki? Marka obojętna, jeśli coś niemarkowego jest lepsze to czemu nie
17. Preferencje co do wielkości? 65”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Konieczność regulowania jasności itd
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Częściej wieczor
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-4000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Ok 3 lata
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Netflix, YouTube i inne.


Witam serdecznie. Noszę się z zamiarem zakupu telewizora 65" Wykorzystanie głównie Netflix, YouTube czy Facebok/Twitch dlatego raczej zależy mi na androidzie. Obecnie korzystam z boxa. Telewizor planuje kupić w popularnej sieciowe na raty, chociaż przy dobrej ofercie rozważam także gotówkę. Z moich poszukiwań znalazłem Philips 65pus7304, jednak czytałem o nim różne opinie. Co koledzy/koleżanki mogą polecić / doradzić
 

macsch69

New member
Miałem ten sam dylemat :)
Ja zdecydowałem się wg sugestii z tego forum na TCL 65C815.
Nie mam jeszcze własnych doświadczeń ponieważ zakup jest w trakcie.
(Ten model dopiero wchodzi do polski).
Było kilka krytycznych opinii dotyczących wcześniejszych modeli, ale tak naprawdę dotyczy to również i uznanych marek.
Do mnie przemówił fakt że w kwocie ciut ponad 4Tpln jest telewizor z parametrami których trudno szukać u konkurencji, np matryca 100Hz.
Myślę że za 2-3 tygodnie będę mógł coś więcej powiedzieć. Ale przesiadając sie z 10-cio letniego telewizora LCD nie wiem co by musiało się stać abym nie był zadowolony :)
Myślę że w budżecie 3-4 TPLN można się zainteresować też modelem 65C715. A najlepiej zapytać/poprosić o ofertę gospodarza forum - użytkownik KIKI
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moim zdaniem w 65 calach do 4000 PLN trudno znaleźć coś dobrego. SONY 65XF9005 za 4900 jest super w porównaniu do innych modeli.

PHILIPS 65PUS7304 może być ale to nie SONY. TCL to na razie loteria.
 

Meler

New member
Nie oczekuje fajerwerków, mój obecny telewizor kosztował nowy 1300 zł :) A dokładać można niestety w nieskończoność i zawsze będzie coś dobrego. Dlatego budżet jest ograniczony. Czy jest coś w tym budżecie lepszego od 65pus7304 ?
 

omnia

New member
No to jeśli nie oczekujesz fajerwerków to Philips będzie ok. Jest to zresztą bardzo dobrze wyposażony telewizor. :)
 
Do góry