Sony czy LG

Ziutex

New member
Witam

Po 10 latach użytkowania obecnego Soniacza czas na nowe "szkiełko"
Najbardziej podobają mi się Sony XG9505 i LG Nano913. TV używam 50/50 dekoder i konsola (sporadycznie Netflix). Bardzo lubię piłkę nożna dla tego zależy mi na matrycy 100hz (chociaż nigdy nie miałem okazji na żywo zobaczyć róznicy miedzy 50 a 100). Głośnik w TV nie ma znaczenia ze względu na kino domowe BDV E4100 które posiadam. Pokój ma wymiary 4x5m z czego przestrzeń przeznaczona na oglądanie to 4x3,5m (gdzie 4m to odległość od TV)
PS
Myślałem nad dopłata do OLED`a ale widmo wypalonych elementów statycznych (np. Fifa) odstrasza mnie wystarczająco.
Jeśli macie jakieś inne ciekawe TV to z przyjemnościa zastanowie sie raz jeszcze nad wyborem

Dziękuje i pozdrawiam
 
Żadnego. Linia LG w sumie się rozdzieliła. Wszystko powyżej Nano913 to już 8k. Tylko nie wiem czemu u nas to 903... 913.

Na zachoddzie podaja 906 i 917 etc.
https://www.displayspecifications.com/en/brand/a1025


Ja u Kikiego wziąłem 65nano903 . Od 913 różni się podstawką. Jak telewizor ma wisieć to w sumie kosmetyczny zabieg a 100 pln taniej.
 
Ostatnia edycja:

pepe40

New member
A nie orientujesz się do którego mu bliżej? Te dwa zeszłoroczne modele znacznie się ze sobą różniły.
Jak wrażenia z nowego nabytku? Jak działa Local Dimming?
Jeżeli chodzi o różnice w oznaczeniach to pewnie zależy na jaki rynek.
 
Jeszcze go nie mam u siebiei, na moją prośbę czeka u Kikiego na wysłanie. Kończę remont mieszkania. Za jakies 2 tyg będę go miał. Podobno ma mniej zon wygaszania niż wzeszłoroczne modele, niestety. Na pewno opiszę swoje wrażenia jak go dostanę.
 

Ziutex

New member
Cześć

Dziekuje za zainteresowanie tematem, jutro jadę oglądać w sklepie xg9505 (narazie widziałem tylko xf9005 i lg sm8600)
Na ten moment jestem bardziej zainteresowany LG ale ze względu na pozytywne doświadczenia ze sprzętem
Sony (różnego rodzaju) wybor w cale nie jest taki łatwy:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jesli LG to sprawdź nowe model juz
65Nano 913
Lg 65Nano 863
Masz je w programie gdzie wybierasz ceny.
Podaj maila to Ci wyślę cały program.
Z Twoich wybrałbym Sony 65XF9005
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Porównanie obrazu wypada na korzyść SONY a to model 2018. Model XG9505 i XH 9505 mają więcej stref więc różnica będzie jeszcze większa. Widać zwłaszcza jak dużo LG traci detali w ciemnych obszarach obrazu. To przepaść. Bardzo lubię TV LG za oddanie barw ale to nie wszystko.
 

Ziutex

New member
Na pewno coś napiszę, ale brak mi porównania. Mój TV ma teraz 10 lat i nawet nie wiem jakie on ma parametry bo jak go kupowałem to calkowicie zaufałem expertowi w ME;) Oczywiście mam nadzieje ze będę go (telewizor:))wychwalał pod niebiosa zarówno w dzień odbioru jak i do czasu kupna nowego, tak jak ten obecny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dużo przepłaciłeś.
Dla niebiskivh 55Nano 913 masz w programie gdzie sam wybierasz ceny i do tego masz jeszcze pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
 

pepe40

New member
A jakie trzeba spełnić warunki, żeby zostać niebieskim? Czy mógłbym dostać ofertę na 55nano913?
 

pepe40

New member
Proponujesz tv prawie 3000 PLN droższy. Zaproponuj coś lepszego,ale w podobnych pieniądzach. Miałem kilka dni 55Q70r i oddałem do sklepu. Nie podobały mi się w nim kolory, nachalna czerń, słaby HDR. Od kilkunastu lat moje tv to sony i lg. Podoba mi się sony 55XH9505(VA i szerokie kąty) ale na dzień dzisiejszy cena 6500PLN przekracza sporo mój budżet.
 
Do góry