Jaki TV 43" do codziennego użytku

kris_dragon

New member
Cześć,
mam prośbę o pomoc w wyborze TV - jedno kluczowe ograniczenie z uwagi na ilość miejsca nie większy niż 43". Nadchodzi czas na zmianę wysłużonego Samsunga UE40D5000 (służy dzielnie już prawie 8 czy 9 lat).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok. 3x5 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - z prawej strony, południowa
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Samsung UE40D5000 (służy dzielnie już prawie 8 czy 9 lat) + przystawka Xiaomi MiBox 4k
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - dobrą jakość obrazu, 4k, sprawny system Smart TV, płynność
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Głównie streaming Netflix/HBO GO/Chilli/Rakuten, Youtube, player, itp.,
10. Jakie urządzenia? -soundbar od LG (dosyć podstawowy model, ale z możliwością podpięcia poprzez BT lub optykiem), docelowo słuchawki BT
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 4h czasem dłużej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - seriale (50%), filmy (30%), sporty motorowe (żużel, F1 10%), pozostałe (youtube, informacje 10%)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - raczej nie
16. Preferencje co do marki? -Samsung służy dzielnie, podobają mi się Philipsy z AmbientLightem
17. Preferencje co do wielkości? -max 43" większy niestety nie mam jak zainstalować :/
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - max 3000
19. Czy telewizor ma mieć 3D - nie

Na tę chwilę w oko wpadły mi Philips 43PUS7334/12; Samsung QLED QE43Q60RAT; Samsung QLED QE43Q67TAU - czy QLED warty jest dopłaty, mieliście już okazję testować tę nową serię od Samsunga z "Dual Led"?
 

kris_dragon

New member
Dzięki za podpowiedź, wygląda na to że najbardziej będzie mi pasował Philips, tylko tutaj mam dodatkowe pytanie, z tego co piszecie na forum, na dniach powinna pojawić się seria 8505 również w 43", nie spieszy mi się jakoś szczególnie to może warto zaczekać?
Czy nowa seria wprowadza istotne zmiany względem poprzedniej?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym Philipsie będziesz używał HbbTV, jeśli tak, to ostrzegam nie działa na nim Polsat News poprzez HbbTV, zawiesza całą aplikację HbbTV , jest jakiś błąd w oprogramowaniu którego producent nie umie usunąć. Na Philipsach z 2018 PN śmiga, tylko na tym z 2019 roku nie.
 

kris_dragon

New member
HbbTV zupełnie nie jest mi potrzebny.
Dużo oglądamy Netflixa stąd DolbyVision w Philips przekonuje mnie bardziej niż Qdot w Samsungu.
No i w głównej mierze oglądamy wieczorami, w dzień to tylko trochę sportu, ale to tylko mnie w domu interesuje więc nie jest kluczowe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski to masz specjalną ofertę na tego Philipsa.
Będzie naprawdę dobry do tych potrzeb.
 

omnia

New member
Philips z tego zestawienia najlepszy. Czy technologia QLED warta jest 43 cali? W moim odczuciu nie warto, chociaż oczywiście w tej stosunkowo małej przekątnej dostaniesz 4K. :)
 
Do góry