telewizor 4k VA do 3500zł

jawor2201

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost. największy możliwy kąt to 45 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obojętnie
6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony, niezbyt mocno
7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma SONY 55W755C
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą czerń i wysoką jasność
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv z karty ci oraz ps4, poźniej ps5
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? tv/ netflix
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? bardzo rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30%
16. Preferencje co do marki? wolę stosunek jakość/cena niż markę
17. Preferencje co do wielkości? 50 - 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? widoczne podświetlenie przy zgaszonym świetle
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po równo
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak

Proszę o pomoc przy wyborze tv. Z telewizorów jakie wpadły mi w oko to 55q70r oraz sporo tańszy (z obawą, że za pare lat będzie przestarzały ru8002.
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Bierz Q70... RU8002 jest mocno okrojony, nie ma nawet wygaszania strefowego. Ewentualnie jest jeszcze Sony XF9005 na androidzie, który też zbiera dobre opinie, ma trochę jaśniejszą matrycę niż Samsung, ale też większą szansę na wady matrycy, clouding itp. Dużo o tych modelach ostatnio przewija się przez forum, więc przeglądnij ostatnie tematy, działy Sony i Samsung.
 

robertokot25

New member
ten RU8002 nie jest taki zły jak na swoją cenę.. lepsze pokrycie szarości od Q70 = mniejszy banding i ciut lepszy dźwiek - przynajmniej tak jest w testach no i znacząco niższy pobór prądu - reszta na korzyść Q70
 

mpDante

Member
Bez reklam
Tylko ja bandingu nie widzę w Q70, więc pewnie zależy od sztuki... za to w q85 był zauważalny. Mniejsze zużycie prądu jest przez Edge Led, co jest normalne. Nie mówię, że RU jeat zły, bo to i tak jeden z lepszych TV w swojej klasie, tyłko, że Q70 w założonym budżecie będzie lepszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb ja sięgałbym po :
- Sony 55XF9005
- Philips 55PUS8804 w programie gdzie wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
- TCL 55X815 w programie
- TCL 55C815 w programie
 

jawor2201

New member
Widzę, że wielu poleca sony natomiast to model z 2018r. Biorąc pod uwagę że mój obecny sony z android juz dawno dziala bardzo powoli boję się ze z tym może być podobnie a to juz dwuletni model.
 

qvalek

New member
Nie rozumiem tego narzekania na androida.
Na XF9005 działa bez problemu.
Ja nie mam porównania z innym tv więc może dlatego ale do drugiego telewizora mam podpięte xiaomi mi box s z android tv i prędkości działania jest praktycznie taka sama.
 

robertokot25

New member
Android na serii XG działa szybciej niż XF, a systemy zamknięty np. od LG, Samsung działają duzo szybciej tyle że jest ubogo w aplikacje ale wszystko co potrzebne mają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie działa Android tak samo szybko jak LG i Samsung.
Trzeba dobrze wszystko skonfigurować.
 
Ostatnia edycja:

jawor2201

New member
Witam ponownie. Kupiłem q70 i szczerze świetny telewizor ale ma niestety straszny DSE Dirty Screen Effect. Dział reklamacji samsunga nie widzi problemu, serwis również umowa ręcę. Mam zamiar go oddać do sklepu i kupić jeszcze raz jeden. Czy jest szansa, że trafię na egzemplarze z mniejszym dse?
 

jawor2201

New member
Myślę też nad Ru8002 bo ma dużo lepsze odwzorowanie szarości ale boję się, że hdr będzie słaby i jakość dzwięku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb Masz extra modele:
- TCL 55X815 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to dostaniesz cały program.
- Sony 55XF9005 za 3599 zł
- TCL 55C815 w programie.
- Philips 55PUS8804 za 2999 zł
Za dopłatą Oled 55X98 za 4199 zł
 
Do góry