Około 55" do komputera - szukam propozycji w okolicach 2,5 tys. :)

kamiru0

New member
Uszanowanko! Jestem w trakcie poszukiwań jakiegoś TV do komputera, bo od tej społecznej izolacji i siedzenia w domu zachciewa się obejrzeć jakiś film od czasu do czasu. Myślę, że wstępnie budżet wynosi około 2500zł, nie narzekałbym, gdyby trafiło się w coś fajnej promocji. Myślę, że większość informacji zawarłem poniżej, ale jeśli komuś coś chodzi po głowie, to odpowiem na pytania (w końcu to ja jestem w potrzebie :D). Ma ktoś jakieś propozycje?


1. pokój 22m2
2. odległość 2-4m
3. 1-2 osoby
4. oglądanie na wprost ekranu
5. najprawdopodobniej będzie wisieć na mobilnym stojaku (za biurkiem lub przed łóżkiem, dlatego odległość to 2-4m) lub czymś, co pozwoli mi na brak dziur w ścianach :D
6. Okna znajdowałyby się za telewizorem (dwa z pięciu).
7. W zasadzie żadne dodatkowe funkcje nie są mi potrzebne, choć Dolby Vision nie byłoby złe, ewentualnie ambilight.
8. Głównie 4K do filmów i seriali, rzadziej HD/1440p do gier
9. Podłączony wyłącznie do komputera/wifi
10. Najprawdopodobniej od 2h do 6h w przypadku seansów, czasem wcale.
11. W zasadzie nie będzie używany do oglądania telewizji
12. Do grania mam monitor 144Hz, ale czasem może się zdarzyć jakąś przygodówkę na rozluźnienie
13. Przeważnie będzie włączony wieczorami
14. Przy tej odległości, prawdopodobnie minimum 50" do 65"
15. Raczej brak preferencji co do marki, choć gdyby miał mieć ambilight, to wiadomo :p
16. +/- 2500zł

Brałem pod uwagę kilka modeli Phillips, bo oczywiście ambilight w tym budżecie wygląda już przekonująco, lecz martwi mnie fakt, że wisząc na mobilnym stojaku, nie odczułbym nawet części jego efektu. Teoretycznie poświata wokół telewizora powinna jakaś być, ale nie tak jak przy ścianie.
Z funkcji smart praktycznie nie czuję potrzeby korzystania, chociaż jeśli bym korzystał z nich bez włączania komputera, to najprawdopodobniej używałbym Netflixa lub asystenta Google. Obecne wyprzedaże i promocje też zdają się całkiem nieźle zachęcać do zakupów :D Samsung mnie trochę zniechęca brakiem Dolby Vision, lecz niby mają lepsze matryce VA (przy odpowiednich rabatach da się dostać już Qleda), więc dylematy się za mną ciągną od paru dni :p
Dzięki za pomoc!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips i tak obron się jakością:
- Philips 55PUS7334 masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
- TCL 55EC780 - w programie
- Philips 55PIS8804 w programie
- TCL 55DC760 w programie
- LG55 SM8600 - w programie
 

jasssu

New member
A propo ambilighta. Jaką planujesz odległość od ściany? Przecież telewizor będzie jednak stać raczej w jednym miejscu.
 

kamiru0

New member
A propo ambilighta. Jaką planujesz odległość od ściany? Przecież telewizor będzie jednak stać raczej w jednym miejscu.

Myślałem, że temat już trochę umarł, więc nie pisałem, że na razie przekładam zakup w czasie, ale tak jak pisałem, telewizor znajdowałby się na mobilnym stojaku, więc podstawowo byłby około 25cm od ściany, gdy korzystałbym z komputera w ciągu dnia, ale w przypadku seansów z łóżka - ściana byłaby około 2 metry od tv, sufit i szafa po jednej stronie - ok. 1m, bo raczej bym go sobie przestawiał, może nie zawsze, ale jednak. Stąd właśnie pisałem, że raczej nie odczułbym tego efektu, bo jednak ściana "potęguje" go, a tak byłaby tylko łuna/poświata wokół tv, o ile nie ustawiałbym go na 100%.
 

jasssu

New member
No ten ambilight tak średnio - ale i tak do Twoich wymagań będzie pasować modem 7304 - 55 calowy. Powinieneś zmieścić się w budżecie, aczkolwiek tego TV zaraz nie będzie (nie wiem jak daleko przekładasz zakup).
 

kamiru0

New member
No ten ambilight tak średnio - ale i tak do Twoich wymagań będzie pasować modem 7304 - 55 calowy. Powinieneś zmieścić się w budżecie, aczkolwiek tego TV zaraz nie będzie (nie wiem jak daleko przekładasz zakup).

Co jak co, ale 55 to dla mnie najgorsze, co może być ze względu na IPS. Mam wrażenie, że nie czytałeś pierwszego posta :wink: Zawsze będę na wprost telewizora, więc nie ma sensu brać IPS-a; już prędzej 58" z tego modelu, który jest na VA za niewiele większe pieniądze.
Odnośnie przełożenia zakupów, raczej przewiduję je za około miesiąc, może pojawią się testy nowych TCL do tego czasu.
 

kamiru0

New member
Nowe modele TCLa wjeżdżają we wtorek więc szybko sprawdzimy co i jak.

Tak coś czułem :D Ciekawe, co tam wyjdzie z niego, bo np. nowe samsungi TU8000 nie mają wsparcia dla WCG, co jest totalnym downgrade względem serii RU. Trzeba będzie inwestować w QLEDy najwidoczniej. Szkoda, że samsung ma monopol na freesync, ale i tak każdy producent dodaje w jakiejś formie upłynniacz (który niestety zwiększa input lag).
 
Do góry