TV 55 do 4000zl

matt08

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Po lewej stronie obok telewizora jest okno.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Netflix z pilota
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? amplituner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix i filmy w tv
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Sony
17. Preferencje co do wielkości? 55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? niedoskonała czerń, wolne menu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4 tysięcy złotych
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Sporadycznie,poprzedni ma 6-7 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Czasami
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie



Witam,
mam prośbę o poradę odnośnie tv dla teściowej, chciałaby 55", konkretnie firma sony, możliwość internetu i przycisk netflix na pilocie :)-D), kwota do 4ooozl. W sklepie rtv zaproponowali jej sony 55xg8505, czy warto wybrać ten model czy może zwrócić uwagę na coś innego? Z góry dziękuję za porady i pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Sony to faktycznie 55XF9005 masz za 3599 zł .
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów dodatkowo.
Chyba że chcesz Oleda ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Świetny telewizor w specjalnej cenie dla niebieskich gdzie sam wybierasz ceny.
Napisz maila to CI wyślę.
 

omnia

New member
Pod te wymagania bardzo dobrze sprawdzi się Philips 8804 - nie wiem czy teściowej spodoba się ambilight, ale tak ogólnie to bardzo dobry telewizor z super jakością dźwięku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ma być Philips i to o podobnych mozliwościach to 55PUS9104 z matrycą 100 Hz za 4499 zł
 

kh29228

New member
Pod te wymagania bardzo dobrze sprawdzi się Philips 8804 - nie wiem czy teściowej spodoba się ambilight, ale tak ogólnie to bardzo dobry telewizor z super jakością dźwięku.

Jeśli ma być Philips i to o podobnych mozliwościach to 55PUS9104 z matrycą 100 Hz za 4499 zł

Potrzebny tv do nocnych seansów - proponowana matryca IPS... ech
matt08 matryca IPS ma lepsze kąty widzenia, ale czerń nie dorówna tej z panelu VA.
Proponowany 55xf9005 jest na VA i to fajny model, ja wybrałem inaczej, tzn samsunga Q70r, ale to z innych powodów.
Pamietaj ze ta Toshiba to nie jest ta japońska Toshiba. Jakiś czas temu turecki Vestel kupił prawa do nazwy i w ten sposób turecki telewizor udaje japoński.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale widziałeś na oczy 55PUS9104 ?
Toshiba niczego nie udaje.
Producent niczego nie ukrywa.
Oled jest Oled i wciąga nosem LCD Samsunga który proponujesz.
 

kh29228

New member
Ale widziałeś na oczy 55PUS9104 ?
Toshiba niczego nie udaje.
Producent niczego nie ukrywa.
Oled jest Oled i wciąga nosem LCD Samsunga który proponujesz.


Pierwsze primo - tego Phillipsa nie widziałem, ale jakoś nie wydaję mi się, żeby mając matrycę IPS miał lepszą czerń niż telewizory z matrycą VA z tej samej półki cenowej.


Drugie primo - ech... wydawało mi się to dość oczywiste, że pisząc to, nie miałem na myśli że firma produkująca telewizory pod marką Toshiba wprowadza kogoś w błąd i wmawia, że to produkty japońskie. To był skrót myślowy, że produkt marki historycznie kojarzonej z Japonią, nie musi być japoński.


Trzecie primo ultimo - ja żadnego Samsunga nie proponowałem, tylko napisałem że wybrałem Q70 z różnych powodów. Ale oczywiście i tak bym wolał Q70 niż taką Oled Toshibę. Czemu? No np. dlatego, że wolę sprawdzony koreański produkt, który sprzedaje się w milionach sztuk na całym świecie, niż nieszczególnie popularny turecki produkt... Przypomnijmy że Samsung sprzedaje na całym Świecie mniej więcej 1/3 wszystkich telewizorów. Toshiba jest daleko daleko w tyle. Jeśli Vestel (Toshiba) produkowałby równie dobry sprzęt, to myślę, że ludzie na świecie by to dostrzegli i chętniej je kupowali...
 
Do góry