tani lcd 65 czy nano cell/qled/triluminos

Maury

New member
witam
jako , że nie bardzo można sobie teraz popaczać :sad:w sklepach pytanie do obeznanych,
czy warto dopłacać do tych "lepszych" matryc biorąc pod uwagę jakość obrazu ale też i szybkość(konsola), przyzwyczajony jestem do plazmy która właśnie padła, właśnie teraz...
czy nie szaleć i kupić np. LG 65UM7100 za 2,4 tys ;)
 

mpDante

Member
Bez reklam
Wszystko zależy jakie masz oko, ja bym nie kupił nic z IPS i 50/60Hz... jeżeli TV to dla ciebie tylko ruchomy obraz to brałbym coś od TCL, bo przynajmniej matryca VA i Android...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie , tak.
Podaj proszę jakie masz potrzeby i oczekiwania ?
|Jaki masz teraz telewizor ?
Ile masz max kasy ?
 

Maury

New member
Mam a właściwie miałem starą plazmę samsung ps42q91h swego czasu też na forum hdtv ceniona i polecana.
Filmy oglądamy w dużym pokoju z projektora na 110 calach
tv ma być w aneksie, takim dziennym pokoju 2,6-3 metry odległości, także może bardziej 55-58 cali.
Podstawowe zastosowanie konsola, youtube, film z kompa/usb,
nie oglądamy tv.
oczekiwania - tani tv.. lol
a tak serio chciałbym uniknąć rat więc im taniej tym lepiej powiedzmy do 2,5 tys
jesli raty to 3-3,5 tys
przyzwyczajony do dobrze skalibrowanej plazmy na pewno nie zniosę mydlanego obrazu ale z tego co się orientuję to już z lcd-kami nie jest tak źle.
tak jak w pierwszym poście pytam czy jest wyraźnie lepiej z matrycami typu nano cell, qled ..
myślałem że ips to dobrze przynajmniej w monitorach i telefonach
lg 55sm8600 to ips?
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
IPS ma problem z czernią. Jak masz budżet, to kup Sony 55XF9005, nic lepszego za ok.3,5tys. nie znajdziesz. Ewentualnie do 2.5 jest Samsung RU8002... chyba, że znajdziesz gdzieś MU7002/8002 lub Nu8002...to będą lepsze.


Wszystkie na 120Hz VA, Sony ma FALD z wygaszaniem ok.48 stref... Samsungi te starsze są porownywalne z najtanszymi QLEDami.
 

mpDante

Member
Bez reklam
RU8002 chyba nie ma HDR, teraz najtańszy Q60 jest następcą zeszłorocznego Nu8002. One też miały matrycę 10bit, tylko nie nazwali tego qled.
 

Maury

New member
super bardzo dziękuję
q60 to był pierwszy tv nad którym zacząłem się zastanawiać także zatoczyliśmy koło ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrzeb SOny 55XF9005 .
Masz w specjalnej cenie dla niebieskich i dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

martingg

Member
stawiam ze:

Pakiet
- Kalibracja profesjonalna gratis
- Wtyczki gratis
- Sprawdzenie
- Aktualizacja
- Dostawa naszym transportem gratis.
- Montaż gratis
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrzeb 65SM8600 masz w specjalnej ofercie z pakietem.
W programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę.
 
Do góry