Samsung Qled75q90R czy sony85xg9505?????????

immo11

New member
Zwariować idzie. Pomóżcie ludzie bo się mózg lansuje. Jak już się człowiek na coś zdecyduje to zaraz ktoś wypomina jakieś wady i znowu powrót do średniowiecza. Byłem zdecydowany na sony 85xg95 ale wyszedł wątek ilości stref wygaszania. Nawet w scentre nie są w stanie powiedzieć ile stref ma 85 cali. Wiadomo że 55" ma 50 stref, a 65" 55 stref. przy 85" to podobno strasznie słaby wynik. Do tego rozświetlanie napisów przy oglądaniu np. Netflix to jakaś porażka. Na pół ekranu świeciło. W związku z powyższym pomyślałem o qled75q9lub qled75q85. Szkoda straty 10 cali, ale na allegro dobre ceny teraz mają tych modeli.

Co o tym myślicie. pomóżcie bo zwariuję.
Acha i czy tvmania kupił w końcu tego sony, bo pisał że czeka pół roku do lutego 2020 a tu ceny tego modelu stanęły w miejscu.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To prosty wybór - Sony 85XG9505.
Jak będziesz niebieski masz w specjalnej ofercie i jeszcze pakiet gratisów dodatkowo.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Mam podobby dylemat, tylko w mniejszym rozmiarze... Sony podobno ma spore problemy z cloudingiem... chociaż byłem o krok od zakupu 65XG9505 to jestem niemal zdecydowany na 55q90. Sony ma max.60 stref wygaszania, Q85 ma 96 a Q90 aż 480.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Nie biorę pod uwagę już nic poza 55Q90, 55Q85 i XG9505... tylko na Sony wystarczyłoby mi budżetu na 65".

Muszę coś kupić do poniedziałku, więc kiki, jak masz jakąś ciekawą ofertę to pisz na PW... jakiś czas temu miałem się do ciebie odezwać w sprawie specjalnej oferty na Q85, ale się nie doczekałem odpowiedzi :/
 

mpDante

Member
Bez reklam
Zamówiłem 55Q90 w dobrej cenie, chociaż nie jestem do końca przekonany do tego modelu... Założenie jest taki, że jeżeli coś będzie nie tak w Q90 to zawsze mogę zwrócić.
 

immo11

New member
Sluchajcie, a możecie podpowiedziec czy duże są róznice pomiędzy 75qled90 a 75qled 85. Różnica cenie przy tych calach jest całkiem spora i nie wiem czy jest sens dopłacać
 

mpDante

Member
Bez reklam
@kiki: Oled jest tańszy, ale na pewno nie jest jednoznacznie lepszy! Już wielokrotnie pisałem, że Philipsa 803 reklamowałem dwukrotnie i zdecydowałem się go zwrócić. Szkoda mi nerwów na wymianę matrycy co 4-5 miesięcy, a teraz właściwie leci u mnie 80% czasu TVN24, więc byłoby jeszcze gorzej. Oled był bardzo ciemny w netflixowym HDR (np. Wiedźmin) i nawet testy oledów pokazują, że w HDR potrafi go zmieść już Q70...


Q85 ma ok.96 stref wygaszania, 90 teoretycznie 480... poza tym, niby 90 będize jaśniejszy w HDR (i bezkonkurencyjny na papierze, jeżeli chodzi o jasność). Ja kupiłem Q90 i na video testowym dla oledów, przy zgaszonym świetle w pokoju, da się zauważyć świecące strefy jak obiekt zbliża się do brzegu ekranu. Nawet na początku byłem lekko rozczarowany, ale zmiana przyciemniania strefowego ze standard na max potrafi zbliżyć obraz do oledowego - jeżeli jest coś na środku ekranu, to dałoby się go pomylić z oledem, a to już moim zdaniem sukces!


Więc jeżeli ktoś przesiada się z LEDa na Q85 na pewno zauważy niesamowitą różnicę w obrazie, jeżeli ktoś miał OLEDa (jak ja), to Q90 może nie mieć alternatywy. Byłem już niemal zdecydowany na Q85, ale różnica w cenie do Q90 to było niecałe 400zł.


Na pewno jest spora przewaga nad oledem jeżeli chodzi o jasność, ale na razie mam ten tv 1 dzień... więc niewiele jeszcze mogę powiedzieć. Na pewno wadą dla mnie jest ten ogromny One Connect Box, przy jego wadze i wymiarach wolałbym mieć złącza w TV...
 
Ostatnia edycja:

immo11

New member
"Więc jeżeli ktoś przesiada się z LEDa na Q85 na pewno zauważy niesamowitą różnicę w obrazie, jeżeli ktoś miał OLEDa (jak ja), to Q90 może nie mieć alternatywy. Byłem już niemal zdecydowany na Q85, ale różnica w cenie do Q90 to było niecałe 400zł"

W moim przypadku "przesiadam" się z plazmy panasonica 55 cali i różnica pomiędzy 90 a 85 przy 75 calach to około 2500 zł, więc zastanawiam się czy warto???
 
Do góry