OLED - LG 65" C9 czy QLED - Samsung 75" Q70R?

ImageX7

New member
Witam, w tym lub następnym miesiącu planuje zakup nowego TV, na oku mam dwa modele: OLED - LG 65" C9 i QLED - Samsung 75" Q70R, jeden kusi matrycą - OLED, a drugi kusi calami - 75". Obecnie mam TV 55" które bardzo zmalało w moich oczach przez 3 lata użytkowania - przyzwyczajenie wzroku. Chciałbym odczuć różnicę po przesiadce i teraz nie wiem który TV sprawi większy opad szczęki.


Więcej informacji:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 9m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost, czasami też bokiem, ale rzadko. Kąty są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony, ale są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY BRAVIA KD-55XD9305
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wszystko co najlepsze do oglądania filmów/sportu i grania na konsoli.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: CANAL+ 4K, a w przyszłości konsola nowej generacji - PS5/XSX.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? CANAL+ 4K, a w przyszłości konsola nowej generacji - PS5/XSX.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 8 godzin.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie - nie wiem która będzie lepsza.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Czasami tak, ale rzadko.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - 40% gry, 60% filmy, sport.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie - 50%/50%.
17. Preferencje co do wielkości? Im większy tym lepszy - minimum 65".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zacinanie systemu, nierówne podświetlenie matrycy, słaba jakość wykonania, słaba jakość obrazu, słaba jakość dźwięku itp.
19. Preferencje co do marki? Nie mam.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Może mieć, ale nie musi, jest to dla mnie obojętne.

Podsumowując, potrzebuje TV głównie do filmów, sportu i gry na konsoli. Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałeś extra telewizor.
Wg danych które opisałeś sięgałbym po Oleda 65C9.
Samsung nie ma szans porównania co do jakości.
Jak będziesz niebieski masz specjalna cenę i pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena teraz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program dla niebieskich.
 
Do góry