Panasonic 58gx830 już u mnie w domu!!!

strazakp

Banned
Witajcie!!!
Tak jak pisałem że kupiłem tak właśnie wjechał do mnie do domu.
Najpierw rozpakowanie, później montaż uchwytu i już po kilkunastu minutach wisiał na ścianie w miejscu docelowym gdzie wisiał jego poprzednik dx700.
Sprzęt podłączony do wszystkiego co mam (dekoder canal+4k, xbox, amplituner kina domowego i DVD). Pierwsze odpalenie o szybką instalacja wszystkiego po kolei jak prowadzi nas system. Trwa do kilka minut i mamy już do dyspozycji nasz sprzęt.
Oczywiście ustawienia w trybie Normalnym od razu nie do końca są dla mnie czyli zaraz trzeba poświęcić kolejne minuty by z pamięci po poprzedniku dx700 + coś może od siebie bo są tutaj nowe ustawienia by dojść do tego co lubię widzieć.
Oczywiście zaczynamy od trybu Prawdziwe kino a później to już po kolei każde pozostałe.
Po dokonaniu ustawień na razie pod dekoder tv już widzę że jest OK. Przełączam po kanałach natura, info, sport itd. i jest OK.
Owszem powłoką ekranu odbija to co widzi na poczcie rzeviwko ale nie bardziej niż mój poprzednik i mi to jakoś nie wadzi.
Wygląd zewnętrzny OK, ramka jest tylko u dolo a na bokach i górze niby są ale jak by nie było bo są cienkie i czarne co podowuje jak by to była cześć samego ekranu. Pilot taki sam tylko kolor inny. Pilot służy mi tylko do ustawień bo normalnie korzystam z pilota od dekodera.
Wracając do jakości obrazu to jak na razie nie widzę dużej różnicy względem mojego dx700 i jest on tak samo dobry. Na razie jednak są to moje wstępne opinie gdyż musi potrwać chwilę czasu bym jeszcze rozpracował te wszystkie opcje ustawień obrazu a szczególnie te nowe których nie miałem wcześniej. Tak samo muszę przetestować jak tv współpracuje z konsola xbox.
Ogólnie jestem zadowolony i nie spodziewałem się że będzie inaczej kupując ten tv sprawdzonej już marki.
 

strazakp

Banned
Jeżeli chodzi o MENU to to ustawienia wizualnie trochę się zmieniły (cały czas porównuję z dx700) ii wygląda to ładniej dla oka. Tak samo jest po wciśnięciu Home lub Apps gdzie wyświetlają się nam aplikacje albo menu systemu bo tutaj też się trochę zmieniło. Oczywiście same aplikacje już widzę że są chyba te same czyli ani więcej ani mniej.
Odpalam Xbox i najpierw ustawiam obraz. Klikam guzik na pilocie który się pojawił a nie było czyli Picture i mogę wybrać różne tryby...wybieram GRA i lekko modyfikuje ustawienia pod własne oczy. Odpalam FH4 i wygląda to fajnie a na pewno fajniej niż w dx700. Lepsza jasność i kolory.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Dzięki za przekazanie wstępnych wrażeń. To ważne aby wszyscy mogli poznać opinię rzeczywistego użytkownika. W końcu po to w głównej mierze jest to forum.

Twoje spostrzeżenia potwierdziły moje wcześniejsze przypuszczenia, że różnica pomiędzy DX710 a GX810 będzie niewielka. Wynika to głównie z użytej matrycy, która ma niewysoką jasność jak na obecne standardy. Dopiero TV w granicach 3500-3800 PLN zapewniają zauważalną różnicę w jakości obrazu.

Życzę Ci zadowolenia z użytkowania nowego sprzętu:)
 

strazakp

Banned
Dźwięk...dzwiek jest lepszy! Na pewno głośniej gra i od razu trzeba z poziomu 20 (jak miałem wcześniej) zejść ma ok 15.
Dzwiek jest mocniejszy i jest więcej opcji ustawień.
Płynność obrazu czy w grach czy w oglądaniu sportu...gry super a sport też tak samo dobrze.
 

strazakp

Banned
Dzięki za przekazanie wstępnych wrażeń. To ważne aby wszyscy mogli poznać opinię rzeczywistego użytkownika. W końcu po to w głównej mierze jest to forum.

Życzę Ci zadowolenia z użytkowania nowego sprzętu:)

Dokładnie tak! Opinie użytkowników są najbardziej cenne również dla mnie dlatego zawsze staram się czytać takie a nie to co pisze albo sprzedawca albo ktoś kto coś słyszał a nigdy na oczy nie widział.
Ja piszę jak widzę i jakie mam odczucia a do tego trzeba pamiętać ile ten tv kosztuje...
 

Cunpollino

New member
Dokładnie tak! Opinie użytkowników są najbardziej cenne również dla mnie dlatego zawsze staram się czytać takie a nie to co pisze albo sprzedawca albo ktoś kto coś słyszał a nigdy na oczy nie widział.
Ja piszę jak widzę i jakie mam odczucia a do tego trzeba pamiętać ile ten tv kosztuje...

Spójrz czy kropeczek zielonych nie masz na czarnym ja jedną u siebie znalazłem xD
 

Piotr1980

New member
Jakie masz kino domowe 7.1? Czy 5.1? Amplituner z hdmi? Chodzi mi o to czy da rade przeslac dzwiek dolby atmos z netflixa do amplitunera przez hdmi arc.

Wrzuciłbys jakies zdjecia czy filmik na youtube :D
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Jakie masz kino domowe 7.1? Czy 5.1? Amplituner z hdmi? Chodzi mi o to czy da rade przeslac dzwiek dolby atmos z netflixa do amplitunera przez hdmi arc.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Niestety ale moje kino domowe ma już chyba z 15lat i nie ma żadnych z tych rzeczy o których piszesz. Jest to 5.1 ale dobry dosyć model Yamaha z niezłymi kolumnami JBL i mi wystarczy. Zmieniać nie mam zamiaru choć kiedyś myślałem o tym.
Jakie ty chcesz zdjęcia i filmiki?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jakie masz kino domowe 7.1? Czy 5.1? Amplituner z hdmi? Chodzi mi o to czy da rade przeslac dzwiek dolby atmos z netflixa do amplitunera przez hdmi arc.

Wrzuciłbys jakies zdjecia czy filmik na youtube :D


Na niektórych urządzeniach, w tym na wymienionych niżej modelach, można odtwarzać wybrane tytuły z dźwiękiem Dolby Atmos. Więcej informacji o dźwięku Dolby Atmos znajdziesz w naszym artykule na temat oglądania materiałów z serwisu Netflix z dźwiękiem Dolby Atmos.




  • Telewizory Panasonic (modele z roku 2019 lub nowsze)
więc teoretycznie powinno działać
 

Piotr1980

New member
Na niektórych urządzeniach, w tym na wymienionych niżej modelach, można odtwarzać wybrane tytuły z dźwiękiem Dolby Atmos. Więcej informacji o dźwięku Dolby Atmos znajdziesz w naszym artykule na temat oglądania materiałów z serwisu Netflix z dźwiękiem Dolby Atmos.




  • Telewizory Panasonic (modele z roku 2019 lub nowsze)
więc teoretycznie powinno działać
Na telewizorze bedzie atmos a jak sie chce go puscic do amplitunera lub soundbara? To bedzie czy nie. Bo film z netflix w dolby digital plus brzmi inaczej niz w dolby atmos. Generalnie obecnie to nowosc, mam nvidia shield i na niej atmos nie dziala w netflix, na xbox one s dziala ale obecnie trzeba zaplacic 15$ za dolby acces. Jesli w telewizorze jest dekoder dolby atmos to jednoczesnie powinna byc opcja passtrough zeby puscic ten sygnal do amplitunera lub soundbara.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Dzień praktycznie minął, ja dziś wyjątkowo sporo spędziłem przed nowym tv i myślę że już sporo mogę się o nim wypowiedzieć...choc jeszcze parę dni będę patrzal na niego jak na coś co się poznaje na nowo.
Oprócz tego co już wypisałem wyżej w kwestii moich pierwszych wrażeń to teraz na koniec dnia mogę jeszcze albo powtórzyć albo napisac dodatkowo ze:
1. Wygląda samego tv mi się podoba choć na początku miałem mieszane uczucia widząc go w sklepie bo jakoś w moim dx700 te srebrne i alu ramki mi się podobały. Tutaj nie ma aluminium ale też nie ma praktycznie ramek. Jest tylko ta na dole z nazwa producenta. Podstawy nawet nie rozpakowałem więc ocenić nie mogę i nie będę.
2. Pilot jest fajny, prosty choć może zbyt duży ale porównując z tymi nowymi w Samsungu to zdecydowanie wolę tradycyjny właśnie jak w Panasie czy Sony. Tak czy inaczej pilot idzie gerealnie na bok.
3. Interfejs jest bardzo przejrzysty, ładny i szybki tak więc czy ustawienia czy menu aplikacji dziaja szybko i wygląda to przejrzyście.
4. Jakość obrazu z dekodera tv canal+ jest super. Już teraz mogę potwierdzić z pełną stanowczością że jednak wygląda to trochę lepiej niż w moim poprzedniku dx700 sprzed 3 lat. Widać że na pewno nowy procesor ale i dodatkowe funkcje robią tutaj swoje. Obraz jest taki jaki chce (oczywiście po własnych ustawieniach metoda prób i błędów) a najważniejsze że naturalny i ani za jasny ani za ciemny. Do płynności ruchu też nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń a szczególnie oglądając dziś piłkę i żużel.
5. Konsole xos podłączyłem i owszem ale załączyłem ja tylko na chwilę. Oczywiście najpierw ustawiłem sobie obraz w trybie Gra a później zaliczyłem jedna grę FH4. Fajnie ze jest taka opcja Gra w którą wchodzi się bezpośrednio z przycisku pilota. Trochę musiałem zmienić jasność i ostrość ale tak po za tym zostało fabrycznie. FH4 wyglądała naprawdę fajnie. Owszem tv nie ma dużego efekty hdr ale coś już tam jest i ta sama gra jednak na dx700 wyglądała ciut gorzej. Oczywiście bardzo niski inputLag w tym tv sprawia że gra się płynnie.
6. Dzwiek jak to w większości tv tego typu bez jakiejś tam rewelacji ale znowu ciut lepszy niż w dx700. Jak chce coś więcej od dźwięku to odpalam kino domowe i jest już OK.
Ogolnie: fajnie się trafiło że nadarzył się klient na mojego dx700. Nie sprzedałem go dlatego że był kiepski (ktoś mi tak zarzucił) ale dlatego że patrząc na obecne ceny tv stwierdziłem iż mogę kupić coś swierzszego nie dopłacając dużo. Praktycznie od razu wiedziałem że kupię znowu Panasonica choć owszem myślałem też o Samsungu.
Panasonic którego sobie Upatrzylem spadł z 3099 zł na 2799 zł i to już był ostateczny impuls by dokonać zakupu.
Absolutnie nie żałuję że tak zrobiłem i że wybrałem ten tv. Nie interesowałem mnie 3 lata temu żadne TCL, Philips, Sharp itp tak też nie interesowały mnie teraz te marki. Owszem kusil m ie trochę Sony 55xf9005 ale raz ze 3cale mniejszy niż Panas a dwa że jednak trzeba było by 1000 zł dołożyć. Nie powiem ze Sony nie jest super bo jest i może jeżeli za kolejne 3 lata będzie może nie ten model xf9005 ale już inny na tym poziomie w dobrej cenie to może będzie nowym nabytkiem tyle że już tym razem 65cali. Nie wykluczam też że nie będzie kolejny Panasonic :) ale na dzień dzisiejszy to tylko te dwie marki dla mnie się liczą.
Wracając do gx830 to z czystym sumieniem polecam! Ok, może gdyby ten tv kosztował np 3500 zł to by nie był godny polecenie ale nie dlatego że jest zły tylko dlatego że za drugi na to co oferuje bo taki Sony 55xf9005 za 3700 zł oferuje dużo więcej. Natomiast w cenie do 3000 zł do Panasonic nie ma wg mnie dużej konkurencji.
Można pisać że jest słaby Smart...Ok jest słaby ale to zależy kto co chce mieć. Jest od słaby pod względem ilości aplikacji ale już obsługa jest mega dobra. Ja będę powtarzał że tv jest to obrazu a nie do aplikacji a jak już chcemy mieć więcej multimediów to można dokupić sprzęt za 200 zł i będzie więcej.
 

Kaputek

Banned
Jaki słaby smart? CO po androidzie, zaraz wyskoczy jakiś fanatyk i będzie opowiadał farmazony o miliardach aplikacji. Z ilu się korzysta, czterech, pięciu, sześciu? Niech sobie dadzą z tym spokój. Im mniej syfu w tv tym lepiej.
 

agmuz

New member
jak oddawałem TV w MM to się pytali dlaczego, mówię że obraz czarny jakiś siny - odpowiedź bo to IPS, więc tłumacze że VA - sprawdzają - no tak - ale siny dalej, smart bardzo fajny - ma to co trzeb, ekran szklany do bólu odbija wszystko,
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
jak oddawałem TV w MM to się pytali dlaczego, mówię że obraz czarny jakiś siny - odpowiedź bo to IPS, więc tłumacze że VA - sprawdzają - no tak - ale siny dalej, smart bardzo fajny - ma to co trzeb, ekran szklany do bólu odbija wszystko,
U mnie jest OK i raczej zostaje, choć w razie co przez miesiąc nie zdemuje folii z ramek :)
 
Do góry