Panasonic 58gx830 już u mnie w domu!!!

basket4rap

Member
Bez reklam
Skąd w ogóle pomysł na zmianę (właściwie jej brak) co do rozmiaru, a także podobnej jakości do poprzednika? Sporo zachodu o niewiele.
 

strazakp

Banned
Skąd w ogóle pomysł na zmianę (właściwie jej brak) co do rozmiaru, a także podobnej jakości do poprzednika? Sporo zachodu o niewiele.
Wiesz co, tak jakoś mnie tknęło. Poczytałem, obejrzałem w sklepie i wystawiłem na oxl swój dx700 z myślą że jak się sprzeda to zmienię a jak nie to nie. Udało się sprzedać w kilka tygodni, dołożyłem. Kilka stów i kupiłem z myślą że ze dzięki jednak jak by nie było kilku nowym technologiom obraz będzie lepszy. Nie myskilem się, jest lepszy i choć nie znacząco to jednak jest. Następny za pewnie 3lata będzie już 65cali
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Wiesz co, tak jakoś mnie tknęło. Poczytałem, obejrzałem w sklepie i wystawiłem na oxl swój dx700 z myślą że jak się sprzeda to zmienię a jak nie to nie. Udało się sprzedać w kilka tygodni, dołożyłem. Kilka stów i kupiłem z myślą że ze dzięki jednak jak by nie było kilku nowym technologiom obraz będzie lepszy. Nie myskilem się, jest lepszy i choć nie znacząco to jednak jest. Następny za pewnie 3lata będzie już 65cali

No, ale warte to wszystko było, tej nieznacznie lepszej jakości obrazu, pozostając przy tym samym rozmiarze?
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli rzeczywiście kilka stówek, nawet równy tysiąc to zdecydowanie warto, są tacy co za kilka stówek dokupują 3 lata gwarancji, a tu stary chodził 3 lata i nowy ma kolejne 2 lata gwarancji.
 

strazakp

Banned
Pewnie ze warto! Dołożyłem całe 799 zł. Założyłem że nie dam więcej niż 1000 zł po sprzedaży dx700 i udało się dopłacic mniej.
 

kuflik

New member
Mam i ja:)
Kupiony w MM, dołożyłem kupon Sodexo -12% i wyszedł za 2432 bodajże. Obraz jest spoko, jednak stara (8 letnia najtańsza full HD Panasonic) miała lepszy. Pomijając oczywiście rozdzielczość.
Katy widzenia to masakra, schodząc z kanapy do aneksu kuchennego kolory momentalnie sprane, wygląda to tragicznie wtedy.
Niestety na oleda zabrakło, więc trza z tym żyć. Ale i tak bardziej mi się to podoba niż TCL 55ep680 rodziców. Tam widzę jakieś cienie na szarym itp a tu nie widzę na razie żadnych wynalazków
Cieszy brak androida, jakoś nie ufam temu systemowi na telewizorze, w TCL strasznie to ospale jest i zero responsywnosci. Tu system śmiga aż miło, owszem ma ograniczenia ale youtube i Netflix jest, reszta leci i tak z miboxa w razie potrzeby.
 

strazakp

Banned
Mam i ja:)
Kupiony w MM, dołożyłem kupon Sodexo -12% i wyszedł za 2432 bodajże. Obraz jest spoko, jednak stara (8 letnia najtańsza full HD Panasonic) miała lepszy. Pomijając oczywiście rozdzielczość.
Katy widzenia to masakra, schodząc z kanapy do aneksu kuchennego kolory momentalnie sprane, wygląda to tragicznie wtedy.
Niestety na oleda zabrakło, więc trza z tym żyć. Ale i tak bardziej mi się to podoba niż TCL 55ep680 rodziców. Tam widzę jakieś cienie na szarym itp a tu nie widzę na razie żadnych wynalazków
Cieszy brak androida, jakoś nie ufam temu systemowi na telewizorze, w TCL strasznie to ospale jest i zero responsywnosci. Tu system śmiga aż miło, owszem ma ograniczenia ale youtube i Netflix jest, reszta leci i tak z miboxa w razie potrzeby.

Też miałem w grudniu bony sodexo ale szybko wydałem a szkoda bo byłoby też 12% taniej. No ale wtedy nawet nie myślałem o zmianie tv.
Czyli co, zostaje czy zwrot do sklepu?
Co do wcześniejszych tv to masz rację. Ja też mam Samsunga z przed ok 12lat który obraz ma mega, tylko to 42 całe. Wisi teraz w sypialni i cieszy oko, choć jak na 42 cale to jest duży bo ramki kiedyś były przecież szerokie.
 

Bluncik85

New member
Strazak ja również rozwazalem zakup tego Panasa w MM, ale chyba jednak lepiej dorzucic do Sony XF9005 i cieszyc się dobrym obrazem bez refleksow, zastanow sie czy nie lepiej trochę dolozyc a cieszyć sie dłużej lepszym obrazem, mysle też ze za kilka lat jakbys chcial sprzedawac Tv to Sony mniej straci na wartości niz Panas z refleksami.
 

Piotr1980

New member
Bylem przed chwila w media expert i ogladalem tego panasonica, stal obok jakiegos oleda i na prawde zrobil dobre wrazenie, porownywalem z lg sm8600 i na panasonicu obraz ladniejszy, fakt ze refleksy spore, szkoda ze nie ma polmatowej matrycy, nie wiem jak by sie sprawowal w nasłonecznionym pokoju, raczej kiepsko. Zaczekam jeszcze z zakupem dopoki nie pojawia sie tv z hdmi 2.1 i eARC. Moze lg seria sm9000, albo oledy stanieja.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

pantomima

Banned
Też miałem w grudniu bony sodexo ale szybko wydałem a szkoda bo byłoby też 12% taniej. No ale wtedy nawet nie myślałem o zmianie tv.
Czyli co, zostaje czy zwrot do sklepu?
Co do wcześniejszych tv to masz rację. Ja też mam Samsunga z przed ok 12lat który obraz ma mega, tylko to 42 całe. Wisi teraz w sypialni i cieszy oko, choć jak na 42 cale to jest duży bo ramki kiedyś były przecież szerokie.


Sorry , że się wtrącam.
Trochę śledzę wątek i nic się nie odzywam , ale tego nie mogę przemilczeć:

12 letni smsung - mega obraz ??
Proszę Cię.

W 12 letniej plazmie Pioneera można by takiego przymiotnika użyć i to bym się zastanawiał...

Twoje kryterium/ indywidualna skala jakości jest conajmniej dziwna.

W tym nowym Panasie chyba nawet raz nie określiłeś w ten sposób obrazu jaki wyświetla.

Jeszcze raz sorry , ale nawet odrobinę rozważny nie jesteś w tych zakupach, zmianie sprzętu.

Zamiast odłożyć zakup , dołożyć , dostukać i kupic cos naprawdę sensownego to tak kombinujesz ,kupujesz na siłę byle co ...
Bez sensu .
Przez rok bym siedział na tym samsung albo i dluzej, w tym czasie stukał i składał, by finalnie kupic tv , z którego naprawdę byłbym zadowolony .
A Ty zmieniasz te tv co chwilę , bez praktycznie żadnego progresu w jakości generowanego obrazu .
Jedyne co sie zmienia na plus w tych Twoich nowych tv , to aplikacje.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Bluncik85, ale ja cieszę się dobrym obrazem w swoim Panasonicu. Stwierdziłem że nie ma potrzeby dokładać kolejnego 1000 zł do Sony. Kupując czy tv czy np auto to nie myślę o sprzedaży za kilka lat i to ile dostanę kasy. Swojego dx700 udało się szybko sprzedać a straciłem po 3latach ok 1200 zł. Myślę że na gx830 nie stracę aż tyle ale jeżeli nawet to co z tego.
Wiem co kupiłem i za jaką kasę a to mu wystarczy. Za ok 3lata będzie już 65cali i może Sony albo coś innego.

pantomima, nie ma sprawy że się wtrącasz bo od tego jest forum.
Ja wiem co mam i uważam że Samsung o którym wspomniałem jest dla mnie z super obrazem. Jeżeli powiem że kocham blondynki to ty mi będziesz wciskał że brunetki są lepsze???
Nie określam może fachowo i tak jak byś chciał jakości obrazu ale dla mnie jest on bardzo dobry i nic mu nie brakuje. Owszem jest to subiektywna ocena i taka jakie mam doświadczenia w tym temacie. Owszem są lepsze jakości obrazu ale te tv kosztują znacznie więcej.
Samsung o którym pisze i który jest w sypialni zastąpił nie obecny gx800 a poprzednika dx700 3 lata temu. Nie będę oszczędzał do lepszego tv bo raz ze nie muszę oszczędzać bo kasę mam na tv który jest najdroższy w większości marketów ale nie o to chodzi bo tv nie oglądam aż tak dużo i tv nie jest najważniejszy w domu a mam też inne hobby na które wolę wydać kasę.
Co chwilę zmieniam? Czy ja wiem...3 lata to w technologi elektro sporo. A co ile czasu zmieniamy najczęściej telefon??? Pewnie średnio co rok a max 2lata bo ciągle coś nowego wychodzi i nie kosztuje dużo.
 

Loomos

New member
Piotr1980, opisywałem już troszkę refleksy światła naturalnego i sztucznego w innych wątkach dotyczących tego telewizora.

Zacytuję jeden:

"Ogólnie to odbija światło. Mam okna z prawej strony telewizora i nie narzekam, na czarnym tle podczas oglądania filmu muszę wpatrzeć się, by ujrzeć siebie samego.

Jeżeli chodzi o światło sztuczne... Żarówki odbijane są bardzo przyjemnie, widać jedynie samą świecącą się żarówkę (Philips LED), a nie tak jak w moim poprzednim Samsungu 55 KU6400 (mat), gdzie efekt był słaby - nie dość, że było widać odbitą żarówkę to w dodatku było widać łuny światła (żarówka LED NONAME). Być może jest to wina żarówki - MADE IN BRICO MARCHE + przepalały się średnio co miesiąc, po zakupie z żarówek z Philipsa świecą już prawie rok i ani jedna padła - może być też inaczej wykonana i dlatego odbija w mniejszym stopniu niż na poprzednim TV. Tego do końca nie wiem :D

Pozdrawiam !"
 

Piotr1980

New member
Pamietam wlasnie Twoja wypowiedz, w sklepie to dosyc mocno bylo widoczne bo swiatla swieca z kazdej strony. Nawet na oledach tez bardzo widać odbicia Bardzo mi sie podoba ta seria gx ale nie jestem pewien czy tv przekaze dzwiek w dolby atmos po hdmi, mam soundbar Panasonica sc-htb900 i wolalbym jednak zeby to razem dzialalo. Chyba bede musial spakowac belke i pojechac do sklepu sprawdzic.

Na yt znalazlem fajny model TCL P8M nie wiem czy to nowosc bo nigdzie go nie ma ale w 55P607 dzialalo przesylanie Atmos do amplitunera, tylko nie wiem dokladnie jak to by bylo w netflix https://youtu.be/ruaa0QWQ4GU

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Jeżeli chodzi o odbijanie światła i tego co jest vis a vi telewizora to owszem odbija ale tylko jak tv jest wyłączony to widać. Wtedy faktycznie moje okna które są na przeciwległej stronie odbijają się prawie jak w lustrze. Ale jeżeli tv jest włączony i oglądam coś to osobiście praktycznie wcale tego nie widzę a na pewno mi nie przeszkadza. Żarówki lamp nie są w zasięgu ekranu stąd pod tym względem nie ma problemu. Generalnie z każdym kolejnym dniem tak samo wysoko oceniam ten tv i wcale nie było potrzeby dokładania większej kasy na coś innego i teoretycznie (na papierze) lepszego.
 

tomasz.

New member
Ja posiadam od tygodnia model 65gx820 i jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu to jak na tv za 3850 zł (tyle mniej więcej mnie kosztował) raczej konkurencji brak.
Wkurzająca mocno błyszcząca matryca szczególnie jak stoi na przeciwko okien. Idzie się przyzwyczaić, na poprzednim matowym ekranie ujrzeć siebie się nie dało, ale refleksy też były. Po dłuższej chwili przestaje się to zauważać.
Wieczorem/w nocy obraz bajka. Kolory naturalne, nie tak cukierkowe jak w Samsungach. Do filmów i gier idealny sprzęt, sportu dużo nie oglądam, ale podczas oglądaniu, skoków, golfa, snookera czy chwilówek z piłki nożnej nie zauważyłem problemów z płynnością czy jakimiś dziwnymi efektami przy szybciej poruszających się obiektach.
Równomierność podświetlenia jak dla mnie na wysokim poziomie, w 47AS650 widać niedoświetlone rogi, tutaj takiego problemu nie dostrzegłem. Efektu cloudingu czy bandingu z kanapy nie dostrzegłem.
Smart - przeglądarka wyświetla treści które mnie interesowały, YouTube i Prime Video działa płynnie, szybko, generalnie do moich potrzeb smart jest idealny.
Bardzo dobra aplikacja do sterowania telewizorem, nie potrzeba myszki ani klawiatury, wystarczy smartfon.
Wizualnie tv mi osobiście się bardzo podoba, pilot jak w poprzednich modelach, mi bardzo odpowiada.
Dźwięk nie jest tragiczny, ale wydaje mi się że na 10 letnim poprzedniku też od Panasonica dźwięk był lepszy. Żonie z kolei odpowiada...
Strasznie szybko się TV uruchamia, jestem w szoku względem poprzednika.
Na plus na pewno tuner satelitarny, rzadko spotykany w tej klasie cenowej.
Minus to kąty widzenia jak to przy VA, ale w moim przypadku gdzie oglądamy głównie na wprost nie jest to uciążliwe.

Generalnie po za mocno błyszczącą matrycą nie mam do czego się przyczepić. Jak pisałem wcześniej po kilku minutach przestaje się odbicia zauważać.
 

strazakp

Banned
Ja posiadam od tygodnia model 65gx820 i jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu to jak na tv za 3850 zł (tyle mniej więcej mnie kosztował) raczej konkurencji brak.
Wkurzająca mocno błyszcząca matryca szczególnie jak stoi na przeciwko okien. Idzie się przyzwyczaić, na poprzednim matowym ekranie ujrzeć siebie się nie dało, ale refleksy też były. Po dłuższej chwili przestaje się to zauważać.
Wieczorem/w nocy obraz bajka. Kolory naturalne, nie tak cukierkowe jak w Samsungach. Do filmów i gier idealny sprzęt, sportu dużo nie oglądam, ale podczas oglądaniu, skoków, golfa, snookera czy chwilówek z piłki nożnej nie zauważyłem problemów z płynnością czy jakimiś dziwnymi efektami przy szybciej poruszających się obiektach.
Równomierność podświetlenia jak dla mnie na wysokim poziomie, w 47AS650 widać niedoświetlone rogi, tutaj takiego problemu nie dostrzegłem. Efektu cloudingu czy bandingu z kanapy nie dostrzegłem.
Smart - przeglądarka wyświetla treści które mnie interesowały, YouTube i Prime Video działa płynnie, szybko, generalnie do moich potrzeb smart jest idealny.
Bardzo dobra aplikacja do sterowania telewizorem, nie potrzeba myszki ani klawiatury, wystarczy smartfon.
Wizualnie tv mi osobiście się bardzo podoba, pilot jak w poprzednich modelach, mi bardzo odpowiada.
Dźwięk nie jest tragiczny, ale wydaje mi się że na 10 letnim poprzedniku też od Panasonica dźwięk był lepszy. Żonie z kolei odpowiada...
Strasznie szybko się TV uruchamia, jestem w szoku względem poprzednika.
Na plus na pewno tuner satelitarny, rzadko spotykany w tej klasie cenowej.
Minus to kąty widzenia jak to przy VA, ale w moim przypadku gdzie oglądamy głównie na wprost nie jest to uciążliwe.

Generalnie po za mocno błyszczącą matrycą nie mam do czego się przyczepić. Jak pisałem wcześniej po kilku minutach przestaje się odbicia zauważać.

Zgoda w 100%.
Dodam tylko że dla mnie dźwięk jest OK i tak samo odbicia w ekranie choć są (u mnie też okna) trzeba o tym myśleć by dostrzegać a tak jest OK. Ja oglądam sportu sporo i jest całkowicie OK.
Ja swojego 58gx830 kupiłem za 2749 zł i napisze po raz kolejny że to świetny tv w tej cenie.
 
Do góry