TV Direct LED 70-75 jako następca budżetowej plazmy, do sportu.

mst99

New member
Witam serdecznie,
Chciałbym po ponad 5 latach wymienić TV na taki o większym calarzu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,0 -3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost, ale czasem też pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć nad szafką rtv, która ma wysokość 62cm
6. Jak słońce świeci w pokoju? promienie z okien nie wpadają wprost na tv
7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma LG 60PB560v z końca 2014r. oraz plazma Samsung PS51E550 z 2012r, ale mam też monitor DELL 27" na matrycy Samsunga PVA i mi bardzo odpowiada.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry stosunek ceny do jakości
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder TV SAT
10 .Jakie urządzenia? konsola do gier XBOX ONE S
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 4-6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Młody ogląda bajki z TV-SAT
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport (dużo sportu), seriale, bajki, w mniejszym stopniu filmy.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, głównie youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak XBOX ONE S
16. Preferencje co do marki? nie ma
17. Preferencje co do wielkości? 70-75''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne działanie smarta, oraz odbicia w szybie plazmy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50 na 50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? wersja budżetowa do 6,5tys, wersja maksymalna do 10tys.
21. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak

Moje typy to budżetowe to:
Sony 75XG8096 VA
LG 70UM7100/70UM7450 (to już tak po całkowitej taniości)
Samsung QLED QE75Q60RAT

Moje typy maksymalne to:
Sony 75XG9505
Oglądam bardzo mało filmów tak więc raczej wykluczam zakup OLEDA 65"
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Do tej odległości 75 cal minimum i oczywiśćie sony xg9505 obsługa dts dobly Vision dobry hdr strefowe podświetlenie. Bardzo dobry tv zakup kikiego.
 

mst99

New member
Witam,
A jak się będzie miał do sportu 75XG8096 vs 75XG9505? Czy między tymi TV widać różnice ładnych parę tysięcy w jakości obrazu?
Ewentualnie jestem skłonny wybrać LG 65c9 lub 65e9 jeśli różnica jakości transmisji sportowych przeważy różnice 10" cali w wielości między LED a OLED.
pozdrawiam.
 

barburian

New member
Bez reklam
LG 82UM7600 jeszcze ten model rozważ ,a matrycę VA jest direct led i ma 120Hz ,więc do sportu jak znalazł ,a rozmiar bajka .
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Do Twoich celów wybrałbym SONY 75XG9505 lub LG 75SM9000. Sony ma lepszą czerń i jest na Androidzie, LG ma nieco gorszą czerń choć zdecydowanie bezpieczniejszy system webOS.

SONY 75XG8096 ma matrycę 50/60Hz co oznacza gorszy obraz przy oglądaniu sportu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG ma ful Array więc ma bardzo dobrą czerń.
Ale sięgałbym po LG 82UM7600.
I Rozmiar ma największe zawsze znaczenie.
 

mst99

New member
Witam. Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Ale jeszcze jedno pytanko. Kiki napisał że rozmiar ma największe znaczenie. Jak do podanych propozycji ma się Sony KD-85XG8596 jako jedyny z serii na VA?
LG82um7600 vs Sony75xg9505vs Sony KD-85XG8596.
Odległość od TV tak jak pisałem 3-3,5m.
pozdrawiam.
 

mst99

New member
Zdecydowałem że zakup będzie ratalny (najlepiej w długich ratach 0%), tak więc kwota do wydania to max 10-11k. Obecny TV mam 5 lat i następca jest kupowany na podobny okres czasu.
Najbardziej przemawia do mnie LG 82um7600, przy którym nawet nie muszę podnosić uchwytu bo ma otwory montażowe bardzo nisko. Do tego pasuje mi system operacyjny od LG.
Ale jeśli Sony 85xg8596 (Android nie jest mi obcy) byłby sporo lepszy to jestem gotów na małe przeróbki w pokoju :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To na LG 82MU7600 zaoszczędzisz kilka tysięcy.
Nie, Sony z całą pewnością nie jest wart dopłaty 4 tyś zł.
 

barburian

New member
Bez reklam
Kup LG 82LM7600 to bardzo fajny TV i najtańszy z tych dużych.
Nie ma sensu ładować kilkunastu tysięcy w LCD-ka SONY, pooglądasz TV na tym LG a za 5-6 lat jak stanieją kupisz sobie OLED-a 77 cali .
 

mst99

New member
Dzięki, tak więc chyba postawie na LG 82um7600.
barburian jako posiadacz tego TV czy miałbyś możliwość podania mi na jakiej wysokości jest pierwszy otwór do montażu uchwytu TV (od dołu). Z tego co jest na zdjęciach w internecie to jest nisko, ale to bardzo ogólna informacja. Z góry dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz ofertę na szybko lub z przedpłatą w extra cenie i z pakietem ale dla niebieskich członków forum.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Dzięki, tak więc chyba postawie na LG 82um7600.
barburian jako posiadacz tego TV czy miałbyś możliwość podania mi na jakiej wysokości jest pierwszy otwór do montażu uchwytu TV (od dołu). Z tego co jest na zdjęciach w internecie to jest nisko, ale to bardzo ogólna informacja. Z góry dzięki.


Ja nie posiadam tego TV, jedyne się nim bawiłem, ale kolega ATASZEK ma ten odbiornik
i jest z niego zadowolony, zasięgnij języka u Niego. Ja mam 75 cali Sonego i gdybym miał kupować ponownie teraz TV to bym go nie kupił .
 

macbigos

New member
Lg 82um7600

Witam. Jako klubowicz forum prosiłbym kiki o ofertę odnośnie 82um7600.
Czy ja również mógłbym się podłączyć do tego pytania o ofertę?

Rozważałem dość podobnie:

Sony Bravia KD-75XG8096
LG 75SM9000

Sony Bravia KD-65XG950

...ale te 82" jakoś bardziej mnie przekonują niż 100 polepszaczy obrazu w Sony. No chyba, że nie mam racji?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 40 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,0 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost, ale czasem też pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na stoliku rtv (bardzo dużym i ciężkim)
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój bardzo jasny z dużą ilością okien
7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma LG 42PQ3000 ;-)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry stosunek ceny do jakości, obraz nie gorszy niż obecny ;-)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder cyfra+ 4K ULTRABOX+,
10 .Jakie urządzenia? XONE S, PC po WIFI, LG BD670
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 4-6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? bajki z TV-SAT
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, bajki, gry.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? mało ważne
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak XONE S
16. Preferencje co do marki? LG, Sony... ale w sumie to jak coś innego będzie dobre...
17. Preferencje co do wielkości? 65-85
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? odbicia w szybie plazmy, problemy z połączeniem WIFI, zacinanie filmów z WIFI
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? najlepiej do 6-7 ale jestem elastyczny
21. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? nie, ale nie bardzo mam możliwość ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz specjalną ofertę dla niebieskich członków forum:
Sony 75XG8096 za 5199 zł z pakietem
Samsung 82 RU 80032 za 6999 zł z pakietem
TCL 75EP 660 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program
Philips 75PUS7354 w programie


A ile masz max kasy ?
 

macbigos

New member
Raczej nie chciałbym przekraczać 8k ale jak będzie trzeba to się zobaczy. Maila wysyłam na pw.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 
Do góry