Telewizor 2500/3000zł + propozycje !

strazakp

Banned
W nowym zazwyczaj działa sprawnie i szybko, szczególnie w obecnych modelach. Nie powielaj plotek. Posiadam TCL EC780 i jakoś nie zauważyłem jakiegokolwiek problemu z Androidem 9, a też nerwy by mnie brały, gdyby mulił, zawieszał się lub wymagał restartów. Nic tych rzeczy. A nie wiem, czy akurat nie w tym temacie ktoś pisał o zawiechach Tizena... :-D

Poza tym Android i platforma, na jakiej pracuje. Procesor, RAM, pamięć wewnętrzna. To jest istotą rzeczy po latach użytkowania.

Spoko spoko, pewnie masz rację. Ja akurat że smarta to tylko używam YouTube i więcej nic mi nie jest potrzebne więc Panas mi pasuje a jak chce coś więcej to mam albo w konsoli Xbox albo w dekoderze canal+. Tv musi dawać poprawny obraz i całkiem dibrze wyglądać wizualnie.
 

strazakp

Banned
Pełna zgoda. M. in. tym kierowałem się kupując TCL'a. Ale wiele niuansów widać dopiero w domu i to nie zawsze w ciągu pierwszych kilku godzin czy dni. Nie ma co szaleć z oceną, trzeba "ostygnąć". IMHO warto dać sobie trochę czasu na ocenę. Przy TCL'u mam niezłą huśtawkę. Po pierwszych pozytywnych wrażeniach, przyszły rozczarowania niektórymi aspektami. Teraz, po zmianie softu idzie ku lepszemu i oby tak dalej. Tobie będzie łatwiej ocenić, bo zmieniasz tv tej samej marki, podobnej wielkości ekranu, nie tak odległej generacji i tej samej rozdzielczości. Ja przesiadłem się z ok. 10-cio letniego FHD 42" na 65" 4K. Tutaj ocena musi potrwać, bo pierwsze wrażenie zawsze będzie wow przy takiej zamianie. ;)
Masz rację.
Ja mam jeszcze w domu 13letniego Samsunga FullHD, 120Hz i mam nadzieję że szybko jeszcze się nie zepsuje bo choć ma tylko 42cale to do sypialni się nadaje a obraz jest żyleta.
No tak ja zmieniam z Panasa na Panasa i praktycznie z tej samej półki choć modelowo różni jest 3lata. W tcla bym nigdy nie poszedł bo dla mnie to mega egzotyka i wolę już Samsunga czy lg.
Na razie jestem wierny temu co mam sprawdzone czyli Panasonic a jak będzie za kolejne np 3lata to nie wiem.
 

Loomos

New member
Bawiłem się Samsungiem Q60, Sonakiem KD-55XG8096, LG SM8600 oraz Panasem GX830

W mojej ocenie SMART od Samsunga jest nadal tak gówniany jak w moim KU6400, zmienili troche interface i ciutke szybciej przeskakuje przy kliknięciu na przykład w lewo, ale przejechać z lewej do prawej po ikonkach aplikacji to już nie takie płynne przeżycie.

Bawiłem się i to dość sporo, patrząc na ogólne aspekty, typu przewijanie, prędkość ładowania się aplikacji i mogę wywnioskować tylko, a może i aż:

Płynność poruszania się po menu z aplikacjami:

1. LG SM8600 + sterowanie ruchem pilota
2. Sony XG8096 oraz Panas GX830
3. Samsung Q60RA

Szybkość uruchamiania się aplikacji:

Panasonic GX830 prawie tak szybko odpalał apki jak LG SM8600
Sony XG8096 i Samsung Q60 wolniej od Panasa i SM8600, chyba ciutkę na korzyść Soniaka.

Ogólne pierwsze wrażenia z systemu SMART na Panasonicu GX830:

8/10 - nic nie zacina, wszystko przeskakuje płynnie, zauważyłem, że w menu ustawień troszkę wolniej sobie radzi, ale na przeskok w dół czy górę nie trzeba było czekać, po prostu wizualnie dało się to zauważyć.

MM i polityka sprzedaży... "Panasonica Pan nie bierz" ale po chwili proponuje model z serii 700... Panowie średnio znali się na TYM co w danym telewizorze jest. Po tygodniowym researchu byłem im w stanie więcej danych z pamięci podać niż na kartce z ceną (oczywiście dla modeli, które mnie interesowały). Panowie dodali, że bezkonkurencyjny jest Sony XF9005, ale jeżeli mieliby go brać to wolą dołożyć do OLEDa.

Pozdrawiam !
 

strazakp

Banned
Bawiłem się Samsungiem Q60, Sonakiem KD-55XG8096, LG SM8600 oraz Panasem GX830

W mojej ocenie SMART od Samsunga jest nadal tak gówniany jak w moim KU6400, zmienili troche interface i ciutke szybciej przeskakuje przy kliknięciu na przykład w lewo, ale przejechać z lewej do prawej po ikonkach aplikacji to już nie takie płynne przeżycie.

Bawiłem się i to dość sporo, patrząc na ogólne aspekty, typu przewijanie, prędkość ładowania się aplikacji i mogę wywnioskować tylko, a może i aż:

Płynność poruszania się po menu z aplikacjami:

1. LG SM8600 + sterowanie ruchem pilota
2. Sony XG8096 oraz Panas GX830
3. Samsung Q60RA

Szybkość uruchamiania się aplikacji:

Panasonic GX830 prawie tak szybko odpalał apki jak LG SM8600
Sony XG8096 i Samsung Q60 wolniej od Panasa i SM8600, chyba ciutkę na korzyść Soniaka.

Ogólne pierwsze wrażenia z systemu SMART na Panasonicu GX830:

8/10 - nic nie zacina, wszystko przeskakuje płynnie, zauważyłem, że w menu ustawień troszkę wolniej sobie radzi, ale na przeskok w dół czy górę nie trzeba było czekać, po prostu wizualnie dało się to zauważyć.

MM i polityka sprzedaży... "Panasonica Pan nie bierz" ale po chwili proponuje model z serii 700... Panowie średnio znali się na TYM co w danym telewizorze jest. Po tygodniowym researchu byłem im w stanie więcej danych z pamięci podać niż na kartce z ceną (oczywiście dla modeli, które mnie interesowały). Panowie dodali, że bezkonkurencyjny jest Sony XF9005, ale jeżeli mieliby go brać to wolą dołożyć do OLEDa.

Pozdrawiam !

LG i Panasonic mają te same matrycę VA Inolux (czy jakoś tak).
Sam widzisz ze Panas jest OK. Ale widzę że głowie skupiłeś się na oprogramowaniu a nic nie napisałeś o jakości obrazu.
Ci pracownicy praktycznie wszędzie nie mają dużego pojęcia o tym co sprzedają. Namawiają na to co kierownictwo każe sprzedawać bo z tego jest największą prowizja. 3lata temu wcale nie polecali Panasonica ale teraz już jak pytam o te tv to praktycznie każdy z którym rozmawiałem to przyznaje ze to b.dobre tv.
Dzis pan w MM faktycznie powiedział że Sony 55xf9005 jest super ale przyznał ze porównując z Panasonic 58gx830 to nie wie czy warto dokładać 1000 zł do właśnie Sony.
Zauważyłem też jedno w porównaniu do 3 lat wstecz że Samsungi odradzają sprzedawcy w sklepach. Praktycznie każdy mówi że dobre samsungi były 2-3 lata temu a dziś odradzają nawet. Sony owszem ciągle są polecane, LG też ale tylko SM8600 lub wyżej no i Panasonic.

Zdecydowałeś się na któryś???
 

firefl

Active member
Bez reklam
Kolejny aspekt oceny.

Telewizja HD w dobrym telewizorze FHD powinna wyglądać super. Przy telewizji HD oglądanej w telewizorze 4K mamy inny problem - skalowanie obrazu. I może być tak, że ten sam film w jakości HD będzie lepiej wyglądał w telewizorze FHD, niż w telewizorze 4K, natomiast w rozdzielczości 4K i w telewizorze 4K obraz tego filmu będzie super.

To tak jak kiedyś HD Ready i FHD i sygnał z anteny. FHD nie dawały rady. Wiadomo, teraz mamy inną technologię i telewizory nie mają problemu ze skalowaniem statycznego obrazu. Cały myk to obróbka i skalowanie obrazu ruchomego. Swoją opinię opieram o posiadane telewizory. Zmiana softu w TCL'u poprawiła właśnie obróbkę obrazu ruchomego. Tak to oceniam po kilku dniach oglądania na nowym sofcie i to mnie cieszy.

Przesyłany stream danych ma określoną rozdzielczość. Jeśli tv nie radzo sobie ze skalowaniem to należy je wyłączyć. Wtedy łatwo grupa pixeli przejmie dostępną informację powiększając dane piksela na grupę. Skalowanie to próba wyczarowania z sygnału gdzie nie ma danych dodatkowych pikseli. I to czy obraz jest statyczny czy dynamiczny niewiele zmienia przy współczesnych procesorach. Wszystko co robi procesor to tylko ekstrapolacja i/lub uśrednianie danych z sąsiednich pikseli. Substytut i marketing.
 

firefl

Active member
Bez reklam
W każdym tv da się wyłączyć skalowanie? Nie znalazłem czegoś takiego w swoim.



Na V179 w EC780 ewidentnie traciły ostrość ruchome fragmenty obrazu. Tworzył się efekt smużenia. Fragmenty nieruchome były ostre. Na V252 różnica in plus jest widoczna. Procesora nie zmieniałem... ;)

Od czego więc zależy ta różnica?

Nie znam menu Twojego tv i nie mam jak sprawdzić czy da się wyłączyć.
W moich telewizorach od czasu dostępności wyłączam wszystkie dostępne polepszacze.

A co do algorytmów. Oprócz substytutowości/marketingowego efektu skalowania - masz rację, zapomniałem, że można to jeszcze zrobić błędnie.
 

Loomos

New member
Nie miałem czasu na testy i sprawdzenia jakości obrazu :D Wczoraj tylko rozpakowałem i z ciekawości odpaliłem Netflixa i NC+ na dosłownie 15 minut - jakość na Netflixie o wiele lepsza niż na Samsungu KU6400, tak samo przy NC+ (kanał FOX HD), a nawet lepiej... w Samsungu KU6400 nie było zbyt rewelacyjnie (55"), na GX830 58" (!!) obraz wygląda na gładszy oraz ma mega kolory.
 

strazakp

Banned
Nie miałem czasu na testy i sprawdzenia jakości obrazu :D Wczoraj tylko rozpakowałem i z ciekawości odpaliłem Netflixa i NC+ na dosłownie 15 minut - jakość na Netflixie o wiele lepsza niż na Samsungu KU6400, tak samo przy NC+ (kanał FOX HD), a nawet lepiej... w Samsungu KU6400 nie było zbyt rewelacyjnie (55"), na GX830 58" (!!) obraz wygląda na gładszy oraz ma mega kolory.
Pozytywan opinia dla mojej osoby która czeka na dostawę swojego 58gx830 :) Też mam telewizję nc+ (obecnie canal+) z dekoderem 4K. Netflix nie oglądam. Tv dla mnie jeszcze jest do grania w xbox czasami
 

Loomos

New member
Piotr1980, jest logo Dolby Atmos (Netflix, PrimeVideo).

"6 underground lub Okja?" - nie wiem o co chodzi :DD

Jeszcze jedno... W końcu moje głośniki Logitech Z5500 przełączają się automatycznie na Dolby Digital / DTS po włączeniu materiału na Netflixie. W parze z poprzednim mym telewizorem Samsung KU6400 na panelu głośników miałem tylko i wyłącznie tryby podstawowe typu 5.1 Music, 5.1 Movie, 2.1 etc. Jakość dźwięku i efektów jest o wiele lepsza.
 

Loomos

New member
Zamieszczam tutaj wstępną opinię o Panasonicu GX830, którą napisałem przed chwilą w innym temacie:


"Przesiadłem się na GX830 z Samsunga KU6400 (55") - jakość obrazu Netflixa oraz NC+ (FOX HD) o wiele lepsza niż w KU6400 (matryca jak i w jednym, jak i drugim bez kalibracji profesjonalnej, ustawienia własne). Tak samo jeżeli chodzi o SMART, płynnie chodzi bez przycięć, aplikację otwierają się OD RAZU. W Samsungu KU6400 dostawałem nerwicy jak YouTube'a otwierać trzeba było po 3/5 razy... Netflix ładował się kilka/kilkanaście sekund. W nowych seriach Samsunga (sprawdzałem 55" Q60RA) SMART chodzi troszkę szybciej niż w moim starym KU6400, ale i tak Q60 przegrywa z Panasem - w Q60 czuć ewidentnie lagi graficzne przy przeskoczeniu kilku aplikacji na raz. GX830 w menu aplikacji działa świetnie, lecz w ustawieniach telewizora płynność ciutkę spada, ale nie jest to wkurzające, prawie nieodczuwalne.

Czerń w Panasie za cenę 2799zł jest naprawdę dobra, podświetlenie w moim egzemplarzu jest minimalnie widoczne.

Jeżeli chodzi o dźwięk z fabrycznych głośników to jest zbliżony do Samsunga KU6400, tragedii nie ma (dźwięk jest czysty, ale płytki), do oglądania wiadomości ujdzie D

Bardzo martwiłem się o funkcjonalność SMARTa, ale będąc zapalonym komputerowcem z troszkę większymi wymaganiami nie mogę złego słowa powiedzieć. Jedynym minusem jest... dość mało aplikacji, większość zagranicznych. Ipla, Player, Netflix, PrimeVideo, YT oczywiście są.

Pilot bardzo standardowy (plastikowy, choć na pierwszy rzut oka wygląda na aluminium szczotkowane). Według mnie o wiele lepszy niż w Samsungach, z poziomu pilota można dostać się do wszystkiego, nie trzeba tak jak w Samsungach klikać w kółko tego samego przycisku, a później wybierać LEWO/PRAWO by dostać się na przykład do Ustawień telewizora, co pochłaniało dość trochę czasu i mnie osobiście... irytowało. Mimo iż pilot praktycznie nie zmienił się od czasu plazm sprzed 7/8lat, nie jest tak "fajny" jak piloty LG i Sony, daję mu wielki plus.

Co do odtwarzania plików z pendrive'a (w moim przypadku bajki) - Panas wczytuje pliki szybciej niż KU6400, po odpaleniu obraz wyświetlany jest od razu, w poprzednim moim telewizorze różnie to bywało Przewijanie do przodu/tyłu bardzo płynne.

Za cenę 2799zł w MM... nic tylko brać, gdyby cena była na poziomie 3100zł to chyba dołożyłbym do Sonaka 9005.

Rozmawiałem z fachowcem od TV (już po zakupie - stety/niestety) i powiedział, że telewizor jest wart swoich pieniędzy (2799zł), tak samo jak TCL EC78, który robi dobre telewizory choć marketing mają na poziomie przedszkolnym i dużo osób na start odrzucą ową firmę. Nadmienił, że za cenę 2500zł dla mniej wymagających użytkowników super opcją będzie Samsung RU8002.

Cóż, sumarycznie... bawiłem się, oglądałem Panasa u siebie w domu ze dwie godziny i mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Chociaż to oczywiście nie jest argument by od razu zamawiać takowy telewizor dla siebie. To tylko i wyłącznie moja ocena po przejściu z Samsunga 55KU6400.

Serdecznie pozdrawiam !"
 

Loomos

New member
Piotr1980

Dobra, zakumałem :D Zmylił mnie ten pytajnik po "filmach"

"Jest ikonka Atmos przy filmach? 6 underground lub Okja?"

Uznałem, że druga część zdania to osobne pytanie, a jak się okazuje są to nazwy filmów.

Tak, jest ikonka Dolby Atmos, teraz sprawdziłem.
 

Piotr1980

New member
Super, dzieki, ciekawe jak z przekazywaniem atmosa do urządzeń zewnetrznych po hdmi arc ale raczej nie powinno być problemu. Szkoda ze nie wspiera hbo go ale to i tak badziew i będe rezygnował z subskrypcji.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Loomos

New member
Właśnie troszkę lipka z tym HBO GO, bo mam gratisowo w pakiecie NC+, ale jeszcze pół roku i rezygnuje z telewizji, moja żona ogląda jedynie 13'stą ulicę i nic więcej, a wiadomości mogę zobaczyć z podstawowego "kablowego", bądź z UPC (darmowe programy).


Chciałbym dodać jeszcze, że pilot przez gumowe przyciski troszkę jest spowolniony, ciężko na początku się to klika :D
 

strazakp

Banned
Właśnie troszkę lipka z tym HBO GO, bo mam gratisowo w pakiecie NC+, ale jeszcze pół roku i rezygnuje z telewizji, moja żona ogląda jedynie 13'stą ulicę i nic więcej, a wiadomości mogę zobaczyć z podstawowego "kablowego", bądź z UPC (darmowe programy).


Chciałbym dodać jeszcze, że pilot przez gumowe przyciski troszkę jest spowolniony, ciężko na początku się to klika :D
Masz HBOGo w dekoderze nc+
 

Piotr1980

New member
W media markt jest promocja od 21-9 dodaja bony 50 zl za kazde wydane 500. Dziala tez przy telewizorach. Czyli dostajemy 250 zl w bonach.
 
Ostatnia edycja:

Loomos

New member
Piotr1980, czyli oprócz ceny 2799zł zamawiając w godzinach 21-9 dostajemy bon o wartości 250zł?

Finalna cena za TV = 2549zł, czy jak?
 
Do góry