Telewizor 2500/3000zł + propozycje !

Loomos

New member
Chyba 2999zl :D

ehhh, nie wiem co robić... z jednej strony kusi soundbar od TCL'a, z drugiej zaś bardzo pozytywne opinie na temat GX830 + najlepiej skalibrowany fabrycznie telewizor w tymże przedziale cenowym dzięki HCX, shieeeet...
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Chyba 2999zl :D

ehhh, nie wiem co robić... z jednej strony kusi soundbar od TCL'a, z drugiej zaś bardzo pozytywne opinie na temat GX830 + najlepiej skalibrowany fabrycznie telewizor w tymże przedziale cenowym dzięki HCX, shieeeet...
Jeżeli ty jako zaletę TCLa wymieniasz soundbar a Panasa jakość obrazu to chyba jeżeli chodzi o wybór to sprawa jest absolutnie prosta....tv kupujesz głównie dla obrazu czy dźwięku???
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jeżeli ty jako zaletę TCLa wymieniasz soundbar a Panasa jakość obrazu to chyba jeżeli chodzi o wybór to sprawa jest absolutnie prosta....tv kupujesz głównie dla obrazu czy dźwięku???
Bez sensu. Telewizor to urządzenie zapewniające obraz, dźwięk a od długiego czasu szeroko rozumiany Smart. Wygląd też ma znaczenie. I nie da się tego rozdzielić w decyzji.
Kupiłbyś tv zupełnie bez dźwięku?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Bez sensu. Telewizor to urządzenie zapewniające obraz, dźwięk a od długiego czasu szeroko rozumiany Smart. Wygląd też ma znaczenie. I nie da się tego rozdzielić w decyzji.
Kupiłbyś tv zupełnie bez dźwięku?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

OK, ale kupując tv z dobrym obrazem to dźwięk zawsze idzie polepszyć kupując soundbar a jak kupić tv z soundbar em by mieć lepszy dźwięk to jak poprawisz jakość obrazu????
Kupując dziś tv na bdb dźwięk nie ma co liczyć praktycznie w żadnym. Liczy się głównie jakość obrazu. I dziek i Smart można sobie dokupić jeżeli są nie wystarczające.
Ja przy oglądaniu tv tylko czasami chce mieć lepszy dziwięk (jak oglądam np jakiś film akcji itp) to wtedy włączam sobie kino domowe a tak na codzień to dziek z tv mi wystarcza.
Jadę raraz do MM by jeszcze raz rzucic okiem na tego Panasa za 2799 zł i może zerknę jeszcze na Sony 55xf9005. Sony choć kosztuje 3699 zł to jednak bardzo mnie kusi tym co posiada a jak tak patrzę to posiada prawie wszystko: 120Hz, VA, Smart Tv, HDR 600nit, podświetlenie strefowe, ładny wygląd.
Kusi mnie właśnie ten model Sony...jedyny mini minus vs Panasonic to cena i te 3cale mniejszy.
 

firefl

Active member
Bez reklam
vs
(..) sprawa jest absolutnie prosta (...)

Myślę, że rozumiem Twój tok rozumowania. Jakbyś nie nie miał kina domowego to jednak inaczej oceniałbyś dźwięk. Po to każdy ocenia wagę kokretnej cechy by móc zdecydować... Każdy wydaje własne pieniądze i może mieć własne kryteria. Ale to nie jest na pewno sprawa absolutnie prosta. Ja na przykład nie kupiłbym tv jeśli pilot byłby bardzo niewygodny a na pewno nigdy nie kupowałem tv dla pilota.
 

strazakp

Banned
vs

Myślę, że rozumiem Twój tok rozumowania. Jakbyś nie nie miał kina domowego to jednak inaczej oceniałbyś dźwięk. Po to każdy ocenia wagę kokretnej cechy by móc zdecydować... Każdy wydaje własne pieniądze i może mieć własne kryteria. Ale to nie jest na pewno sprawa absolutnie prosta. Ja na przykład nie kupiłbym tv jeśli pilot byłby bardzo niewygodny a na pewno nigdy nie kupowałem tv dla pilota.
Myślę że nie znajdzie się tv 55-58 cali do kwoty ok 3000 zł który będzie miał wszystko to co byśmy chcieli (ładny obraz, fajny dźwięk, ładny pilot, ładny wygląd, dobry Smart itp) i trzeba pójść na kompromis. Ja na pewno nigdy nie odrzucę jakości obrazu dla pozostałych zalet bo w tv to obraz jest najważniejszy a resztę można sobie dokupić jeżeli będzie trzeba.
Ja biorę tego Panasonic 58gx800 który teraz ma super cenę. Dziś chyba zamawiam
 

Piotr1980

New member
To jak będziesz go miał to podziel się wrażeniami wrzuć jakieś zdjęcia jak wygląda w mieszkaniu. Bo w sklepie na tle innych telewizorów i w sztucznym świetle to różnie. Tez się skłaniam ku temu Panasonicowi, kupiłem niedawno soundbar Panasa wiec by się ładnie komponował razem z tv :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
To jak będziesz go miał to podziel się wrażeniami wrzuć jakieś zdjęcia jak wygląda w mieszkaniu. Bo w sklepie na tle innych telewizorów i w sztucznym świetle to różnie. Tez się skłaniam ku temu Panasonicowi, kupiłem niedawno soundbar Panasa wiec by się ładnie komponował razem z tv :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

OK. Ja mam Panasa od 3lat i jestem zadowolony i myślę że jak kupię ten nowy model to nie będzie gorzej a raczej ciut lepiej więc jestem pozytywnej myśli. Wiadomo że sklep to nie nasz dom bo inne światło, inne ustawienia obrazu (w sklepie wszystkie są ustawione na dynamiczny i max) i inne obrazy nam się kłócą w oczach.
Wydaje miś ei że teraz cena 2799 a ja będę miał jeszcze - 50zl to cena super za ten tv. Ja za swojego 58dx700 3 lata temu dawałem coś ok 3800 zł więc teraz ten 58gx800 to ja za darmo
 

Loomos

New member
Znaczy się... mam zestaw 5.1, dokładniej Logitech Z5500 i do wieczornych seansów jest odpalany zawsze. Natomiast fajnie byłoby mieć soundbara "wlanego" w TV do NC+ czy bajek dla dzieci. Najprawdopodobniej decyzję już podjąłem - jadę do MM zobaczyć jak się prezentuje Panas :D

Za swojego, aktualnie robitego, Samsunga UE55KU6400 dałem 3750zł, z czego Samsung na święta zwracał 800zł + faktura, więc wydałem w okolicach 2200zł. Czekam aż magik przyjedzie z ubezpieczalni (ubezpieczenie domu w razie uszkodzenia mechanicznego sprzętu), więc fajnie byłoby dostać kasiorke z powrotem. Orientuje się ktoś jakie są zasady zwrotu / wymiany? Cena na paragonie / fakturze? Odliczają jakąś część za używanie sprzętu?


Ostatnią mą prośbą będzie polecenie jakiegoś soundbara w dobrej, najlepiej niskiej cenie, by mieć ciutke lepsze doznania przy NC+, bajkach czy materiałach z YT powiedzmy.

Z góry ponownie dziękuję wszystkim udzielającym się, życzę miłego dnia i wsiadam do samochodu, cześć :D
 

strazakp

Banned
Ja od godziny nie mam już swojego 58dx700 i już zamówiłem z MM 58gx830. Teraz tylko czekam na dostawę która może będzie jutro a najpóźniej pewnie w poniedziałek. Myślę że dokonałem bdb wyboru kupując świetny tv za 2749 zl
 

janusz

New member
Bez reklam
Myślę że nie znajdzie się tv 55-58 cali do kwoty ok 3000 zł który będzie miał wszystko to co byśmy chcieli (ładny obraz, fajny dźwięk, ładny pilot, ładny wygląd, dobry Smart itp) i trzeba pójść na kompromis. (...)
Ja, w moim odczuciu mam wszystko, na dodatek 60 cali w TCL EP660. Na dodatek dałem dużo mniej. Oczywiście możemy podyskutować, czy Twój wybór w którejś kategorii jest lepszy, ale najważniejsze, że ja jestem zadowolony.
 

Cunpollino

New member
Dobra panowie szybka akcja bo zaraz zamawiam lub jade do sklepu panasonic czy ten tcl 55ec78 kurde przemawia strasznie za mną wygląd tego tcla bo jest świetny :p
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
dobrze zrobiłeś kupując tego gx830 tylko ja jednak wolę gx800 ze względu na ładniejszą podstawkę ;-) do niego kupuję nvidię shield tv lub jakiegoś box-a i nic więcej nie potrzeba
 

Piotr1980

New member
dobrze zrobiłeś kupując tego gx830 tylko ja jednak wolę gx800 ze względu na ładniejszą podstawkę ;-) do niego kupuję nvidię shield tv lub jakiegoś box-a i nic więcej nie potrzeba
Czy seria gx dekoduje atmos i przekazuje po hdmi arc do ampli lub soundbar? Ogladam netflixa na shieldzie i niestety jest tylko dd+ 5.1. Mam sc-htb900 i z shielda nie wykrywa atmosa natomiast z xbox one s leci atmos bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
dobrze zrobiłeś kupując tego gx830 tylko ja jednak wolę gx800 ze względu na ładniejszą podstawkę ;-) do niego kupuję nvidię shield tv lub jakiegoś box-a i nic więcej nie potrzeba
Choć jeszcze nie mam tego tv to już wiem że dobrze zrobiłem. Generalnie to gx800/810/820/830 różnią się tylko wizualnie z zewnątrz a głównie podstawami i trochę kolorem. U mnie podstawa i tak nie jest wyjmowana z kartonu bo tv wieszam.
 
Do góry