Telewizor 2500/3000zł + propozycje !

firefl

Active member
Bez reklam
Haha, jak kupilem 40cali dzieciom do xboxa to tez sie wydawal duzy a z czasem sie czlowiek przyzwyczaja, ja u siebie mam jeszcze 10 letniego sharpa32'' i czaje sie na tego Panasonica z serii gx8xx, wiem ze gdybym kupil 50'' to bylby niedosyt wiec raczej bede bral 58. A wiadomo moze czy w tym roku wyjda jakies nowe modele? Zależy mi tylko na tv z dolby ATMOS i Vision, mam juz soundbara SC-HTB900 wiec dobrze by było zeby tv przekazywal atmosa do belki.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Jak rozumiem taka belka to marketingowo atmos dekoduje a sprzętu (głośników) nie ma odworzyć...
 

Piotr1980

New member
Tak marketingowo ale efekt fajny, mialem kino domowe 5.1 i pokoj caly zawalony glosnikami i na tej belce efekt jest bardzo dobry, z dupy tego certyfikatu atmos nie otrzymal, wiedzmin z netflixa w 5.1 brzmi inaczej niz ze sciezka w atmos, w atmos czysciej mocniejszy bas ale to tylko moje odczucie, gdybym mail salon 5x5 metrow to bym zainwestowal w glosniki 7.1 ale na powierzchni 2.5x3 niestety nie poszaleje.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tak marketingowo ale efekt fajny, mialem kino domowe 5.1 i pokoj caly zawalony glosnikami i na tej belce efekt jest bardzo dobry, z dupy tego certyfikatu atmos nie otrzymal, wiedzmin z netflixa w 5.1 brzmi inaczej niz ze sciezka w atmos, w atmos czysciej mocniejszy bas ale to tylko moje odczucie, gdybym mail salon 5x5 metrow to bym zainwestowal w glosniki 7.1 ale na powierzchni 2.5x3 niestety nie poszaleje.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Bardzo dobre argumenty!
W gruncie rzeczy to użytkownik ma być zadowolony. A jak jeszcze że świadomością techniki i marketingu to jest idealnie..

To nie jest sarkazm.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Każdy ma swoje preferencje i doświadczenia ale nie rozumiem jak można pisać od kilku już lat że taka firma jak Panasonic zaraz padnie kiedy to ta ma się chyba całkiem dobrze bo ciągle to wypuszcza nowy sprzęt audio wideo, tv i foto. Sprzęt ten wśród prawdziwych znawców uważa się za jeden z najlepszych a to że firma nie stawia aż tak mocno na marketing jak np LG czy Samsung to już inna sprawa. Widocznie mają swoich odbiorców i to im wystarczy. Wg mnie to że jedna firma sprzedaje znacznie więcej sprzętu niż inna to wcale nie znaczy że jest lepsza. Przecież zdecydowana większością klientów na sprzęt jest typowy Kowalski który idzie do sklepu z danym budżetem, pyta sprzedawcy co mu poleci a ten praktycznie zawsze wskaże na Sony, Samsung czy LG bo takie mają tam w sklepach zalecenia i od tego mają prowizję. Wiem coś o tym bo też tak miałem. Tylko raz i jeden sprzedawca polecił mi Panasonica i mówił faktycznie do rzeczy a nie bełkotał z pamięci formułki wyuczone o Sony czy Samsungu.
Dla mnie najcenniejszymi opiniami są te od użytkowników danego modelu sprzętu a nie od tych osób które zajmują się sprzedażą sprzętu bo ten zawsze będzie polecał swoje lub to od czego ma prowizję.
 

janusz

New member
Bez reklam
Akurat Twoje opinie się bardzo przyjemnie czyta, bo są szczere a nie wynikają z chęci jątrzenia na forum, więc je szanuje. Nie oznacza to, że się ze wszystkimi zgadzam. Nie zgadzam się np. z określeniem "prawdziwych znawców", czy twierdzeniem, że firma , która w latach 70,80, 90-tych była uznawana za masówkę i zdobyła rynek bo była tańsza od europejskiej konkurencji, teraz nie zależy jej na masowym odbiorcy. Po prostu nie daje rady z konkurencją z tańszych państw, więc znajduje na razie swoją niszę.
 

strazakp

Banned
Dla mnie osobiście rankingi (polskie, Europejskiej czy światowe) sprzedaży tv czy innego sprzętu nie mają żadnego znaczenia przy wyborze. Liczą się opinie użytkowników
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb :
- LG 55UK6500 za 2099 zł
- TCL 55EC780 w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to CI wyślę cały program.
- Philips 55PUS7334 w programie
- TCL 55EP680 w programie
- Toshiba 55U78 w programie
- TCL 55EP660 w programie
- Hitachi 55HZt66 w programie
- LG 55Sm8600 w programie
- TCL 55C7026 w programie
- Sharp 55BL2 w programie
- TCL 55EP 640 w programie
- Sharp 60 UI76 w programie
I do każdego masz pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
dla przeciętnego użytkownika TCL jest wystarczającym telewizorem więc nie ma się co dziwić że go reklamuje bo i dobre ceny ma kiki
 

janusz

New member
Bez reklam
w najbliższym czasie w segmencie tańszych TV TCL nie będzie miał tak łatwo. Kiki proponuje Sharpa 55BL2 na androidzie 9, a już pojawiają się na rynku Toshiby i Hitachi również na na adroidzie 9. Nie wiem czy wszystkie te modele nie są produkowane przez jednego producenta bo mają podobne parametry (np. jasność 350)? W chwili obecnej TCL wydaje się przy tych markach zdecydowanie pewniejszym zakupem (produkcja w Polsce, nagrody EISA), ale fajnie, że sporo konkurencji się zrobiło i pojawiły się też rozmiary 58 cali, bo była duża luka pomiędzy 55 i 65.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Dlatego fajna propozycja jest właśnie 58cali Panasonic. Niby to tylko 3cale więcej o standardowych 55cali ale naprawdę jest to zauważalne na plus. Wiem bo miałem 55cali Sony a zaraz 58cali Panasonic.
Uważam że niecałe 3000 zł na Panasonic 58gx800 to fajna propozycja...oczywiacie jeżeli pasuje nam Smart tej firmy
 

Loomos

New member
Panowie, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz propozycje !

Wracając do moich słów na temat Panasonica - gdzieś kiedyś usłyszałem, może przeczytałem, że z biegiem lat może być ciężko ze wsparciem owych telewizorów przy użytkowaniu aplikacji (+update softu) ze względów iż firma może zaprzestać produkcję (czy coś w tym stylu). Mogę się mylić, mogę nie mieć kompletnie racji - jeżeli próbuję wesprzeć się owym forum w wyborze TV to musicie wiedzieć, że nie pływam w tematach RTV jak ryba w wodzie :D W dodatku nie napisałem złego słowa na temat Panasonica. Wy, zgromadzeni tutaj musicie widzieć w tym hobby / pasję, ja znów działam na poziomie - kupić jak najlepsze w jak najlepszej cenie -> oglądać.

Zbieram się do sprawdzenia coście mi to tutaj za modele zaproponowali :D
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
kupujesz mi boxa lub nvidię shield tv i problem z głowy bo musisz pamiętać że każdy producent oleje swój system smart czasem po roku czasem po dwóch latach dlatego najlepiej kupować telewizory z androidem lub zewnętrzne boxy , taka nvidia to ona będzie wspierana 5 lat jak nie więcej więc różnice robi
 

strazakp

Banned
Panowie, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz propozycje !

Wracając do moich słów na temat Panasonica - gdzieś kiedyś usłyszałem, może przeczytałem, że z biegiem lat może być ciężko ze wsparciem owych telewizorów przy użytkowaniu aplikacji (+update softu) ze względów iż firma może zaprzestać produkcję (czy coś w tym stylu). Mogę się mylić, mogę nie mieć kompletnie racji - jeżeli próbuję wesprzeć się owym forum w wyborze TV to musicie wiedzieć, że nie pływam w tematach RTV jak ryba w wodzie :D W dodatku nie napisałem złego słowa na temat Panasonica. Wy, zgromadzeni tutaj musicie widzieć w tym hobby / pasję, ja znów działam na poziomie - kupić jak najlepsze w jak najlepszej cenie -> oglądać.

Zbieram się do sprawdzenia coście mi to tutaj za modele zaproponowali :D
A od jakiego czasu czytasz już takie opinie nt systemu w tv Panasonica? Fakt są takie opinie niektórych ludzi że ten system nie będzie wspierany i tv do śmieci... Hehehehe 😂 Ja to już czytam przynajmniej od 3 lat a mój tv Panasonic dalej działa i ma się dobrze. Tak pewnie będzie przez kolejne lata.
 

Loomos

New member
Właśnie chodzi o to, że nie czytam, po prostu gdzieś usłyszałem / przeczytałem - jednorazowo :D Wszystko fajnie z tą serią 58gx800, ale nie przemawia do mnie system... Chyba bliżej jest mi do TCLa 55" EC78, później Samsunga 55Q60RA, Philipsa 55PUS7334.

Hmmm, już dostaje do głowy z tymi wszystkimi modelami... tu dobra czerń, tu ****owy szary, tu 60Hz, a tam 100Hz, tutaj Ambilight, tam QLED, czy NanoCell... a ja tylko chcę tylko zobaczyć średnio... 2/3 filmy w tygodniu na Netflixie, czy Amazon Prime, wieczorkiem, nie wkurzając się na szarość zamiast czerni i nie dostając ataku wściekłości czekając na przeskok w prawo, lewo, góra, dół po kliknięciu na pilocie :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry