TV 65 cali w przedziale 5000-7000 pln

pinki1986

New member
cześć! - nie wypada inaczej, pisząc pierwszy post na tym forum, a więc zaczynam od przywitania się.


Próbowałem się powstrzymać przed zakładaniem kolejnego wątku pod tytułem "co kupić". Mimo, iż to mój pierwszy post - przerobiłem wiele wątków o podobnej tematyce z tego forum i w dalszym ciągu mam wątpliwości. Liczę na waszą pomoc - to na czym najbardziej mi zależy to konkretna argumentacja. Spodziewam się, że będzie wiele poleceń XF i XG od Sony, zaczepimy się pewnie o Q70 / Q80 od Samsunga a i argumentacje za C9 pewnie się znajdą :) - chyba, że mnie zaskoczycie czymś co przeoczyłem?


Od początku, około 2 tyg temu zakupiłem LG C9 55'' - jakością byłem zachwycony, TV rewelacja ale byłem zmuszony go oddać ze względu na świecące pixele, więc wracam do gry. Obcowanie przez ten czas z TV 55'' uświadomił mi, że nie ginie on w salonie, ale chciałbym więcej. Dodatkowo doedukowałem się w międzyczasie i ze względu na to, że w około 2-2.5 dziennie leci u mnie TV informacyjna - w szczególności przez cały poranek gdy domownicy krzątają się po domu - obecnie nieco obawiam się OLED, chyba jednak nie dla mnie.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 35 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,8 - 3,1 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać, docelowo wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? promienie z okien nie wpadają wprost na tv, a jeśli już mają okazję to jedynie w godzinach porannych więc nie stanową większego problemu, ale oświetlenie halogenowe potrafi się odbijać wieczorami
7. Jaki masz obecnie telewizor? wiekowego Sony 40' LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrego Smarta
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder nc+
10 .Jakie urządzenia? sporadycznie konsola do gier (do konsoli mam dedykowany tv, ale czasem pewnie będę podłączał)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? pewnie 8-10h przez najbliższy czas (kolejny rok), standardowo 3-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Sporadycznie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak - netflix, hbo go, youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry? sporadycznie, XBOX
16. Preferencje co do marki? nie ma
17. Preferencje co do wielkości? 65'' - ale nie będę się mocno upierał jeśli będzie coś wartego odstępstwa w innym rozmiarze :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? czarne pasy przy filmach o proporcjach innych niż natywne w tv, wolne działanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej wieczorami, rano tylko tv informacyjna bez większego skupiania się na wizji
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chciałbym wydać 5000-6000 (czym bliżej 5k tym lepiej oczywiście :) ), jeśli przekonacie mnie że warto mogę dołożyć do 7000 pln (to już granica nieprzekraczalna)
21. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Często





Co na chwilę obecną biorę pod uwagę ale się na nic zdecydować nie mogę: XF9005, XG9505, Q70R, Q80R


W przypadku XG9505 i Q80R - mam opory czy warto dopłacać, no właśnie - warto? Jeśli tak to do którego
 

pinki1986

New member
OLEDY sobie odpuściłem - obraz który dostarczają bardzo mi odpowiada, niestety ze względu na przyzwyczajenie TV informacyjnych podczas porannego krzątania się po domu zacząłem się ich obawiać (nie chciał bym mieć obciążenia psychicznego i martwić się jak szybko pojawią mi się wypalenia :) )

75'' nie brałem pod uwagę, obawiam się, że będzie za duży jednak. Przy przesiadce z mojego 40' już patrzenie na 65 wydaje mi się trudne do ogarnięcia wzrokiem :)
 

pantomima

Banned
OLEDY sobie odpuściłem - obraz który dostarczają bardzo mi odpowiada, niestety ze względu na przyzwyczajenie TV informacyjnych podczas porannego krzątania się po domu zacząłem się ich obawiać (nie chciał bym mieć obciążenia psychicznego i martwić się jak szybko pojawią mi się wypalenia :) )

75'' nie brałem pod uwagę, obawiam się, że będzie za duży jednak. Przy przesiadce z mojego 40' już patrzenie na 65 wydaje mi się trudne do ogarnięcia wzrokiem :)

Złudne chwilowe wrażenie . Po niedługim czasie te 65" będzie wydawało się małe z każdej perspektywy . Do tej odległości zdecydowanie 75 . Jeżeli zrezygnowałeś już z oleda(jakości) , to idź w jak największą przekątną . 3m dla 75 jest w sam raz . Odkąd jestem na forum, nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, aby ktoś marudził po zakupie na zbyt dużą przekątną.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli oglądasz głównie filmy najlepszym wyborem będzie SONY 65XF9005. Nie ma sensu dopłać do XG9505 chyba, że patrzysz często pod kątem. Wtedy 65XG9505 z uwagi na specjalny filtr.
 

pinki1986

New member
Jeśli oglądasz głównie filmy najlepszym wyborem będzie SONY 65XF9005. Nie ma sensu dopłać do XG9505 chyba, że patrzysz często pod kątem. Wtedy 65XG9505 z uwagi na specjalny filtr.


Zastanawiam się tylko jak sprawuje się antek w XF przy dłuższym użytkowaniu? Bawiłem się w sklepie i responsywnością mnie nie urzekł co przy użytkowaniu serwisów typu netflix, hbo go może być irytujące.



Z tego co czytałem w XG jest więcej ramu i lepszy procesor - za komfort mógłbym dopłacić, niestety nie bawiłem się jeszcze, żeby ocenić czy jest dobrze w tej kwestii
 

adhd_dvd

New member
Sam jestem XG zainteresowany, zastanawiam się jednak jak bardzo będzie mnie wkurzał obraz przy naziemnej.

Ponoć jest wyraźna różnica jeśli chodzi o szybkość działania między XF.

Mam czas więc czekam, aż jego cena spadnie.
 

pinki1986

New member
A co powiecie o QE65Q80RAT - jest ciekawa promocja na niego w neonet po dorzuceniu w koszyka 2 produktu cena -800 pln więc finalnie około 6200 by wyszedł (a, że mam kilka rzeczy które i tak muszę zakupić to bez większego problemu znajdę coś co do koszyka dołożę bez szukania na siłę)
 

legaar

Member
A co powiecie o QE65Q80RAT - jest ciekawa promocja na niego w neonet po dorzuceniu w koszyka 2 produktu cena -800 pln więc finalnie około 6200 by wyszedł (a, że mam kilka rzeczy które i tak muszę zakupić to bez większego problemu znajdę coś co do koszyka dołożę bez szukania na siłę)

bardzo fajny TV - kąty też bardzo dobre
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli nie jesteś zainteresowany DOLBY VISION oraz dźwiękiem DTS przez TV to SAMSUNG 55Q80 jest ok. Ma filtr rozszerzający kąty widzenia i więcej stref wygaszania niż SONY.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zapomniałem o jeszcze jedeaj opcji. W podobnej cenie jak SAMUNG masz LG 65SM9800. Bardzo dobry TV i świetny system WEB OS. Ma strefowe podświetlenie DOLBY VISION, DOLBY ATMOS i DTS.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tez brałbym zdecydowanie 75" do tych potrzeb mieścisz się z extra modelami :
- LG 75SM8610 za 6999 z
- TCL 75EP660 - masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
- Sony 75XG8096

Jeśli 65" mimo Twoich obaw to zdecydowanie Oled 65C9 LG .
Ma teraz poczwórne zabezpieczenia przed wypalaniem.
A jakość powali Cię na kolana każdego dnia.
Dlatego warty każdej złotówki.
 

pinki1986

New member
Tez brałbym zdecydowanie 75" do tych potrzeb mieścisz się z extra modelami :
- LG 75SM8610 za 6999 z
- TCL 75EP660 - masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
- Sony 75XG8096

Jeśli 65" mimo Twoich obaw to zdecydowanie Oled 65C9 LG .
Ma teraz poczwórne zabezpieczenia przed wypalaniem.
A jakość powali Cię na kolana każdego dnia.
Dlatego warty każdej złotówki.




Co mam rozumieć przez program gdzie sam wybieram ceny? :)
 

pinki1986

New member
I mamy temat zamknięty.

Wszystkim bardzo dziękuję za sugestie i pomoc!

Zakupiłem Samsunga 65Q85R - pierwotnie nie brałem pod uwagę, ale trafił się za ~ 6200 pln

TV wydaje mi się spełniający moje potrzeby. Co prawda brak Dolby Vision ale za to zadowalające czernie (wiem, OLED bije go na głowę - ale jak pisałem, u mnie nie wchodził w grę), bardzo dobra jasność, matowy ekran i One Connect Box który uważam, za świetne rozwiązanie.

TV będę miał dopiero w środę, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Paweł
 
Ostatnia edycja:
Do góry