TCL 65EC780 vs TCL EP680 vs SHARP 65BL2EA

seboos

Member
Siema
Stoję przed wyborem tv 65" za kwotę ok 3-4tyś zł.

Zaintrygowały mnie nowe SHARPY ale nie mogę doczekać się testu, natomiast interesująca jest także oferta TCL'a...

Co byście wybrali z tych 3 modeli?
Łeb mi już paruje od przeglądania forum, stron i zdjęć...

Który z tej trójki wygrywa ewidentnie? Chyba, że nie ma sensu przepłacać i wybrać to co ładniejsze?

Zmiana będzie z U49C7006, z którego jestem w sumie zadowolony pomijając pewne kwestie, które troszkę utrudniają codzienne użytkowanie ale to nie temat na teraz.

Proszę o opinie.
Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
Po co w TV USB 3.0? Tu nie ma sensu przesyłać dane w dużej ilości. Nawet jak podpinamy filmy w dużym pliku to i tak nie przenosimy je na TV tylko oglądamy, a do tego 2.0 wystarczy.
 

seboos

Member
Po prostu zastanawia mnie, że z biegiem czasu nie wdrażają nowych technologii pomimo iż starsze modele mają :)
A co w sprawie wyświetlacza? Które podświetlenie lepsze?
 

seboos

Member
Janusz widzę że ogarniasz temat TCL'a to jaka róznica jest między EP680 a EC780 prócz dźwięku? Bo tutaj stoję przed wyborem dla rodziców. Ewentualnie EP660 w wersji 60" jeżeli jest w sprzedaży u kikiego.
Docelowo do filmów będzie w połączeniu z kinem onkyo 5.1, ale do zwykłej tv będzie używany wbudowany system audio.
Ja już raczej jestem zdecydowany na 65EC780... jeżeli nie ma nic lepszego w tej cenie.
 
M

mdsfan

Guest
W teorii - directled jest lepsze. Ale to teoria, która zależy od oprogramowania tv. W tej wersji masz podświetlenie "bezpośrednie" na całej powierzchni matrycy, w edgeled podświetlenia z krawędzie ekranu rozsyłane na matrycę za pomocą odpowiednich "luster". To tak lakonicznie, fachowcem nie jestem. Directled pozwala na efektywne sterowanie podświetleniem we właściwych obszarach ekranu, choć z drugiej strony ma wpływ na wiele wad podświetlenia spowodowanych niewłaściwym sterowaniem. Widać to w formie poświat czy jasnych "kwadratów" ekranu. Nie polecam żadnego tv, bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Mam 65ec780 wiem, że robi robotę, ale po kalibracji. Aczkolwiek na fabrycznych ustawieniach wcale nie przegrywał w sklepie z Samsungiem RU74.. w treściach z telewizji. W UHD nie mam czego się czepiać. A dźwięk? Kino domowe to nie jest, ale programy z Dolby Audio zaskakują każdego widza...
 

seboos

Member
@mfsfan Jak z odbiorem tv naziemnej? Jak z przełączaniem programów? Szybko i bez zacinek? Jak z czytaniem dysków ntfs z filmami?
 
M

mdsfan

Guest
Mam sygnał z kablówki. I tu też są spore różnice w jakości nadawanych programów. Jedno HD innemu HD nierówne. Przy dobrej jakości, np. telewizja WP obraz jest ok. Świetna ostrość, bardzo dobre skalowanie do 4K. Podobnie IPLA czy Netflix. Na YT również ok, z tym że są programy, gdzie minimalnie opóźniony jest dźwięk. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna bo włączając kolejny film na YT tej wady nie ma. Wrócę do poprzedniego i znów jest lekkie opóźnienie. Minimalne ale jest. W 4K na YT przy łączności Wi-Fi działa bardzo dobrze. Nic nie tnie. Czerń, jak na LCD, bardzo dobra. Warto zauważyć, że podświetlanie ma pewną cechę, jednych może irytować, innych nie. Np. gdy na czarnym tle jest jasny napis lub napisy - tytuł filmu czy coś podobnego - to telewizor dodatkowo przyciemnia obraz, mimo wyłączonej funkcji dimming. Przy filmach tego nie zaobserwowałem i w sumie nie przeszkadza mi to. Może w przyszłości będzie jakiś update i wyłączy tę funkcję całkowicie.
Ogólnie użytkuję go od niecałych dwóch miesięcy. Nigdy mi się nie zawiesił, nie wymagał restartu. Nie trzeba czekać na żadne funkcje. Wciskasz klawisz pilota i funkcja działa bez zwłoki. Rozpoznawanie mowy bez zarzutu i po polsku, i po angielsku.

To tyle w skrócie. Z dysku czy pendriva jeszcze nie odtwarzałem filmów. Jedynie przeglądałem fotki. Jeszcze nie ogarnąłem go całkowicie. Może w czasie świąt znajdę czas na zabawę i instalację dodatkowych aplikacji, np. Kodi.
 
Ostatnia edycja:

seboos

Member
No i dotarł wczoraj o 18. Na pierwszy rzut oka jest bajeczny. Wyglad rewelacja. Podłączyłem na szybko do gniazdka bo niestetybmoj uchwyt z 49" nie ogarnie 65 i dzis odbieram paczke z uchwytem wiec możliwe ze jutro juz bedzie mozna wrzucic jakies foto ale w porownaniu do 49c7006 no jest po prostu 2x większy:)

Odpalone na szybko Youtube 4k w trybie smartHDR no po prostu wymiata. Kolory sa bajeczne. A dźwięk no rewelka ;)
Wiecej opisze jak na spokojnie powiesze na scianie i wszystko poustawiam. Podłącze naziemną i kino.

Pozdro
 

seboos

Member
Niestety tv musi poczekać do 27. 12. Kabelki mam za krótkie i uchwyt musze zmienić na inny, poza tym wyjeżdżam do rodziny na ten caly tydzień i nic nie podziałam.

Ale jak najbardziej jak tylko sie z tym ogarnę to opiszę.

Pozdro
 

seboos

Member
Wreszcie dziś odebrałem prawidłowy odpowiadający moim wymaganiom uchwyt. Tv zamontowany. Kabelki podłączone prócz sieci bo jednak za krótki:D i podlaczonypo wifi.
Tv naziemna odbiera bardzo zadowalająco. Wifi śmiga elegancko. Jeszcze nie miałem okazji zbytnio potestować bo inwestor teraz ogląda sylwestra więc jutro coś więcej opiszę.
Na razie jeden bardzo bolesny mankament, którego na szybko nie mogę opanować to współpraca z kinem onkyo... dźwięk jest ale razem z glosem w TV i nie da rady sterować dźwiękiem z kina pilotem od TV. Może po restarcie Telewizora sie odblokuje.
Na razie mam wyciszone na 1 TV i gra kino 5.1 ONKYO ale nie wyobrażam sobie ze tegonie da sie zgrać, zwłaszcza że w poprzednim TCL działało prawie idealnie.
Po przesiadce z 49" wydaje się ogromny. Jestem ciekaw jak szybko się przywzyczaję.
Aa no i brakuje mi w zestawie jedbej śrubki średniej do montażu VESA ale te od uchwytu pasowały więc luz.
Jutro będzie testowanie:)
 

seboos

Member
Po restarcie TV kino działa już prawidłowo;)
Na rasie jestem zadowolony. Szkoda ze nie mialem jak porownac np do sony 65 G9005 ale i tak budrzetby mi na niego nie pozwolił;)

Pozdro
Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok.
 
Do góry