70 - 75 cali - TV jaki racjonalny wybór ?

P

Pawrus

Guest
Witam

Poradźcie konkretne modele ?
Szukam obecnie nowego TV 70 - 75 cali i tak racjonalnie, zdrowo-rozsądkowo na dzisiaj co wybrać ? -
żeby nie wydać fortuny a cieszyć się dobrym obrazem ?

Opis potrzeb - obecnie mam 10-letniego Panasonica plazmę 46cali - i trza coś większego bo już prawie z nosem przed TV siedzę żeby lepiej widać było - człek myślał o 55 cali potem 65 ale teraz patrze że optymalnie i żeby nie robić "pośrednich przebiegów" - trzeba 70-75 cali bo to już teraz zupełnie inne telewizory - z bliska można a nawet trzeba oglądać żeby obraz cieszył i szczegóły widoczne ...

Odległość od TV: 2 - 5 metrów więc zakres spory bo salon + otwarta kuchnia
Odbiór: 80% - dekoder Canal + (kanały HD, później zmienię na dekoder 4K i opcję Canal+ 4k UltraHD)
20% - funkcje SMART (przeglądarka internetowa, rzadko HBO GO, nc+ go itp)
- głównie telewizja, filmy i sport (zależy mi na dobrym odbiorze piłki nożnej)

TV z naciskiem na jakość obrazu, dźwięk może być słabszy (mam soundbar Denona-daje radę)
funkcje internetowe/smart mogą być podstawowe, TV umiejscowiony w ciemniejszym miejscu pokoju -raczej będzie wisiał na ścianie, użytkowanie często po południu i wieczór/noc

Biorąc powyższy kryteria 2 opcje cenowe:
1 - 50-60 hz cena 3000 - 4 500 zł (np. LG70UM7100 czy UE70RU7022, 75RU7092 itp ?)
2 - 100 hz cena max 6 500 - 7000 i czy warto dopłacać w ogóle jeśli różnica w odbiorze jest minimalna a cena tv prawie 2 razy wyższa ? (np QE75Q60 lub inny może Sony itp)
W sklepach co sprzedawca to inaczej radzi, jedni że 50hz wystarczy do samej telewizji, inni że 100hz musi być przy tej wielkości, niby tryby sklepowe ale różnie podkręcają kontrast i kolory w zależności co chcą sprzedać samsung-lg-sony-philips ? i ciężko to porównać obiektywnie) - generalnie tv ma być na ok. 6-8 lat więc też warto mieć opcje perspektywiczne do coraz lepszych możliwości nadawania itd no ale póki co na OLEDA za 10-15 tys. mnie nie stać więc - poradźcie...

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 75UM7100
TCL 75EP660
JVC75VU10
Philips 75PUS7304
Sony 75XG8096
Philips 75PUS8303
Sony 75XG8596
LG 75SM8600
W programie pilotażowym , więc sam wybierasz ceny.
 

agricola

New member
Philips 75PUS7354 ma natywne 100 Hz, obsługuje wszystkie najważniejsze standardy HDR i niestety też jest drogi, choć relatywnie do wielkości ekranu to tańszy niż niejedna OLEDowa 55. Ale polecam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak ten Philips ma matrycę 50 Hz.
Philips z matrycą natywną 100 HZ to 75PUS8303 za 7999 zł z pełnym pakietem.
LG 75SM8610 - masz też z matrycą 100 HZ.
Modele 75" w klasie 4,5 tyś zł masz 50 Hz.

Pojawił się też TCL 75EP660 w programie pilotażowym gdzie sam wybierasz ceny.
 

JanMar1

New member
Nie wiem czy zakładac nowy temat czy tu z ta taniością się opytać.

Chciałem 65" ale z forum wiem że chyba wiecej.

odległość 3,5 metra
na wprost siedzę. Chciałem wydać do 3000 na 65"
A teraz 3500 na 70-75. Czy jest sent kupowac taki telewiozr jak.

samsung UE70RU7022 vs sharp LC-70UI7652E
oba są w cenie 3300zł.
pytanie czy warto, czy moze mniejszy lepszy. Jeżeli warto to który lepszy?

Głównie to oglądanie netfilxa i po prostu telewizji (żeby coś w tle szumiało)

Pomóżcie bo już 3 dzień czytam forum i kazdego dnia zmieniam zdanie... mam dość. Zaraz kupi 50cali używane za 100zł żeby mieć spokój i żeby "coś" juz grało
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście , że warto.
Odległość nawet na 75".
Masz specjalną ofertę na modele 70" w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila na PW to CI wyślę.
Jaki masz teraz telewizor ?
 
P

Pawrus

Guest
Dzięki za info i przykładowe modele - po tzw analizie SWOT widzę że nie kupię nic super 75 cali z tym budżetem - trzeba wydać minimum 7-8 tys. a najlepiej więcej a i tak te modele będą miały plusy i minusy. Szkoda mi tyle kasy wydawać na telewizor bez gwarancji super efektu. Pozmieniałem więc ... ustawienia kanapy, małe roszady i teraz główna odległość od ekranu - na wprost i boku to 2,5 - 3 m. sporadycznie ponad 4 i bardziej przy tzw telewizji śniadaniowej... Wydaję mi się teraz wielkość 65 cali optymalna i w tej wielkości takie modele poniżej mi są bliskie wyboru - prośba o radę jaki model byłby optymalny i dobra cena (sygnał dekoder Canal+, głównie wieczorem-ciemny pokój, głównie na wprost - zależy mi na dobrych kolorach, kontraście i komfortowym sporcie - ale jak wyżej podejście zdrowo-rozsądkowe) bo wiem że zawsze można więcej wydać za lepszy TV...itd - plan jest taki że przez kilka lat poznać technologię (jestem zielony w SMART, Netflix itd), "pomęczyć" się w 65 cali i za kilka lat te ok. 80 cali będzie zapewne standardem...
Do rzeczy - moje opcje:
1 - LG OLED65B9PLA (czy efekt wow ? jakbym chciał wydać już te 7-8 tys. zamiast 75 cali za tyle samo (najtaniej widzę ok. 7700 zł)
2 - Philips 65 PUS 7304 - czy optymalny ? ceny ok. 3 600 zł - bardzo nęci mnie Ambilight bo ponoć powiększa doznania...kontrast itd (czy kolory i sport ok ? bo to chyba IPS i kalibracja konieczna)
3 - LG 65 SM8600 - cena ok. 3 900 - czy wieczorami ok bo kolory fajne ale czerń i jasność chyba słabsza a zależy mi na dość jasnym-wyraźnym obrazie
4 Sony 65 XG8096 - IPS 50hz nie znam modelu - cena ok. 3 800
5 Panasonic 65 GX 810/20/30 - VA 50hz - cienki, ponoć ładne kolory ale mało opinii - cena ok. 4 400 - nie znam ale mam słabość do Panasonica , miałem dwie plazmy
Reasumując co poradzicie (poza pkt 1) - w cenie ok. 3500-4 000 wg potrzeb powyżej - chciałbym TV na Święta , jakby jakaś super oferta cenowa itd to poproszę...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Oled daje efekt - wow.
2. Oczywiście , że ambilight daje większe doznania.
3. LG ten masz w programie pilotażowym gdzie sam wybierasz cenę.
W jasnym pomieszczeniu nie zauważysz różnic.
4. Podobna klasa
5. Panasonic to nie ta klasa co kiedyś. Najsłabsze multimedia.

Z Podanych Oczywiście Oled 65C9 - tym bardziej, że mieści Ci się w cenie !
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
 
Do góry