Samsung QLED i Dolby Vision oraz DTS

rafalopatika

New member
Hej,
Zakupiłem nowy Samsung QE65q70rat i... nie ma wsparcia dla plików DTS (HD) i Dolby Vision (video) . Czy istnieje jakakolwiek opcja by to "obejść" by jednak się udało odtwarzać na nim Netflix w DV ewentualnie filmy nagrane z DTS HD? Na DTS HD mam pewien pomysł natomiast na Dolby Vision brak. Dzięki za sugerstie
 

gordonn

Member
Samsung nie wspiera Dolby Vision tylko poszedł w HDR 10+. Format ten nie jest tak popularny jak DV.Na 99% nigdy nie będziesz miał w swoim telewizorze DV. Wiąże się to z licencją i tym podobnym a Samsung tego formatu nie wykupił.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

rafalopatika

New member
Samsung nie wspiera Dolby Vision tylko poszedł w HDR 10+. Format ten nie jest tak popularny jak DV.Na 99% nigdy nie będziesz miał w swoim telewizorze DV. Wiąże się to z licencją i tym podobnym a Samsung tego formatu nie wykupił.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Tak, TO WIEM, NAPISAŁEM. Ktoś ma jakiś inny pomysł ?
 

tomex

New member
właśnie też kupiłem ten tv i od jutra mam 14 dni na odesłanie.

jestem laikiem - co to znaczy że nie mam Dolby Vision i DTS...
DV to lepszy obraz na Netflixie?

czyli Netlix będzie gorszy niż jakikolwiek tv z tym systemem...?
 

rafalopatika

New member
właśnie też kupiłem ten tv i od jutra mam 14 dni na odesłanie.

jestem laikiem - co to znaczy że nie mam Dolby Vision i DTS...
DV to lepszy obraz na Netflixie?

czyli Netlix będzie gorszy niż jakikolwiek tv z tym systemem...?
Podobno Amazon Firestick 4k wspiera i DTS i Dolby Vision. Ciekawe czy po podłączeniu do tego Samsunga Q70 da się to odpalić w Netflix z DV. Teoretycznie DV wspiera się programowo a nie sprzętowo a Samsung przysępił na licencji. Hmmm.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Amazon Prime wspiera hdr 10+ , wszystkie nowe filmy na blu ray tez wiec nie ma co sie martwić. Zapewne i netflix i inni dodadzą ta opcję do swoich serwisów bo po pierwsze jest bezpłatna po drugie lepsza jakościowo od DV.
 

rafalopatika

New member
Podobno Amazon Firestick 4k wspiera i DTS i Dolby Vision. Ciekawe czy po podłączeniu do tego Samsunga Q70 da się to odpalić w Netflix z DV. Teoretycznie DV wspiera się programowo a nie sprzętowo a Samsung przysępił na licencji. Hmmm.


DTS HD można puścic nawet z dekodera Orange Love albo innego starego WD TV BOX (ma chyba z 8 lat). Niestety nie rozwiązuje to problemu Dolby Vision
 

kirk42

New member
Jeżeli dobrze widzę to jednym z rowiązań problemu z DTS i Dolby Atmos jest zakupienie dedykowanego soundbara Q70R.
Niestety nie jestem zbyt biegłuyw tym temacie, ale może ktoś potwierdzi to co myślę.
Telewizor Samsung Q70 nie wspiera DTS ani Dolby Atmos, ale jak kupię soundbara to już będzie wspierać?
 
Ostatnia edycja:

Zoreusz

New member
Mi się wydaje, że skoro TV nie dekoduje dźwięku, to soundbar sam w sobie też tego nie zrobi. Potrzebny jest jakiś zewnętrzny odtwarzacz, który zdekoduje, a potem wypuści DTS na soundbar. Ale pewności 100% nie mam, więc może niech ktoś mądrzejszy w tym temacie się wypowie.
 

kirk42

New member
Zadałem dzisiaj to pytanie na czacie z Samsungiem, oto odpowiedź jaką otrzymałem:
"Telewizor obsługuje format Dolby Atmos, jednak nie wypuści go zbudowanych głośników, więc zakup soundbara byłby dobrym pomysłem w tej sytuacji."

No brzmi dla mnie co najmniej jak bzdura.
 

werf

Active member
Bez reklam
Zadałem dzisiaj to pytanie na czacie z Samsungiem, oto odpowiedź jaką otrzymałem:
"Telewizor obsługuje format Dolby Atmos, jednak nie wypuści go zbudowanych głośników, więc zakup soundbara byłby dobrym pomysłem w tej sytuacji."

No brzmi dla mnie co najmniej jak bzdura.

Jak sobie wyobrażasz materiał Dolby Atmos odtwarzany z głośników telewizora ? Wszystkie Qledy z 19 roku wypuszczają DA kanałem zwrotnym.
 

kirk42

New member
Jak sobie wyobrażasz materiał Dolby Atmos odtwarzany z głośników telewizora ? Wszystkie Qledy z 19 roku wypuszczają DA kanałem zwrotnym.

Wyobrażam to sobie tak, że jak mam film, który jest zakodowany przy użyciu DA to mogę go obejrzeć z dźwiękiem, który wyleci przez te dwa głośniczki stereo w telewizorze. Bez efektu przestrzennego, ale żebym jakkolwiek mógł oglądać tak jak mogłem oglądać na moim starym H6400 film z dźwiękiem 5.1.

Z tego co zrozumiałem gościa z Samsunga to telewizor potrafi zdekodować DA, więc nie widzę problemu żeby przepuścić ten dźwięk przez te 2 głośniczki.
 

werf

Active member
Bez reklam
Wyobrażam to sobie tak, że jak mam film, który jest zakodowany przy użyciu DA to mogę go obejrzeć z dźwiękiem, który wyleci przez te dwa głośniczki stereo w telewizorze. Bez efektu przestrzennego, ale żebym jakkolwiek mógł oglądać tak jak mogłem oglądać na moim starym H6400 film z dźwiękiem 5.1.
Tak samo możesz oglądać i na tym tylko nie dokładnie czemu miałoby by to służyc ? Odpalasz np. Netflix wybierasz choćby Wiedzmina czy Okja wybierasz ścieżkę DA i cieszysz się efektami : )

Z tego co zrozumiałem gościa z Samsunga to telewizor potrafi zdekodować DA, więc nie widzę problemu żeby przepuścić ten dźwięk przez te 2 głośniczki.

Tak samo możesz oglądać i na tym tylko nie dokładnie czemu miałoby by to służyc ? Odpalasz np. Netflix wybierasz choćby Wiedzmina czy Okja wybierasz ścieżkę DA i cieszysz się efektami : )
Tak serio to TV jest wstanie odtworzyć i wypuścić taki format dźwięku do zew urządzenia zdolnego odtworzyć taki materiał. Po więcej zapraszam tu http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/111044-dolby-atmos-co-to-213.html

niby jak skoro nie mają eArc ?

Wiem o tym.Mają zaimplementowane część funkcji z 2,1. Nie zmienia to faktu że Atmos z Netflixa śmiga bez problemu. TV QE85r,sprawdzone również na QE70r.
 

kirk42

New member
Tak samo możesz oglądać i na tym tylko nie dokładnie czemu miałoby by to służyc ? Odpalasz np. Netflix wybierasz choćby Wiedzmina czy Okja wybierasz ścieżkę DA i cieszysz się efektami : )
Tak serio to TV jest wstanie odtworzyć i wypuścić taki format dźwięku do zew urządzenia zdolnego odtworzyć taki materiał. Po więcej zapraszam tu http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/111044-dolby-atmos-co-to-213.html

Chyba się nie zrozumieliśmy. Mam pendrive z filmem w formacie *.mkv. Ten film ma zakodowany dźwięk w systemie DA. Wkładam pendrive, odpalam film i wita mnie komunikat, że takie audio nie jest obsługiwane przez telewizor i jedyne co mam to obraz bez dźwięku.

Mam w poważaniu dźwięk przestrzenny, chce po prostu żeby przez te dwa niedołężne głośniczki w telewizorze wyleciał jakiś dźwięk. Stereo. Czy tak się da? Domyślam się, że nie, ale jak w takim razie zadziała to, że jak podłącze soundbar to nagle TV zacznie obsługiwać DA?
 

werf

Active member
Bez reklam
Chyba się nie zrozumieliśmy. Mam pendrive z filmem w formacie *.mkv. Ten film ma zakodowany dźwięk w systemie DA. Wkładam pendrive, odpalam film i wita mnie komunikat, że takie audio nie jest obsługiwane przez telewizor i jedyne co mam to obraz bez dźwięku.

Mam w poważaniu dźwięk przestrzenny, chce po prostu żeby przez te dwa niedołężne głośniczki w telewizorze wyleciał jakiś dźwięk. Stereo. Czy tak się da? Domyślam się, że nie, ale jak w takim razie zadziała to, że jak podłącze soundbar to nagle TV zacznie obsługiwać DA?

Czysty plik demo DA(słynny listek)idzie bez problemu z pendrive,właśnie sprawdziłem.Natomiast to o czym piszesz to już kombinowanie łamane na piractwo prawda ?

Tylko autor wątku pytał o Dolby Vision a nie o Atmosa...

Wiem ale.....
 
Do góry