TV 65" do PS4 i filmów

tylkoniedori

New member
Witajcie! Przymierzam się do zakupu TV pod PS4 i filmy. PS4 jest zwykłe (nie pro). Siedzę w odległości 2,5-3m od TV, na wprost, w max 2 osoby.
Do tej pory miałam 42" Panasonica i jestem mega zadowolona z niego, tyle że przy obecnej jakości obrazu HD wciąż mam wrażenie że obraz jest zbyt mały i nie dostrzegam wielu szczegółów. Zrobiło się to już męczące.

Zastanawiam się więc nad większym 55" lub 65" i myślę że ten większy będzie lepszym wyborem.
Pytanie tylko czy na zwykłym PS4 (nie pro), który nie obsługuje formatu 4k, obraz na tym TV nie będzie po prostu słaby (pikseloza). Czy ktoś z Was ma taki tv i zwykłą ps4 i może poradzić czy to dobry wybór?


Aktualnie zastanawiam się nad dwoma modelami z niższej półki i raczej więcej nie wymagam. Chcę przyzwoity telewizor bez fajerwerków. Co o nich sądzicie?


Sony KD-65XG8596

Samsung QLED QE65Q67RAT
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z tych modeli do gier i filmów raczej SAMSUNG 65Q60-67.

Ewentualnie LG 65SM9010. Jest droższy ale go gier świetny z uwagi na oddanie barw. Dodatkowo świetny SMART
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony wg mnie zagra lepiej. Cena 4699 zł z pakietem.
Ma lepsze multimedia, większe możliwości .
Lg 65SM9010 - też extra
 

tylkoniedori

New member
Dobra może komuś się przyda - kupione Sony KD-65XG8596 za 4299 zł w Euro. Obraz 4k oczywiście mega zarąbisty. Menu, obsługa tv prosta, sporo ustawień obrazu. Czerń niestety nie istnieje - w dzień tego nie widać, ale wieczorem dość mocno rzuca się w oczy, ale tak jak wszystko jest to kwestia przyzwyczajenia. Fajny dostęp do Netflixa przez przycisk na pilocie. Obraz bardzo dobry również na dekoderze Vectry, który ponoć nie serwuje najlepszego sygnału. Również na zwykłym PS4 (nie pro) jest super obraz i zupełnie niepotrzebnie obawiałam się pikselozy. Obraz płynny, wyraźny, ładne kolory.
Ogólnie zdecydowanie na plus, choć jest minus za czerń (no ale wiadomo - matryca IPS, jednak w dobrze oświetlonym sklepie ciężko to zauważyć, widać dopiero w ciemnym pomieszczeniu).
 
Do góry