55 cali do 6500 zł

Kamart

New member
Witam,

Czas na zmianę tv.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - głównie na wprost, sporadycznie bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na plecy tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 46W905
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Brak smużenia przy oglądaniu piłki. Lepsza jakość wyświetlania od obecnie posiadanego tv.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: kablówka Vectra
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? dekoder, PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 2-5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy, bajki.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? więcej wieczorami (poza weekendami)
17. Preferencje co do wielkości? tylko 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie, efekt opery mydlanej.
19. Preferencje co do marki ? Sony.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500 zł
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Niekoniecznie

Po przeczytaniu materiałów w internecie zastanawiam się nad Sony 55XG9505. Doczytałem, że system Montionflow został zmieniony (zmniejszono ilość opcji) - co nie pozwala na ustawienie jednej opcji do sportu i filmów (wyższa do sportu powoduje efekt opery mydlanej w filmach). czy niepotrzebnie się obawiam, czy jakieś inne modele konkurują z tym Sony?

Dzięki za pomoc.
 

Piotrex44

Member
To chyba aktualnie najlepszy tv lcd pod względem obrazu, HDR po prostu miażdży konkurencję.Zapewne chodzi Ci o interpolację która w sony jest jedna z najlepszych.Jeśli ruch będzie zbyt duży, telewizor przestanie interpolować, co pozwoli uniknąć tworzenia artefaktów. Nie biorąc pod uwagę oled to jest to nie tylko najlepszy LCD Sony ale również jest lepszy niż to co konkurencja oferuje. Brałbym bez zastanowienia , ma świetną kalibracje fabryczną.
 

Kamart

New member
Dzięki za info.
Poczytałem jeszcze pozytywne recenzje o Samsungu 55Q90R. Wiem, że jest to inna półka cenowa niż Sony i porównanie nie do końca może być trafne. Czy warto dopłacić do tego Samsunga? Może jakieś inne modele do 7500 zł są lepsze od Sony / Samsunga?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja na twoim miejscu bym zaryzykował... Oled za 4k a jak go za 3 lata ... trafi to za zaoszczędzone 3,5 kupisz nowego i dalej będziesz się cieszył obrazem, do którego żaden Sam nie ma startu.
 

Piotrex44

Member
Za 4k zakupisz kiepski oled który sprzętowo będzie blado wypadał,kiepski HDR itp.
Co do 55Q90 to faktycznie będzie to lepszy TV pod różnymi względami, koszt 2,5-3tys więcej poczujesz w portfelu lecz jakość obrazu nie będzie wielkim przeskokiem jakościowym. Całkiem co innego kupując TV za 2tys a za 4,5-5tys tu będzie kolosalna różnica dla której warto dopłacić. Sprawdź w sklepie te 2 modele i znając życie ciężko Ci będzie dostrzec różnice w obrazie itp. ludzkim okiem. Według mnie nie warto ale to tylko moje zdanie, w sony obraz jest na pewno wystarczający i wydaje mi się że nieliczni tylko dostrzegą różnice pomiedzy Q90 a XG9505.
 

Kamart

New member
@kiki
Jaką konkurencję do Sony XG byś proponował (z Samsungów i LG)? Dużo oglądam piłki nożnej.

Jutro idę do sklepu i chcę porównać Sony XG z Samsungiem Q90. Na coś jeszcze mam patrzeć?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OK . Napisz proszę ile sztuk miałeś ?
I napisz proszę gdzie widziałeś oleda 55HL9000 lu 55X98 ?
 

Kamart

New member
@kiki
Chyba to odpowiedź nie do mojego postu.
Napiszę jeszcze raz:
Jaką konkurencję do Sony XG byś proponował (z Samsungów i LG)? Dużo oglądam piłki nożnej.

Jutro idę do sklepu i chcę porównać Sony XG z Samsungiem Q90. Na coś jeszcze mam patrzeć?
 

Piotrex44

Member
OK . Napisz proszę ile sztuk miałeś ?
I napisz proszę gdzie widziałeś oleda 55HL9000 lu 55X98 ?
czytałem testy niezależne, a to wystarczy, LCD pod względem HDR wciągają nosem oledy, kiepska jasność. Co innego jak mówimy o LCD za 5tys a OLED za 10tys wtedy takie porównanie mija się z celem.
 
Do góry