70"-75" do 5000 zł

Rozglądam się za następcą kilkuletniego Sharp'a 60LE840. Wymagania mam spore, ale na razie nie chcę kupować wysokiego modelu, bo myślę że warto poczekać te 2-3 lata na rozwój nowych technologii. Obecny telewizor wybrałem sześć lat temu i muszę stwierdzić że telewizory nie rozwinęły się jakoś szokująco. Wprowadza się nowinki ale główne wady nadal nękają odbiorniki.
Chciałbym kupić telewizor w rozmiarze 70"-75" (60" to dla mnie trochę za mało) do 5000 zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 21 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Do południa świeci z boku.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp 60LE840
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobra jakość obrazu do filmów/sportu/gier
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sat platforma cyfrowa, komp (gry/YT), Netflix
10 Jakie urządzenia? dekoder (np. NC+), BR, komputer
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-8 godzin
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Czasami tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy/seriale, gry
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak - YouTube itd
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam grać, raz -dwa razy w tyg. 3-4h
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? Celuję w 70"-70"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ekran "lustro", słaba czerń, nierównomierne podświetlenie/clouding, brak płynnej gradacji, smużenie przy ruchu, kończące się po 2-3 latach wsparcie dla YT itd
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Najwięcej wieczorami, ale i w dzień bywa sporo
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do ok 5000 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? pierwszy płaski zepsuł się po 2 latach (LG plazma), obecny mam 6 lat - więc ciężko powiedzieć
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? korzystałem - ale wsparcie TV się skończyło po 3 czy 4 latach... to też wkurzające w telewizorach

Po poszukiwaniach nowego telewizora czuję duże rozczarowanie. Postęp jest nieduży - rosną przekątne, ceny spadają, ale jakość obrazu rośnie nieznacznie. Jak kilka lat temu TV smużyły tak nadal im się to często zdarza, czerń jest super tylko w OLEDACH, które drogie i tez nie bez wad. Clouding, "brudny obraz", brak płynnej gradacji.
Moje typy - Samsung serii NU8000 - wiem już niedostępny a następca RU8000 to według mnie dużo gorszy model. TCL byłby pierwszym wyborem ale... w tym rozmiarze maleńki wybór a i matryce głównie 50/60Hz co widać w ruchu. O ile w 65" jest spory wybór to w 70" mały, w 75" nieco większy ale też ceny oczywiście wyższe...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Wypisałeś co najmniej kilka kryteriów, które się wzajemnie wykluczają. Nawet oled 77" by cię nie zadowolił a co dopiero tv tej wielkości za 5k. Bez urazy, ale skoro chcesz poczekać na lepszy to nie stawiaj wymagań tylko kupuj coś z Andkiem i tyle. Nie będziesz miał ani czerni ani płynności. Możesz ostatecznie ograniczyć się do 65" i tu już wybór byłby znacznie szerszy.
 
Czyli tak jak myślałem - sam syf w telewizorach "niedrogich" :)
Ciekawe jak marny musi być taki Sharp za 3300zł czy Manta 70" za 2700zł.
Miałem nadzieję na coś z TCL ale oni też z lubością pakują do TV wolne matryce.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Na twoim miejscu wybrałbym jakieś modele za 6-7k i czekał na czarny piątek. Może któryś z nich obniżą do 5k i wtedy kupisz bez zastanowienia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz:
JVC 75UV10 za 4599 zł
LG 75UM7110 za 4999 zł
TCL 75EP660 za 4999 zł w programie pilotażowym

Za dopłatą
Sony 75XG8096 za 5999 zł
Philips 75PSU 7354 6399 w programie piotażowym
 

mimi222

New member
Podepne sie,

Kiki czy ten Sony 75 w tej wersji jest wystarczajacy, czy widzisz sens dokladac kasy do wersji z oznakowaniem 85?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli celujesz w prawdziwe kino domowe to oczywiście możesz sięgać nawet po 86"MU7600 - jest teraz w rewelacyjnej cenie poniżej 9000 zł w programie gdzie sam ustalasz ceny. Jak podasz maila to CI wyślę.
 

mimi222

New member
Rozmiar to 75 cali, chodzilo mi czy warto doplacac do wyzszej serii Sony, czy to faktycznie pieniadze przekladajace sie w jakosc dla takiego laika jak ja.

Cena Sony 75 za 6 tys zl wydaje sie kuszaca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To miałeś z matrycą 100 HZ.
Sony 100Hz ma od serii XG85xx.
Jaką masz odległość od ekranu?
 

mimi222

New member
Okolo 3 metrow.

Glownie sport, Netflix, filmy w 4k z pendrive i konsola. Glowne korzystanie to wieczor, lubie ogladac filmy w ciemnosci, do dzwieku mam kino
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Sony 75XG8096 jest dobrą ofertą.
Masz jeszcze bardzo dobrego
- Philipsa 75pUS7354
- TCL 75EP660 są w programie pilotażowym.
Podaj maila to CI wyślę cały program
 
Do góry